Jak se opalovat zdravě?

Jak se opalovat zdravě?


I když sluneční lázeň působí blahodárně, je dobré mít ji pod kontrolou. Proto nedejte pouze na vlastní pocity
a důvěřujte profesionálům. A pokud máte citlivou nebo alergickou pokožku, vybírejte si opalovací přípravky
s vysokou tolerancí, které pokožku nedráždí a nezapomeňte na kvalitní ochranu nejen na pláži, ale i ve městě nebo při sportu.

 

Na čem záleží?

Základem jsou UV filtry. Přípravky SynCare obsahují hybridní nebo fyzikání UV filtry, které nepohlcují sluneční záření, ale odrážejí ho. I z tohoto důvodu jsou pokládány za maximálně bezpečné. V praxi se nejčastěji používá oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý, který je navíc ceněný vzhledem k jeho zklidňujícího vlivu na pokožku. Fyzikální filtry spolu s hybridními filtry jsou používány ve vyšších třídách přípravků pro UV ochranu
a u speciálních dermatokosmetických přípravků.

V SynCare přípravcích na opalování je základem oxid zinečnatý, proto jsou krémy a mléka této značky vhodné
i pro velmi citlivé jedince i malé děti.

 

Co je to UVA a UVB?

UVA záření způsobuje stárnutí kožních buněk a UVB spálení pokožky, proto je třeba chránit se před oběma.
I krátké vystavení se ostrému slunci způsobuje  tzv, fotostárnutí pokožky, jehož následkem je poškození pokožky,  předčasné  vrásky a zvýšená pigmentace. Je třeba myslet na to, že UVA paprsky působí i přes sklo a podílejí se na vzniku sluneční alergie.

Ochranný štít proti slunci

Vysoce ochranná formule SynCare ZINCI SUN je určená pro extra citlivou pleť se sklonem k hyperpigmentaci
a slunečním alergiím. Obsahuje rezistentní clonu mikročástic zinku a vysoké SPF 50+, což zaručuje nejvyšší míru ochrany. Proto i jemná vrstva tohoto vodě odolného krému spolehlivě ochrání pokožku před intenzívním slunečním zářením. Je vhodnou ochranou obličeje i citlivých míst na těle. Cena: 491 Kč

 

Do města i na pláž

Je ideální tónující krém ZINCI SUN  s vysokou ochranou SPF 50+ .Obsahuje fyzikální a nedráždivé UVA a UVB hybridní filtry, takže nezatěžuje pokožku. Pleť krásně rozjasní, sjednotí a lehce natónuje.  Nezanechává mastný film. Cena: 444 Kč

 

Opalovací přípravky  SynCare

☻ Obsahují výhradně  fyzikální nebo kombinaci fyzikálních a hybridních UV filtrů.

☻ Díky svému složení tak pokožku neohrožují chemickým působením.

☻ Neobsahují parfemace a tak zamezují alergickým reakcích

☻ Chrání proti UVA i UVB záření

☻ Jsou voděodolné

☻ Ve formě krému nebo mléka s možností jemného rozptylu pomocí spreje.

 

 

Opalování je nutné přizpůsobit fototypu pleti

Zdravé je pouze takové opalování, které nezpůsobí zčervenání, ale pouze jemné zhnědnutí, proto pobyt na slunci  regulujeme podle fototypu  pokožky.  Pokud máte pigmentová znaménka, doporučuje se jejich překrytí nebo se poradit s lékařem. V případě, že trpíte sluneční alergií, pobytu na přímém slunci byste se měli vyhnout.

Na slunce si zvykejte postupně. Pro první kontakt se sluncem stačí pár minut, nikoli celé hodiny. Dbejte na to, abyste se natřeli opalovacím prostředkem půl hodiny před pobytem na slunci.  O výši ochranného faktoru (SPF) rozhoduje váš přirozený fototyp i míra již dosaženého opálení. Použijte vždy dostatečné množství opalovacího přípravku, který řádně rozetřete.

Některá místa na těle jsou obzvláště citlivá. Patří k nim například uši, nárty, kolena, oblast ňader nebo hýždí. K jejich ochraně používejte opalovací přípravky s vyšším faktorem.

Krémy s vysokým faktorem SPF 50 používejte také na celý obličej. Tady je pleť mimořádně citlivá především v oblasti očí, nosu a rtů.

Děti by měly používat minimálně SPF 30 a je to jedno, zda jde o pobyt u moře, či rybníka.

Ideální je použít přípravky odolné proti vodě, potu i otěru, i přesto je nutné mazání pravidelně opakovat každé 2 hodiny. Pokud je vaše dítě mimořádně citlivé na slunce, můžete jeho pokožku chránit lehkým oblečením z přírodních materiálů.

Myslete i na to, že k částečnému opálení dochází také ve stínu nebo když je pod mrakem.

Sluneční paprsky se odrážejí od vody, proto nezapomeňte na zvýšenou ochranu pokožky při koupání, stejně jako na pláži. Totéž platí např. pro pobyt na horách, zejména v zimě.

Nezapomeňte na přípravky po opalování, které opálenou pokožku zklidní a hydratují.

 

Více informací také na www.syncare.cz.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž a vyhrát můžete přípravek SynCare ZINCI SUN.

Odpovězte na soutěžní otázku a slunění zdar :-)

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

Výherci: R. Mikulková