Nejčastější mýty o kapslové kávě

Nejčastější mýty o kapslové kávě


Obliba kávových kapslí v poslední době strmě roste a těch, kteří na ně nedají dopustit, rok od roku přibývá. Dnešní rychlá doba jim, zejména díky jednoduché přípravě, která mnohdy spočívá ve zmáčknutí jediného tlačítka, bezesporu hraje do karet. Opomenout ale nemůžeme ani jejich lahodnou chuť a neodolatelné aroma. Velice žádané jsou v kancelářích, čím dál častěji ale pronikají i do kuchyní českých domácností. O této oblíbené formě kávy však stále ve společností kolují mýty a polopravdy. Podívejme se na ty nejčastější.


1. MÝTUS: kapsle není snadné sehnat

Myslíte si, že kvůli kávovým kapslím musíte do speciálního butiku? Omyl. Kávové kapsle dnes bez problému najdete i v běžných supermarketech. Stačí se poohlédnout po „kávové uličce“ ve vašem oblíbeném obchodě
a možná budete překvapeni, na kolik různých druhů narazíte. Nemusíte zůstávat jen u espressa, v regálech najdete i oblíbené ristretto, lungo nebo také americano či cappuccino, záleží pouze na typu vašeho kávovaru. Pakliže nejste zrovna příznivcem čekání v dlouhých frontách a mačkání se v uličkách, nezoufejte, kapsle jednoduše objednáte i online. Ať už zvolíte nákup kapslí přes internet od své oblíbené značky nebo využijete třeba e-shop s potravinami, stačí několik kliknutí a do pár hodin si svou oblíbenou kávu můžete vychutnat v pohodlí domova.

2. MÝTUS: do Nespresso kávovaru patří pouze originální kapsle

Pořídili jste si kávovar jedné značky a myslíte, že kapslemi jiné značky svůj milovaný přístroj zničíte? To je jeden z nejčastějších mýtů. Na trhu nyní najdete celou řadu kapslí rozličných značek, které jsou určené pro kávovary nesoucí jméno jiného výrobce. Příkladem za všechny jsou kávovary Nespresso, do kterých si kromě stejnojmenných kapslí můžete pořídit celou řadu dalších značek (například L´OR, Jacobs nebo Illy) a bez obav tak prozkoumávat všechny výjimečné kouty kávového světa. Informace o tom, pro jaký druh kapslového kávovaru jsou kapsle určené, najdete jednoduše na obalu.3. MÝTUS: kapsle neobsahují skutečnou kávu

Zajímá vás, co se skrývá v celohliníkové kapsli? Nenajdete v ní žádný sirup nebo instantní kávu, jak se často říká. Na svou lahodnou chvíli v ní čeká čerstvě umletá zrnková káva. Díky hermeticky uzavřenému hliníkovému obalu ke kávě nepronikne žádný vzduch ani světlo, káva tak neztrácí své typické aroma, při přípravě je zcela čerstvá a na povrchu vaší kávy vytváří krásnou cremu. Kapsle, které dokážou uchránit vytříbené charakteristiky prémiové kávy, ocení i ti, kterým by jinak balení zrnkové kávy zůstalo příliš dlouho otevřené.

Další nespornou výhodou kapslí je, že vám na rozdíl od zrnkové varianty umožní ochutnat třeba i jednodruhovou kávu z exotických oblastí, bio kávu a další méně obvyklé varianty, jejichž cena je často jen o pár korun vyšší než u kapslí běžných. Když se totiž výběrová káva prodává v podobě zrn, cena půlkilového balení může dosahovat závratných částek. Značky jako L´OR nabízejí i limitované edice neobvyklých kávových variací.

 

Nabídka je v současné době zkrátka opravdu pestrá, a i to je jeden z mnoha důvodů, proč by milovníci kávy měli dát kapslím šanci.