Letní shakespearovské slavnosti zvou na Koncert pro Mr. Shakespeara

Letní shakespearovské slavnosti zvou na Koncert pro Mr. Shakespeara

MEJDAN PRO CELOU RODINU


 

Světová premiéra

Letní shakespearovské slavnosti letos obohatí svůj tradiční divadelní repertoár o koncert, protože hudba, léto
a Shakespeare jdou prostě dohromady. Těšit se tak můžeme na velký letní mejdan, který vzdává hravou formou hold samotnému velikánovi světového dramatu, a to napříč různými moderními hudebními žánry. Autor projektu Daniel Fikejz spolu s režisérem Filipem Nuckollsem přizvali Jitku Čvančarovou, Richarda Tesaříka, Kateřinu Pechovou, Petera Pechu, Simonu Zástěrovou, Lucii Palonciovou, Vendulu Příhodovou, Ivu Marešovou a další skvělé muzikanty. Světová premiéra se uskuteční v Praze 29. července. Možnost vidět a slyšet Koncert pro Mr. Shakespeara máte ještě 3. srpna v Praze a 8. srpna v Ostravě.

 

Není malých Snů
Ostravské Letní shakespearovské slavnosti přivezou do Prahy 3., 4. a 5. srpna svůj velký SEN, přímo jednu
z nejvyhledávanějších a nejadaptovanějších shakespearovských her, komickou fantazii Sen noci svatojánské. Premiérové představení diváci poprvé spatří v pondělí 18. července právě v Ostravě. V hlavních rolích se představí Tomáš Dastlík, Zuzana Říčařová, Jan Vlas, Petra Buchta, Šimon Krupa, Izabela Vydrová – Firlová, Jiří Sedláček, Vladimír Polák a další. Představení klade důraz na břitkou ironii, zlomyslnosti či vtipně neohrabané pokusy uplatnit nedostačující schopnosti!

Jeden Sen je málo. A tak je tu pro diváky, kteří se chtějí Shakespearovi přiblížit v co nejčistší podobě, Sen noci svatojánské v anglickém originále A Midsummer Night's Dream, dle adaptace Jeffreyho Whittea, vítěze Tony Award a na Oscara nominovaného autora. V rukách osvědčené mezinárodní divadelní společnosti Prague Shakespeare Company zachovává inscenace pohádkovou auru předlohy, navíc ji podporuje fantastickými kostýmy a výpravou. Obsazení je kombinací talentovaných zahraničních i českých herců a hereček. Na Letní míčovně Pražského hradu můžete magický příběh prožít 6. a 7. srpna, k dispozici jsou české titulky.

 


Snít nestačí

Doporučujeme všem zájemcům na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl Shakespeare! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz anebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. O aktualitách jsou diváci informováni také prostřednictvím Instagramu a Facebooku.

Partneři
Generální partner:  skupina PPF
Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN
Hlavní mediální partneři: PRÁVO, FREKVENCE 1, NOVA
Partneři: STRABAG, HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, FILMSERVICE, LAUNDRYLAND PRAHA, HOTEL BELVEDERE PRAHA, URBANLUX – VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR CROCS PRO ČR A SR,

OREA HOTELS & RESORTS
Mediální partneři: GLANC, VLASTA, NOVINKY.CZ, SCENA.CZ
Spolupořadatelé: SPRÁVA PRAŽSKÉHO HRADU, HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1