5 tipů, jak si zpříjemnit čas sychravého podzimu

5 tipů, jak si zpříjemnit čas sychravého podzimu


Babí léto pomalu a jistě vystřídalo pochmurné podzimní počasí. Zahřejte se vzpomínkami na léto
a vychutnejte si vína značky Freixenet, která vám připomenou bezstarostný letní čas. Přinášíme tipy, jak si užít podzim v dobré náladě, i když tomu počasí třeba vůbec nepřeje.


1. Obklopeni přáteli

Využijte sychravé dny k tomu, abyste uspořádali setkání s kamarády při skleničce výtečného vína a skvělého jídla. Oslavujte i běžné životní okamžiky a vykouzlete i z obyčejných a někdy pochmurných podzimních dnů skvělé odpoledne. Důvodem k setkávání nemusí být jen velké události. Uvidíte, že přátele malým pohoštěním v podzimním stylu rozhodně potěšíte.

2. Filmové večery

Hra o trůny, Snídaně u Tiffanyho nebo třeba Harry Potter – Slavné seriály nebo filmy, které jste chtěli už dlouho vidět, ale v létě jste na ně neměli čas ani náladu? Dejte jim šanci nyní a užijte si se svým protějškem společné sledování filmů, které můžete okořenit skleničkou výtečné cavy.

NÁŠ TIP: Freixenet Cordon Negro Brut pro společné chvíle

Zpříjemněte si sledování oblíbených filmů skleničkou cavy Freixenet, která vás vmžiku přenese do prosluněného Španělska. Světle zlaté bublinky se zelenkavými odlesky a expresivní vůní v exkluzivní matné černé lahvi si okamžitě zamilujete. Chuť je vyzývavá, středně plná a převládá v ní tropické ovoce, které je podpořeno atraktivní kyselinkou. Mimořádnost této španělské cavy podtrhuje také stříbrná medaile v rámci celosvětově soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles. Doporučená maloobchodní cena je 199 Kč, zakoupíte například na www.osobnivinoteka.cz.

3. Podzimní pečení

Oslaďte si podzim výtečným koláčem. Využijte nevlídné počasí k tomu, abyste si upekli něco dobrého a pusťte se do složitějších receptů, které jste už dlouho chtěli vyzkoušet, ale pro nedostatek času jste je neustále odkládali. Zužitkovat můžete stále ještě čerstvé podzimní ovoce, jako jsou jablka, hrušky, švestky nebo oblíbené ořechy.

4. Snídaně do postele

Využijte nevlídná podzimní rána k tomu, abyste si dopřáli výtečnou snídani. Ať už se rozhodnete pro toasty s lososem, vejce Benedikt nebo třeba ovesnou kaši, s přípravami rozhodně nespěchejte a užijte si čas víkendového rána v poklidu. K bohaté snídani doporučujeme i skleničku výtečné cavy. Ke snídani se pak díky své svěží, exotické chuti skvěle hodí například cava Freixenet Carta Nevada.  

NÁŠ TIP: Snídaně do postele s cavou Freixenet Carta Nevada

Freixenet Carta Nevada vás osloví svou zelenkavou barvou se zlatavými odlesky a dlouhotrvajícím perlením. Výrazná vůně zaujme tóny exotického ovoce, v nichž se mísí podtóny šťavnatého pomela. Díky vyvážené, svěží chuti s optimálním poměrem kyselin a zbytkového cukru se Carta Nevada skvěle hodí k teplým letním večerům protkaným uvolněnou atmosférou ve společnosti přátel a skvělého jídla třeba v podobě španělských tapas. 


Doporučená maloobchodní cena je 199 Kč, zakoupíte například na www.osobnivinoteka.cz.

5. Relaxace a čas pro sebe

Podzimní počasí přímo vybízí k tomu, abyste si dopřáli čas sami pro sebe. Zrelaxujte se po dlouhém letním období plném prázdninového dobrodružství a dopřejte si horkou koupel s voňavou pěnou a svíčkami.  Nezapomínejte ani na skleničku šumivého vína Freixenet, knížku a příjemnou relaxační hudbu.