Síra pomáhá naší pokožce. Vyzkoušejte její účinky s českou dermokosmetikou THERMELOVE®

Síra pomáhá naší pokožce. Vyzkoušejte její účinky s českou dermokosmetikou THERMELOVE®


Většina z nás si pod slovem síra představí nepříjemný zápach připomínající zkažená vejce či chemickou laboratoř. Síra je ale především minerál, který je důležitý pro lidský organismus a jeho zdraví. A právě síra má velký význam také pro zdraví naší pokožky. Dermokosmetická značka THERMELOVE® využívá její blahodárné účinky díky sirné termální vodě z lázní Velké Losiny, jež je základem všech jejích přípravků. Produktová řada pro problematickou pokožku se sklonem k různým kožním onemocněním je pro zvýšení účinnosti ještě navíc obohacena o koloidní síru.

 

Síra je všude kolem nás

Síra se vyskytuje v nejrůznějších bílkovinách přítomných prakticky ve všech živých organismech. Patří
k nejběžnějším prvkům v lidském těle, je uložena ve svalech, kůži a kostech a hraje důležitou roli v mnoha fyziologických procesech v našem těle. Má nezastupitelný význam při růstu vlasů, nehtů a kůže, protože síra je důležitá pro tvorbu keratinu, který je zde obsažen. Stejně tak se síra vyskytuje v chrupavkách a pojivu, kde má vliv na jejich flexibilitu. Na nedostatek síry v organismu může upozornit právě pobolívání kloubů, špatná kvalita nehtů nebo vlasů.

V přírodě rostliny přijímají síru z půdy ve vodném roztoku. Do lidského organismu se dostává nejčastěji v potravě bohaté na bílkoviny jako jsou sýry a vejce. K dalším potravinám bohatým na síru patří např. kapusta, květák, brokolice, zelí, špenát, cibule nebo česnek.

Síra jako čistý prvek se vyskytuje především v oblastech s bohatou vulkanickou činností nebo v okolí horkých minerálních pramenů. Její sloučeniny se využívají v podstatě ve všech odvětvích chemického průmyslu, potravinářství, ve výrobě kosmetiky a také v lázeňství.

 

Sirné minerální prameny a jejich léčivé účinky

Sirné termální prameny z lázní Velké Losiny a sirné prameny z lázní Ostrožská Nová Ves patří co do obsahu síry mezi nejkvalitnější v České republice. Prameny obsahují kromě síry také další důležité minerály a stopové prvky, které příznivě působí na kůži a lidské tělo.

„Léčivé účinky sirných termálních pramenů z lázní Velké Losiny jsou známy po staletí, někteří hosté za nimi jezdí do lázní někdy i vícekrát ročně. Díky naší dermokosmetice THERMELOVE® je teď možné využívat příznivé účinky síry a sirné termální vody na pokožku také doma,“ říká Lenka Plachá, manažerka dermokosmetiky THERMELOVE®.  

Sirné minerální prameny mají dle různých studií na kůži zejména protizánětlivý, dezinfekční, antiparazitární, protisvědivý, keratolytický, hydratační a vazodilatační efekt. „Síra napomáhá syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci a má také keratolytický efekt. Snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně
a chrupavky,“
říká dermatoložka MUDr. Kateřina Macháčková.

 

Koupele v sirných termálních pramenech

Koupele v sirné termální vodě jsou ve Velkých Losinách základem lázeňské léčby. Přináší široké spektrum příznivých účinků na lidský organismus a významnou měrou napomáhají ke zlepšení zdravotního stavu při léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. U kožních nemocí je procedura vhodná k léčbě lupénky, atopického ekzému, akné a celé řady dalších chronických zánětlivých kožních onemocnění.                                                                                                                       

V důsledku nejen těchto biochemických pochodů má síra a sirné termální prameny na kůži protizánětlivý, dezinfekční a protisvědivý účinek. Síra působí také proti plísním a celkově dochází k ovlivnění imunitního systému, nastává útlum alergických reakcí a vzestup nespecifické imunity. 

 

Dermokosmetika THERMELOVE® s obsahem sirné termální vody

Sirná termální voda z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny s vysokým obsahem síry přes 3mg/l se stala základem dermokosmetiky THERMELOVE®.

