Příprava na zimu ve znamení zdravého hubnutí

Příprava na zimu ve znamení zdravého hubnutí


Kdo z nás si v létě občas nedopřál něco nezdravého? O dovolených s all inclusive ani nemluvě. Po prázdninách proto není na škodu se zamyslet nad svým jídelníčkem a zkusit shodit nějaké to kilo dolů. Správné hubnutí by však nemělo být o hladovění, ale spíše o dobrém výběru jídla a pohybových aktivitách. Vyzkoušet můžete produkty české společnosti AG Foods, které již více než 30 let pomáhají tvořit vyvážený jídelníček.

Zdravé hubnutí je poslední dobou velmi skloňovaným termínem a pro někoho téměř nedosažitelným cílem. Zvláště po vydatném létě, které bylo ve znamení výtečných jídel, bývá návrat do svého původního těla někdy opravdu oříškem. Základním principem pro každou změnu váhy je pravidelnost. Pravidelné stravování dokáže nastavit tělu podvědomý režim, díky kterému si již nebude nechávat energii „do zásoby“ a tím i zadržovat vodu
a tuky. Pravidelnost by se měla týkat také pohybu a celkové tělesné zátěže.

Během hubnutí je vhodné myslet na několik základních rad, které tělu pomohou dostat se na svou vysněnou váhu, aniž by byl zatěžován organismus.


1. Snídaně pro ten nejlepší start dne

Společnost se dělí mezi dva tábory – na ty, co snídají a ty, co nesnídají. Vědci se shodují, že velikost snídaně nemá přímý vliv na shazování kilogramů, zato však výrazně ovlivňuje pocit sytosti během celého dne, a tím umenšuje chuť na další mlsání. Ideální volbou pro snídani, která nejen zasytí, ale i dodá tělu potřebné živiny, jsou kaše. Správnou volbou pro zdravý start je AG – rýžovo kokosová kaše, kterou stačí smíchat s vodou či mlékem. Díky své jemně nasládlé kokosové chuti nabudí organismus na celý den. Kaši je možné dochutit rozinkami, ovocem či oříšky. Navíc je bez lepku a je tak vhodná i pro celiaky. Na www.tikaro.cz jí koupíte za 245 Kč (500 g).2. Pitný režim po celý den

Že není regulace váhy pouze o jídle je známá věc. Dostatek tekutin během hubnutí je stavebním kamenem, který dokáže nastavit tělo na nový režim. Dostatečný pitný režim přirozeně zrychluje metabolismus a kalorie jsou tak spalovány rychleji. Navíc správný přísun tekutin také zmírňuje pocit hladu. Staré přísloví, že „hlad je převlečená žízeň“ platí při hubnutí dvojnásob. Dospělý člověk by měl denně vypít až 2 litry vody. Mnoho lidí si během hubnutí stěžuje, že jim voda „nechutná“. Pro ty, kteří nejsou zrovna „vodní typy“ nabízí AG Foods pro celkové zklidnění Biogena Majestic Tea Zelený čaj s heřmánkem. Balení s 20 čajovými sáčky na www.tikaro.cz nebo www.grizly.cz zakoupíte za cenu od 87 Kč.3. Pohyb a zase pohyb

Zdravý jídelníček a pravidelný pohyb jde ruku v ruce na cestě za dokonalou postavou. Pro udržení hmotnosti nebo jen její mírnou regulaci je vhodné se aktivně pohybovat 30 minut denně. Pokud je potřeba větší úbytek váhy, je dobré začít především pozvolně a průběžně zátěž navyšovat. Pravidelnost zde hraje větší roli než míra zátěže. Před i po cvičení, ať už doma či v posilovně, je vhodným pomocníkem proteinový nápoj Vitamaxima N-Drink. Ten zajistí zvýšený příjem bílkovin všem, kteří nemají chuť nebo čas na běžné jídlo. Jemná banánová příchuť vynikne dobře, jak při míchání ve vodě, tak i v mléku. K dispozici je balení s 15 sáčky k přípravě proteinového nápoje na www.tikaro.cz za 379 Kč.


