Imunitu musíme budovat celoročně

Imunitu musíme budovat celoročně


Silný imunitní systém je životně důležitý pro celkové zdraví a pohodu, proto bychom se na posílení imunitního systému neměli zaměřovat pouze v určitých obdobích roku, kdy jste nejvíce náchylní k nemocem, jako jsou chladnější zimní měsíce, ale po celý rok. Kvalitní spánek, pravidelné cvičení, vyvážená strava, pitný režim, otužování, vitamíny i snížení stresu. Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste pomohli posílit svůj imunitní systém a ujistili se, že bude vždy optimálně fungovat.


Když imunitní systém běží tak jak má, odvádí skvělou práci při obraně těla. Na druhou stranu oslabený imunitní systém může zvýšit riziko opožděného hojení ran či infekčních onemocnění, jako je nachlazení a další. Získat nejlépe vyhovující množství mikroživin prostřednictvím dobře vyvážené stravy však může být obtížné, proto jsou v tomto případě velmi důležité vitamíny a minerály. Jak budovat imunitu celoročně prozradí majitel firmy a autor tisíce receptur MVDr. Jiří Pantůček:


Proč je chladnější období pro nás a naše tělo náročnější a proč je i náchylnější na únavu a bolesti?

Jiří Pantůček: Naše tělo vynakládá spoustu energie na termoregulaci. Přechody z často přetopených interiérů do chladu. Únava související se zkracujícími dny. Vyšší úroveň stresu. To vše jsou faktory, které naše tělo vystavují vyšší zátěži.

 

V době, kdy začnou teploty klesat si asi většina naordinuje vitamin C nebo sluneční vitamin D, to ale nejsou jediné důležité doplňky stravy, které bychom měli v chladnějších měsících (a po celý rok) užívat.

Jiří Pantůček: K posílení imunitního systému jsou skvělými pomocníky rovněž bylinky. Velmi efektivní je kombinace Echinacei a Betaglukanu. Skvěle působí Rakytníkový olej, Grapefruitová jádra, Colostrum, Černý česnek, nebo dnes tolik populární CBD. Vitalitu a životní energii podpoří Acai, Maca, Cordyceps a Žen-šen.

 

Jak budovat imunitní systém u dětí?

Jiří Pantůček: Podpora imunitního systému dětí není rozdílná. Děti však není potřeba trápit polykáním tobolek, či konzumací většinou hořkých tinktur. Za vhodnou aplikační formu požaduji pro děti sirup Imunita Premium. Zdraví totiž může i chutnat. Základem sirupu by měla být fruktóza, protože nezpůsobuje kazivost zubů a je vhodnější formou i pro diabetiky.

 

Proč bychom měli imunitu budovat celoročně a nestačí se o ni začít starat až těsně před nástupem chladných podzimních dnů?

Jiří Pantůček: Snížená funkce imunitního systému ji rizikovým faktorem vzniku nejen viróz, ale i závažnějších onemocnění. Imunita musí fungovat vždy. I když jsou samozřejmě období, která jsou pro nás vyšší zátěží.

 
Jiří Pantůček

Pro silný imunitní systém jsou důležité nejen vitamíny a minerály, ale i vyrovnaná psychika s minimální stresovou zátěží a kvalitní spánek. Máte nějaké tipy, jak docílit dobrého spánku?

Jiří Pantůček: Je spoustu vnějších i vnitřních faktorů, které náš organizmus vystavují vysoké zátěži. Mezi nejčastější vnější faktory řadíme vystavení trvalému stresu. Z vnitřních je to potom poruchy spánku. Jako účinné řešení doporučuji použít jako první volbu bylinky – Sleepgreen. Byliny používáme k léčbě a podpoře těla tisíce let. Nejsou návykové a při správném dávkování nemají negativní vedlejší účinky. Ve srovnání s léky se jedná o přirozenou formu podpory. Pokud navíc erudovaní bylinkáři dokážou využít synergického účinku různých bylin, výsledek je téměř zaručen.

 

Podpořte svůj imunitní systém s vhodnými doplňky od Green idea:

Rakytníkový olej, doplněk stravy, 10 ml za 698 Kč
Rakytník řešetlákový je bylina s velmi širokým spektrem účinku. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, podílí se na normální činnosti kardiovaskulárního systému, normálním trávení, normálním stavu pokožky a dodává tělu energii.Grapefruit jádra, doplněk stravy, 60 ks a 298 Kč
Grapefruitová semena podporují mikrobiologickou rovnováhu těla. Doporučují se pro normální činnost střev a podporují přirozenou obranyschopnost těla. Navíc jsou 100 % veganská.


Černý česnek, doplněk stravy, 60 ks a 298 Kč
Jde o kuchyňský česnek, který je speciálním postupem fermentovaný. Tento proces znásobí přirozené pozitivní účinky česneku a zbaví jej nepříjemného pachu a chuti. Podporuje přirozenou obranyschopnost a normální hladinu cukru v krvi. Jedná se rovněž o antioxidant.

 

Další produkty najdete na greenidea.cz.

 

Značka Green idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení
a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.