Na pleť i s hubnutím pomůže zázračná cuketa

Na pleť i s hubnutím pomůže zázračná cuketa


Jestli hledáte do kuchyně vhodnou zeleninu, která bude výborná jak syrová, tak pečená nebo grilovaná a jako bonus podpoří vaše hubnutí, pak zbystřete. Našli jsme ji, je to CUKETA. Připravili jsme pro vás o ní pár zajímavostí a také tři jednoduché a výborné dietní recepty, se kterými proměníte tuto zeleninu v pochoutku.

V letních měsících jsou cukety ozdobou každé druhé zahrádky. Není se čemu divit, když je tato superzelenina zdravá, a navíc přispívá ke krásnému tělu. Proč byste měli cuketu zařadit do svého jídelníčku?

 

Je zdravá a plná vitamínů

Jako každá zelenina je i cuketa plná vitamínů a minerálních látek. Například draslík z těla vyplavuje nadbytečnou vodu a soli, vápník a hořčík zase pomáhají zbavit tělo únavy. Díky železu cuketa pomáhá léčit chudokrevnost a díky nízkému obsahu cukru pomáhá zase při cukrovce. Nejcennější je na cuketě ale vysoký obsah karotenu, který má antioxidační účinky. To znamená, že zamezuje vzniku chorob a jako bonus zpomaluje stárnutí.

 

Je výborná na slano i na sladko

Cuketa je jednou z těch vzácných potravin, které lze jíst vařené, pečené, smažené i syrové a vždy budou chutnat výborně. Nehledě na to, že si z ní můžete vykouzlit kromě slaných jídel i výborný zdravý dezert a kalorie nemůžou nic, než vám z dálky tiše závidět. Zkuste si upéct třeba cuketový perníkový koláč bez cukru, po kterém můžete vaše obavy o štíhlou linii hodit za hlavu.

 

Je pomocníkem při hubnutí

Pokud si nejste jistí, která zelenina vám pomůže ubrat na váze, u cukety nemusíte mít pochyb. Nemá skoro žádné kalorie a velice málo sacharidů. V jakékoliv dietě, včetně keto diety, bude stát v jídelníčku na stupních vítězů. Cuketu tvoří z 91 % voda, pomůže tedy i s hydratací. Cuketová šťáva pak z vašeho těla odvede spoustu škodlivin a zbaví tělo toxinů.

 

JE JEDNODUŠE ZÁZRAČNÁ

Nemáte-li program na večer, připravte si k hezkému filmu cuketovou masku na obličej. Vypne pokožku, pomůže vylepšit kožní nedostatky a potvrdí vám své hydratační dovednosti. Také působí proti stresu, zlepšuje imunitu
a má antibakteriální účinky.Pomůže při špatném zažívání

Cuketa obsahuje slizové složky, které dokáží pečovat o vaši střevní stěnu. Pokud budete jíst cuketu pravidelně, pozitivně ovlivníte vaše trávení a podpoříte správnou funkci střev. Je skvělým lékem na střevní onemocnění, například Crohnovu chorobu.

 

 

Vyzkoušejte zajímavé recepty z cukety:

Cuketové pizzy
Ne s každou pizzou musíte hlídat svá kila. Cuketové pizzy jsou rychlé na přípravu a potřebujete k nim minimum surovin. Stačí těsto vyměnit za plátky cukety a zdravější verze italské pochoutky je na světě.

Ingredience:

Postup:

Cuketu omyjte a nakrájejte na širší plátky. Vyskládejte ji na plech vyložený pečícím papírem a každý plátek namažte nízkokalorickým kečupem KetoMix. Navrch přidejte šunku a posypte mozzarelou. Dejte zapéct do trouby na 180°C, dokud sýr nezezlátne.

 

Další recepty najdete u nás na webu v sekci RECEPTY.