4. Chuť jako základ úspěšného hubnutí

Chuť je při hubnutí velmi důležitá, aby jídlo i během shazování kil mohlo být požitkem. Aby byly dodrženy zásady zdravého stravování, nabízí se řada alternativ, která nezatíží tělo a dodá pokrmům lahodnou chuť. Velkým pomocníkem je kvalitní kakao se sníženým obsahem tuku AG Cacao Exclusive, které dokáže dochutit mléčné nápoje a kaše. Výborné je i na přípravu moučníků. Uvařte si doma pravé kakao nebo ho vyzkoušejte při výrobě domácího tiramisu. Vhodné pro studenou i teplou kuchyni. Pro milovníky kávy je naprostou bombou Garibaldi Espresso Bar Roasted Cofee Beans, které navodí pocit pohody i během hubnutí.

Balení AG Cacao Exclusive 200 g na www.tikaro.cz pořídíte za 84 Kč.

Balení zrnkové kávy Garibaldi Espresso Bar Roasted Cofee Beans 1 kg na www.tikaro.cz pořídíte za 290 Kč.


5. Hubnutí jako zážitek

Řada lidí se období, kdy se rozhodnou regulovat svou váhu, obává. Hubnutí by však v žádném případě nemělo být úmorné mučení a zdravé mlsání se může stát přirozenou součástí nového životního stylu. Ideální variantou jsou jednoznačně ořechy. Exotické chutě v podobě pekanových ořechů, kešu nebo para ořechů příjemně doladí den a nenaruší celkovou dietu. Naprostým ořechovým šampionem, ideálním pro dietní dny, jsou pistácie Vitamaxima Roasted & Salted Pistachios. Pistácie patří mezi ořechy, které se pyšní nejmenším počtem kalorií. Jsou všeobecně známé pro jejich zpomalující proces stárnutí a současně působí preventivně proti nádorovým onemocněním. Navíc jsou skvělým zdrojem vitaminů a minerálů. A to nejdůležitější – mají blahodárné účinky na lidskou mysl, pozitivní náladu a správné fungování imunitního a nervového systému. A to je během hubnutí opravdu potřeba.

Kdo si přeje mlsat trochu jinak, může vyzkoušet zdravé tyčinky Vitamaxima Fit Bar v jedné ze tří příchutí. Ohromí vás báječnou chutí sušeného ovoce s čokoládou a zaženou hlad na překvapivě dlouhou dobu. Balení 24 tyčinek koupíte na www.tikaro.cz za 394 Kč.

 

 

 

O společnosti AG Foods

„Společnost AG FOODS jsme zakládali v roce 1990. Byli jsme dva a měli jeden jediný produkt, syrovátkový multivitaminový nápoj Vitamaxima. Ale k tomu 100 kg odhodlání uspět a jednoduchou myšlenku – všechno, co budeme dělat, nám musí vonět.

Dnes v naší společnosti pracuje přes 200 lidí, v portfoliu máme více než 400 vlastních originálních výrobků, ale původní myšlence zůstáváme věrni.

Stále nám voní vyrábět, nakupovat a distribuovat kvalitní produkty z těch nejlepších surovin. Stále jsme společností, na kterou je za všech okolností spolehnutí, které mohou zákazníci stoprocentně důvěřovat. Stále trváme na tom, že naši zaměstnanci se u nás musí cítit dobře, být součástí rodiny. Stále nás baví přicházet
s novými produkty, vymýšlet originální receptury.

Proto dnes, po více než čtvrtstoletí na trhu, mohu s hrdostí říci, že AG FOODS je dítě, které vyrostlo v úspěšnou, spolehlivou, a přesto stále rodinnou společnost. A že i po těch dlouhých letech nám vše, co děláme, stále voní! Mimochodem, Vitamaxima je v našem portfoliu dodnes.“

JIŘÍ JÍZDNÝ, zakladatel a spolumajitel společnosti

 

My jsme si pro vás připravili soutěž a hrát můžete o balení čajů Biogena.
Odpovězte na otázku:

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG

 

 

Výherci: M. Skalský, J. Harcubová, D. Plecháčová