Co se stane s vaším tělem, když každý den ujdete 10 tisíc kroků

Co se stane s vaším tělem, když každý den ujdete 10 tisíc kroků


Hýbat se je zdravé a argumenty o drahém vybavení nebo nedostatku času v tomto případě neobstojí. Jde totiž
o obyčejnou chůzi – tedy velmi dostupný a přirozený pohyb, který za sport možná ani nepovažujeme, a přitom dokáže zázraky. A pokud se více vozíte a málo chodíte, věřte, že je ten správný čas na změnu.

Jak se změní naše tělo, když se začneme chůzi opravdu věnovat?

Chůze je přirozený pohyb a pro většinu lidí nepředstavuje zdravotní zátěž. Chůzí posilujete rovnoměrně celé tělo, podpoříte proudění krve a dostatečné okysličení tkání. Začít s ní můžete prakticky hned. Nepotřebujete žádné drahé vybavení, stačí jen chtít a vykročit.

10 tisíc kroků představuje vzdálenost 7,5 km a svižnou chůzí ji ujdete za 1,5 hodiny.

Pokud jste dosud chodili jen z bytu do auta a zpátky, začínejte s chůzí pozvolna. Na počátku stačí jeden kilometr nebo dva a zvolit si spíše rovinku. Nemusíte vyrážet povinně každý den, ale třeba obden. Tím dáte tělu možnost regenerace. Nemusíte honit kilometry se zrakem upřeným na fitness náramek, naopak. Udělejte si
z schůze příjemný rituál.  Že stoupá vaše forma bezpečně poznáte sami a pak si můžete pomalu přidávat. Postupně můžete volit i náročnější terén a časem budete pozorovat, jak mimoděk přidáváte i na rychlosti chůze. Ale nepřepínejte se! Pokud se cítíte unavení, není dobré hnát se do kopce, spíše vám prospěje klidná procházka lesem.

 

Aby měla chůze na vaše tělo ten nejlepší vliv, dodržujte pár základních zásad

Vůbec nejdůležitější je vhodná obuv, která sníží zátěž kloubů.  Pokud na procházku vyběhnete z kanceláře
v lodičkách, určitě pocítíte, že něco není v pořádku. Choďte vzpřímení se zpevněným břichem a s pohledem směřujícím dopředu. Nenoste s sebou žádné zavazadlo a pokud je to možné ani batoh. Pokud během chůze pocítíte svalové napětí, protáhněte se. Nezapomínejte se najíst a napít, aby vaše spalování bylo co nejefektivnější.

A co s váni pravidelná chůze udělá?

Zlepší celkové držení a vzhled těla, posílí svaly i střed těla, zkrášlí pokožku, podpoří srdce i dýchání, zlepší spánek, psychiku i fyzickou kondici. Věřte, že chodit rozhodně stojí zato.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž o Bylinný masážní gel a krém Alpa jsou ideální pro masáže kloubů, svalů
i páteře. Zafungují rychle a spolehlivě vrátí tělo do pohody.

  

Zatímco obsažený mentol uleví od bolesti, máta peprná a eukalyptus zvyšují prokrvení a snižují napětí měkkých tkání, takže brzy přichází celková úleva. Oba přípravky využívají přirozenou sílu bylin a osvědčenou francovkovou recepturu.

Dokážou pomoci po větší námaze nebo i tehdy, když se cítíte jako „rozlámaní“, třeba při nachlazení nebo chřipce.

ALPA Vás vrací do hry už 109 let. Více také na www.alpa.cz.

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

Výherci: J. Šimonová, B. Hlídková, L. Koucký