Soutěžte o balíček přírodní péče pro miminka se zklidňujícím BIO měsíčkem

Soutěžte o balíček přírodní péče pro miminka se zklidňujícím BIO měsíčkem

Pro bezpečí a blaho svého miminka dělá každá maminka první poslední, souhlasíte? K tomu patří i výběr vhodné a bezpečné kosmetiky.


Na otázku, jaká by měla být kosmetika pro miminka, maminky nejčastěji odpovídají:

  • měla by obsahovat složky přírodního původu
  • měly by mít příjemné textury a jemnou, ale nedráždivou parfemaci
  • nesmí obsahovat kontroverzní látky, jako je alkohol, silikony, konzervanty
  • měla by mít vysokou snášenlivost, potvrzenou dermatology a pediatry

 

55 let bezpečí a péče

Tyto nároky splňuje francouzská dermokosmetická a VEGAN značka Klorane Bébé s BIO měsíčkem (Klorane Czech), která spatřila světlo světa již v roce 1967 a od svého počátku je k dostání výhradně v lékárnách. Nabízí řadu přírodních produktů s ochrannými a zklidňujícími vlastnostmi pro miminka již od narození. Za značkou Klorane stojí odborníci a botanici, kteří vybrali ty nejlepší ingredience, aby vytvořili cílenou recepturu pro dětskou pokožku a na míru šité produkty, které splňují všechny každodenní potřeby i té nejsušší pokožky.

Protože dětská pokožka je křehká a citlivá, Klorane zvolil jako hlavní aktivní látku ekologicky pěstovaný měsíček lékařský se zklidňujícími, ochrannými a reparačními vlastnostmi.

Proč právě měsíček?

Po narození a během prvních tří let života není kůže dětí zcela vyvinutá a je extrémně zranitelná, protože není plně funkční: kožní bariéra je tenká a propustná pro škodlivé faktory, jako jsou patogeny nebo UV záření,
v epidermis ještě nejsou syntetizovány bílkoviny a lipidy, které zpevňují její svrchní vrstvu. Kožní bariéra tak zatím neplní svou ochrannou funkci. Zjemňující a reparační vlastnosti měsíčku posilují přirozenou obranyschopnost dětské pokožky. Měsíček pěstuje Klorane ekologicky na severu Španělska, každý květ se sbírá ručně od června do září, v okamžiku plné zralosti, aby se zachovala kvalita aktivních látek.

 

Pro miminko i pro planetu

Výrobky Klorane jsou šetrné nejen k pokožce vašeho miminka, ale také k životnímu prostředí. Díky bioodbouratelnému složení obsahujícímu odpovědně pěstované a organické složky a speciálnímu ekologicky navrženému balení znamená používání značky Klorane také podporu a ochranu biodiverzity a každodenní snižování dopadu na životní prostředí. Tento dopad měří a označuje tzv. Green Impact Index, nástroj, který
v roce 2021 zavedla společnost Pierre Fabre (pod kterou značka Klorane spadá). Označuje se jednoduše jako
u elektrospotřebičů písmeny A, B, C nebo D. Převážná většina produktů nese označení

A nebo B. Green Impact Index se opírá o 3000 analýz životního cyklu produktů nebo obalů vyvinutých za posledních 10 let a hodnocení vychází z 20 kritérií (dopad obalu, složení, výroby, dopravy, obsah bio složek, faire trade, vegan složení atd.) Důvěryhodnost této metologie byla vyhodnocena nezávislou organizací AFNOR, která provádí navíc každoroční podrobný audit. (www.pierre-fabre.com/en/our-commitments/the-green-impact-index).

 


 

A jde se soutěžit!

V naší soutěži mohou 3 z vás získat Jemný mycí gel na tělo a vlasy a hydratační krém, a navíc roztomilého usínáčka. Jemný mycí gel neobsahuje mýdlo ani barviva, neštípe v očích, příjemně voní a vlásky se po něm snadno rozčesávají. Hydratační krém udržuje pokožku vláčnou po celý den a chrání její přirozený biofilm.