Tři nejromantičtější řecké ostrovy

Tři nejromantičtější řecké ostrovy


Rádi byste se svou drahou polovičkou zažili krásnou romantickou dovolenou? Vypravte se na některý
z řeckých ostrovů a prožijte nezapomenutelné chvíle v řeckém ostrovním stylu!

Řecké ostrovy nabízejí mnoho okouzlujících míst od pláží, přes historické památky, až po přírodní skvosty.
K tomu si připočtěte výtečnou řeckou kuchyni a hotely prověřené po stránce kvality služeb a víte, že vás čeká bezproblémová krásná dovolená. A s kým jiným ji prožít, než se svou milovanou polovičkou?
K nejromantičtějším řeckým ostrovům bezpochyby patří Santorini, Lefkada a Kréta.

 

Santorini

Ostrov Santorini je pro svou divokou i poklidnou romantiku velmi častým cílem líbánek. Naleznete zde pláže tří barev – bílá, červená a černá. Red Beach neboli Červená pláž je jedním z nejfotogeničtějších míst na ostrově. Na Černé pláži se vám naskytne dechberoucí pohled na úžasný kontrast černého sopečného písku, bílých skal
a tyrkysově azurově vody. Zdejší pláže jsou zkrátka jako stvořené pro romantickou procházku či piknik.

Romantická procházka na vás čeká i v historickém městě Oia, hlavně během západu slunce, který bývá označován za nejromantičtější na Zemi a jezdí se sem na něj podívat lidé z celého světa.

 

Lefkada

Na Lefkadu se jezdí zejména za nádhernými plážemi. Pobřeží ostrova měří více než sto kilometrů a jeho součástí jsou větší i menších romantické plážičky s jemným světlým pískem nebo oblázky. Celou scénu doplňuje jasně modré Jónské moře, které láká jak ke koupání, tak vodním sportům. Z nejhezčích pláží lze jmenovat například Porto Katsiki, Egremni, Kathisma a Agios Nikitas.

Pokud chcete prožít opravdu nezapomenutelnou a ničím nerušenou romantickou dovolenou, vyberte i u CK Blue Style ubytování v některé z vil, kde budete mít opravdové pohodlí a soukromí. Těšit se navíc můžete i na možnost venkovního grilování u západu slunce.

 

Kréta

Také na bájném ostrově Kréta si můžete užít tu pravou romantiku. Tento ostrov, který se podle legend odedávna těšil přízni řeckých bohů, nabízí dlouhé písčité pláže, romantické zálivy, okouzlující přírodu a zajímavé památky.

Navštívit můžete například historické město Chania, přezdívané Benátky východu. Najdete zde spoustu romantických uliček, roztomilé obchůdky a taverny, za nejkrásnější však bývá považován přístav s majákem,
a to zejména při západu slunce.