Dermokosmetika THERMELOVE® byla vyvinuta na základě mnohaletých zkušeností v lázeňství, ve spolupráci s dermatology a dalšími specialisty a odborníky v oblasti vědy a výzkumu. Složení přípravků bylo navrženo tak, aby jednotlivé složky měly po smíchání synergický efekt a jejich vzájemným propojením vznikl harmonický produkt. Základem dermokosmetiky THERMELOVE® je losinský přírodní léčivý pramen Žerotín a dále jsou využívány různé moderní aktivní složky speciálně vyvinuté k péči o pokožku se sklonem ke kožním problémům, obsažen je také panthenol, urea, kyselina hyaluronová. Z tradičních bylin obsahují produkty bylinné extrakty
a oleje jako je např. Tea tree oil, levanduli nebo tymián, které mají příznivé účinky na pokožku a zároveň jejich vůně působí relaxačně. Do sirné řady produktů je vždy přidáváno také několik procent koloidní síry, aby byl produkt účinnější na problematickou pokožku.

Koloidní síra je velmi najemno mletá forma síry ve formě žlutého prášku, který se přidává do krémů, šamponů či mýdel. Tyto produkty s obsahem koloidní síry jsou vhodné k péči o pokožku s různými kožními problémy, jako je akné, atopický ekzém, lupénka nebo lupy. Koloidní síra je obsažena také v ucelené řadě produktů THERMELOVE® se sírou určených k péči o problematickou pokožku.

Víte že:

  • Síra je chemický prvek, který byl znám již v nejstarších dobách. Už Homér se zmiňuje o používání hořící síry k dezinfekci.
  • Do organismu se síra dostává nejčastěji v potravě bohaté na bílkoviny.
  • Polovina síry v lidském těle je uložena ve svalech, kostech a kůži.
  • Síra tvoří přibližně 0,03–0,09 % zemské kůry.
  • V mořské vodě se koncentrace síry pohybuje kolem 900 mg/l.
  • Ve vesmíru připadá jeden atom síry přibližně na 60 000 atomů vodíku.
  • Síra taje při teplotě 114 °C za vzniku žluté průhledné kapaliny, kapalné síry.
  • Rychlým ochlazením par síry vzniká sirný květ.


1. Termální voda THERMELOVE®

Unikátní sirná termální voda THERMELOVE® z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny přispívá k péči
o normální i problematickou pleť. Lze ji použít jako příjemné osvěžení a k hydrataci pleti během horkých letních dnů. Je ale také vhodným pomocníkem při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Napomáhá ke zmírnění svědění a zklidňuje podrážděnou pokožku. Přirozeně hydratuje a osvěžuje, doplňuje minerály a zjemňuje pokožku.

Termální voda THERMELOVE® je vhodná i pro děti již od narození. Doporučuje se aplikovat na postižená místa několikrát denně a nechat volně zaschnout.

Cena 50 ml / 100 ml balení je 99 Kč / 149 Kč. Termální vodu THERMELOVE® lze koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 

2. Krém se sírou THERMELOVE®

Krém se sírou THERMELOVE® obsahuje sirnou termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny a 3 % síry. Unikátní kombinace použitých ingrediencí napomáhá udržovat přirozenou hydrataci a rovnováhu pokožky. Krém je obohacen o ureu a geránium, které má zklidňující účinky a reguluje tvorbu kožního mazu. Osvědčuje se také v kosmetické péči o pokožku těla i obličeje se sklonem k akné, lupénce, ekzémům a jiným kožním problémům.

Cena 200 ml balení je 379 Kč, lze ho koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 

3. Sirné mýdlo THERMELOVE®

Sirné mýdlo THERMELOVE® obsahuje unikátní termální vodu z lázní Velké Losiny z přírodního léčivého pramene a 6 % síry. Obsažená síra má výborné antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží
a zklidňuje pokožku.

Mýdlo se sírou přispívá k péči o problematickou a mastnou pleť, je vhodné jako doplněk v následné péči
o pokožku postiženou akné, ekzémy a lupénkou. Je ručně vyráběné metodou zastudena, obohaceno o šalvějový extrakt a přírodní oleje z avokáda a geránia. Cena 100 g balení je 169 Kč. Mýdlo lze ho koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 

 

Dále také na níže uvedených webových stránkách:

www.lovespa.cz
www.termalni-lazne.cz
www.diana-losiny.cz
www.termaly-losiny.cz