Jak na jarní úklid kuchyně pohodlně a bez chemie?

Jak na jarní úklid kuchyně pohodlně a bez chemie?


Jarní sluníčko je povzbuzující, ale zároveň neúprosné. Odhalí každou skvrnu, šmouhu nebo zašlý povrch
a vybízí nás tak po dlouhých zimních měsících k úklidu. Lze to ale i ekologicky, bez chemie a nepotřebných toxinů. Stačí se spolehnout na staletími prověřené ingredience, které k čištění používaly již naše babičky. Toxiny jsme obklopeni každý den, proč tedy používáním ekologických produktů neulevit sobě i přírodě? Výrobky značky Frosch, jako Čistič na kuchyně s přírodní sodou nebo Univerzální čistič Malina či Lotion na mytí nádobí Aloe vera a Hygienický čistič lednic a jiných kuchyňských povrchů jednak krásně voní, ale především se díky svému ekologickému složení výborně hodí právě do kuchyně. Hlavně tady jsou pracovní plochy hojně využívané především na přípravu pokrmů.

 

„Pro dokonalou čistotu není nutné, aby byl váš domov cítit chemií. Všechny v domácnosti běžně se vyskytující bakterie zahubíte i prostřednictvím staletími prověřených a ekologických ingrediencí jako jsou soda, ocet nebo kyselina citronová. Takový úklid po sobě zanechá nejen čistotu, ale i vůni a dobrý pocit,“ uvádí Johana Bursíková, brand manažerka společnosti Melitta ČR s.r.o., distributora značky Frosch pro český a slovenský trh.

 

Jedlá soda: univerzální pomocník

Jedlá soda je nepřekonatelný pomocník, kterého lze použít prakticky na všechny povrchy. Kromě odstraňování
i odolných skvrn také pohlcuje zápach a leští. S klidem můžete sodu použít i v blízkosti potravin. Jedlá soda spolehlivě vyčistí i zaschlé usazeniny v troubě a poradí si i s vodním kamenem.  Ideálním pomocníkem je proto Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou, 500 ml,  dop. cena 85,90 Kč.

 

Ocet: čistota a lesk

Ocet dodá povrchům čistotu i lesk. Dokáže zahubit valnou část v domácnosti se vyskytujících bakterií například e.coli či salmonelu. Skvěle také odstraní mastnotu a zaschlou špínu. Stačí mu dát cca. 15 minut, aby stihl zapůsobit. Pak si poradí i s velmi odolnými skvrnami na sklokeramické desce a s vodním kamenem. Efekt tedy není tak rychlý jako u běžných čističů ale rozhodně ekologičtější. Ocet je obsažen ve skvělém pomocníku v podobě Frosch Univerzální čistič Malina, 1000 ml, dop. cena 74,90 Kč.

Aloe vera: přeborník v mytí nádobí i péči o ruce

Myjete-li nádobí v ruce, jistě je vám dobře znám pocit vysušených rukou, který dokáže po mytí nádobí znepříjemnit několik dalších hodin. U ekologického přípravu s extrakty z aloe vera se tohoto nepříjemného vedlejšího efektu obávat nemusíte. Aloe vera je známa svými hydratačními a pečujícími účinky. Optimální pH 5,5 navíc pomáhá uchovat přirozenou bariéru vaší pokožky a zabraňuje tak vysoušení. Frosch Lotion na mytí nádobí Aloe vera, 750 ml, dop. 69,90 Kč, Vás nezklame.

 

Jalovec: přírodní dezinfekce

Jalovec účinně působí proti bakteriím a je navíc bezpečný pro použití v blízkosti potravin, což je v kuchyni samozřejmě obzvláště důležité. Účinně likviduje nečistoty, živnou půdu pro bakterie a pohlcuje pachy. Dokonale očistí všechny kuchyňské plochy – v lednici, mikrovlnné troubě, krájecí prkénka a další pracovní plochy. Nejvhodnější pro tyto účely je Frosch EKO Hygienický čistič lednic a jiných kuchyňských povrchů 300 ml, dop. 109,90 Kč.

 

A my pro vás máme jednu uklízecí soutěž :-)

Můžete vyhrát balíček produktů Frosch v hodnotě 340 Kč. A co v něm najdete? Frosch EKO Prostředek na mytí nádobí Malina, Univerzální čistič Malina, Aloe vera lotion pro mytí nádobí a Hygienický čistič lednic.

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

O značce Frosch: Frosch je již přes 30 let průkopnickou značkou na poli ekologie. Čisticí i pečující prostředky s logem zelené žabičky jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Ve své dlouholeté historii Frosch neustále zdokonaluje vývoj a výrobu čisticích a pečujících prostředků s ohledem na ekologii a stává se lídrem mnoha environmentálních projektů přesahujících mnohdy hranice daného průmyslu. Výrobky značky Frosch jsou v průběhu celého životního cyklu prokazatelně ohleduplnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Ekologický přístup dokládají i získané certifikáty jako např. EMAS, Green Brands, Eco label a jiné.  Více informací naleznete na: www.frosch-eko.cz.

 

Werner & Mertz: Výrobcem ekologických čisticích prostředků a kosmetiky značky Frosch je společnost Werner & Mertz, rodinná firma s více než 150letou historií, která svou recyklační iniciativou a dalšími udržitelnými projekty významně přispívá k ochraně životního prostředí. Majitel firmy, pan Reinhard Schneider, usiluje na mezinárodní scéně o to, aby i další společnosti následovaly jeho příkladu a používaly pro své obaly recyklované plasty. Tedy jediný způsob, jak zajistit, aby oběhová ekonomika fungovala a udržovala plasty v uzavřené smyčce. V souvislosti s ochranou životního prostředí, uvedla firma v německém Mainzu do provozu nové výrobní centrum produktů Frosch a každoročně dobrovolně podstupuje audit EMAS, který již 11 let dokazuje, že společnost dodržuje zásady ekologických a udržitelných obchodních praktik, a trvale sleduje své cíle týkající se ochrany přírodních zdrojů.