Potěšte svou maminku dárkem a svou přítomností

Potěšte svou maminku dárkem a svou přítomností


Jestli si někdo zaslouží, abychom jim bez okolků projevovali své city a zahrnovali je láskou a péčí, tak jsou to právě naše maminky. Den matek, který se tradičně slaví druhou neděli v květnu, je tak ideální příležitostí, jak můžete maminku potěšit návštěvou a milým dárkem. Nemusíte kupovat drahé dary, radost jistě udělá už to, že na ni myslíte, a že se rozhodnete 8. květen strávit svůj čas oslavou všeho, co pro vás vaše máma znamená.

Jaký vybrat dárek?

Pěknou kyticí nic nezkazíte, raději ale zavolejte s předstihem do květinářství, ať vám na neděli připraví krásný pugét složený z oblíbených květin. Také určitě maminku mile překvapíte, když jí vytvoříte malé album složené z vašich společných fotografií, kterých máme všichni v telefonu požehnaně, ale převést je na papír má pro rodiče přece jen pořád velké kouzlo.

Den s maminkou, strávený v příjemné atmosféře, kdy si budete vyprávět zážitky z dětství, bude o to víc výjimečný, pokud se tentokrát ujmete vaření vy a připravíte pro sebe a své rodiče sváteční oběd. K vlastnoručně připravenému pokrmu se bude skvěle hodit také lahev dobrého vína. Nabízíme vám tipy na dvě výjimečná vína, se kterými se vyznamenáte… a rodinné odpoledne může začít.Zážitek pro smysly: Habánské sklepy Cabernet Sauvignon 2018 pozdní sběr

Má vaše maminka v oblibě červená vína s bohatou chutí? Pak ji jistě nadchne tento cenami ověnčený Cabernet Sauvignon 2018 z Habánských sklepů. Víno syté, granátové barvy a krásně vyzrálé vůně, ve které se pojí aroma sušeného i pečeného ovoce a také čokolády, si vás získá. Cabernet Sauvignon, jenž v sobě nádherně snoubí vyzrálé třísloviny s delší kořenitou dochutí, ideálně doplní masité pokrmy, hodí se ke grilovanému jehněčímu nebo třeba k perfektně připravenému hovězímu steaku. Záleží jen na vás, jakým menu chcete maminku překvapit.

Doporučená teplota podávání: 14–16 °, doporučená cena: 205 Kč, zakoupíte na www.osobnivinoteka.cz

Hvězda salonu vín: Chateau Bzenec Ryzlink rýnský 2017 VOC Bzenec

Chtěli byste uspořádat pro maminku grilovací party na zahradě? Pak bude ideální volbou vynikající Ryzlink rýnský z Chateau Bzenec. Svěží víno vyniká vyzrálou vůní, ve které se mísí jemně ovocné i květinové projevy. Ve středně plné chuti převládá ovocný charakter s příjemným poměrem cukru a kyselin. Víno, které uchvátilo porotu předních českých i mezinárodních vinařských soutěží, bude ideálním doplňkem ke grilovaným rybám nebo k pečené drůbeži. Uvidíte, že spojení skvělého jídla a vybraného vína udělají z této květnové neděle událost, na kterou se nezapomíná.

Doporučená teplota podávání: 9–11 °C, doporučená cena: 199 Kč, zakoupíte na www.osobnivinoteka.cz

Sladká tečka: Vinařství Pavlov Pálava výběr z hroznů 2020

Pokud si maminka potrpí na sladké pokrmy, určitě ji nadchne jejich snoubení s vínem, díky kterému dosáhnete nečekané kombinace chutí. Méně sladký dezert bude výborně ladit například s vínem z Vinařství Pavlov Pálava výběr z hroznů 2020. Víno zlaté barvy vám učaruje svou výraznou vůní s jemnými kořenitými a ovocnými projevy, především tropického ovoce. Chuť Pálavy je lahodná s medovým projevem zbytkového cukru a příjemným kořenitým závěrem. Kromě ovocných dezertů se skvěle hodí také k ušlechtilým sýrům.

Doporučená teplota podávání: 9–11 °C, doporučená cena: 250 Kč, zakoupíte na www.osobnivinoteka.cz