Planetárium Praha ovládli Mutanti

Planetárium Praha ovládli Mutanti


Planetárium Praha se potřikrát stalo dějištěm zcela unikátní akce, která se zmocnila smyslů přítomných diváků. Neskutečná audiovizuální show spojila živý koncert kapely Mutanti hledaj východisko s obří projekcí vytvořenou na míru Planetu. To ale není vše, s Mutanty si zazpíval také dětský sbor a Berenika Kohoutová
a ve filmových dotáčkách připravených k některým písním zazářil například Miroslav Krobot.

Koncerty byly již dlouho dopředu beznadějně vyprodané a není divu. Za celým projektem stojí trio zaručující kvalitu. Herec, skladatel, muzikant a grafický designér Jiří Konvalinka, který má na svém kontě také cenu Anděl a nominaci na Českého lva za nejlepší filmovou hudbu, se dal dohromady s rapperem a textařem Janem Vejražkou. Společně jako uskupení Mutanti hledaj východisko roztancovávají kluby svým elektro–hiphopovým projektem.

Za svůj videoklip k singlu ČAUČAUČAU byli nominováni na cenu Apollo. Síly s nimi spojil jako autor projekcí multitalentovaný Josef Lepša, jeden z největších profesionálů ve svém oboru. Z jeho dílny pocházejí třeba videomapingy promítané při speciálních příležitostech na budovy Národního divadla či Rudolfina.

Vydejte se s Mutanty hledat východisko na některé z dalších akcí, čeká vás vskutku nezapomenutelný zážitek.

 

Planetum

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum, která nabízí chytrou vesmírnou zábavu – sledování planet, hvězd, Slunce, Měsíce a vesmírných objektů, návštěvu výstav, komentovaných prohlídek a filmů, interakci s vesmírem prostřednictvím různých 4D simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma. Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem.

 

Více na www.planetum.cz.