Světový den koktejlů: oslavte ho míchaným drinkem plným zdraví

Světový den koktejlů: oslavte ho míchaným drinkem plným zdraví


V pátek 13. května je speciální den pro všechny milovníky koktejlů. Přesně před 216 lety byla v USA zveřejněna první definice míchaného drinku. Když se řekne míchaný koktejl, nemusí ale nutně jít
o alkoholický nápoj. Zkuste letos slavit tak, abyste víc prospěli svému zdraví. Namíchejte si některý
z proteinových koktejlů KetoMix. Jsou snadné na přípravu, skvěle zasytí a dodají tělu nejen kvalitní bílkoviny, ale i důležitou vlákninu, vitamíny a minerální látky. 

„Proteinové koktejly už dávno nejsou jen pro sportovce. Jde o plnohodnotné jídlo, které oceníte hlavně, když nemáte čas na snídani nebo svačinu. Pomáhají tělu dodávat dostatek kvalitních bílkovin, které přispívají
k zachování svalové hmoty. Naše nízkosacharidové koktejly jsou i skvělým pomocníkem při hubnutí nebo udržování postavy, protože se s nimi budete cítit déle sytí a zároveň tělu dodáte mnohem méně sacharidů, než najdete
u většiny podobných koktejlů,“
uvádí Eva Sroka, marketingová ředitelka značky KetoMix.

 

Proteinové koktejly prospívají zdraví

Koktejly dodávají tělu důležité bílkoviny neboli protein, bez kterého by nedokázalo fungovat. Jeho hlavním úkolem je stavět, udržovat a obnovovat, a to jak svaly, tak kosti, dále vnitřní orgány nebo i vlasy a nehty. Energie se z proteinů uvolňuje mnohem pomaleji, dokáže tak navodit pocit delší sytosti. Sportovcům pak pomáhají proteinové koktejly zregenerovat svaly po tréninku.

Proteinové koktejly jsou také lépe stravitelné, než je třeba, na protein bohaté, maso, u kterého si tělo ale musí poradit i se zpracováním tuku. V koktejlech se navíc kombinují různé zdroje bílkovin tak, aby tělo benefitovalo co nejvíce.

Proteinový koktejl vs. smoothie

Největší rozdíl je v obsahu zdraví prospěšného proteinu. Oba tyto nápoje se mixují a mohou obsahovat nejrůznější ingredience. Smoothies jsou ale primárně z ovoce a zeleniny, kdežto hlavní složkou proteinových koktejlů je, jak sám jejich název napovídá, protein.

Proteinové koktejly a hubnutí

V redukčním jídelníčku by proteinové koktejly rozhodně neměly chybět. Jednoduše řečeno, s bílkovinami se hubne lépe. Tělo je spaluje a zpracovává pomaleji, než cukry a tuky. Dokáží lépe a déle zasytit a, na rozdíl od jídel plných sacharidů, snižují také chuť na sladké. Výhodou je i velice rychlá příprava.

 

3 RECEPTY NA SKVĚLÉ PROTEINOVÉ DRINKY

Připravte si na oslavu Světového dne koktejlů jeden z těchto chutných osvěžujících drinků a obohaťte tak váš jídelníček o zdravější snídani nebo svačinu. Postup přípravy je jednoduchý. Všechny ingredience dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Pokud máte rádi koktejl hustší, použijte mražené ovoce nebo přidejte pár kostek ledu. Na zdraví!

Proteinový koktejl s jahodami

 

Čokoládový proteinový koktejl s chia semínky

  • 1 odměrka proteinového koktejlu KetoMix s příchutí čokolády,
  • 1 lžička holandského kakaa,
  • 1 banán,
  • 200 ml mléka (nebo jiného oblíbeného nápoje),
  • 1 lžička chia semínek.

Proteinový koktejl s arašídovým krémem a banánem

 

 

Zdroj: www.ketomix.cz