Zůstaňte ve hře: PUMA a Modibodi® představují Period Pep Talks

Zůstaňte ve hře: PUMA a Modibodi® představují Period Pep Talks


Globální sportovní značka PUMA a značka absorpčního oblečení Modibodi® připravily sérii rozhovorů
o menstruaci „Period Pep Talks“ se světovými sportovkyněmi, jejichž cílem je povzbudit ženy a dívky, aby i během ní zůstaly u sportu. 

V rámci kampaně Period Pep Talk navrhly společnosti PUMA a Modibodi novou revoluční kolekci sportovního oblečení s patentem Period Pep Talk. Nová řada, která je již v prodeji, pomůže dívkám i ženám, aby se cítily pohodlně a sebevědomě při sportu a dalších aktivitách během menstruace.

Period Pep Talks jsou reakcí na výsledky celosvětové studie*, která odhalila, že každá druhá dívka přestává sportovat kvůli menstruaci. V rozhovorech vystupují světové sportovkyně včetně hvězdy NRLW Tiany Penitaniové, evropské sprinterky Jodie Williamsové a bývalé profesionální automobilové závodnice Naomi Schiffové. Sportovkyně přímo oslovují mladé a dospívající dívky, zvažující ukončení sportu, který milují, kvůli pubertě a menstruaci. Sportovkyně se dívkám svěřují se svými vlastními příběhy a zkušenostmi, aby je povzbudily k tomu, že se mají u svého sportu zůstat.

"Údaje naší globální studie z května 2022 odhalily, že ženy a dívky se shodují na potřebě o menstruaci mluvit otevřeněji i ve světě sportu. Proto jsme hrdí na to, že můžeme ve spolupráci s firmou PUMA vytvořit Period Pep Talks a ve spolupráci se sportovci zvýšit povědomí o této problematice v globálním měřítku," říká Sarah Forde, vedoucí oddělení udržitelnosti a veřejných vztahů společnosti Modibodi.

 

Sportovkyně PUMA Jodie Williamsová říká: "Myslím, že je důležité, aby sportovkyně sdílely své příběhy a byly co nejotevřenější, a pomohly tak destigmatizovat problémy spojené s menstruací během závodů. Je to celosvětový problém, o kterém musíme mluvit všichni, abychom prolomili tabu. PUMA x Modibodi Period Pep Talks jsou skvělým způsobem, jak navázat kontakt s dívkami, které uvažují o ukončení sportovní kariéry, a pomoci normalizovat menstruaci. Musíme se postavit proti stigmatu, že ženy nemohou být aktivní v době menstruace nebo když prožívají nějaký životní výkyv."

Podle slov atletky PUMA Tiany Penitani: "Vzpomínám si, jak jsem se dostala do puberty a zjistila, že je pro mě těžké hrát na hřišti. Objemnost vložek, nepohodlí tamponů a strach z úniku krve mě každý měsíc při hře opravdu znervózňovaly. Na novém sportovním oblečení PUMA x Modibodi se mi líbí mimo jiné to, že je navrženo tak, aby podporovalo tělo při menstruaci i při pohybu, takže můžete hrát bez obav z protékání nebo nepohodlí jednorázových vložek. Je to tak osvobozující!"

Sportovkyně PUMA Naomi Schiffová říká: "Je velká škoda, že stigma spojené s menstruací brzdilo a stále brzdí dívky ve sportu. Spolupráce PUMA x Modibodi nejenže přináší inovace na trh se sportovním oblečením, ale dává všem dívkám a ženám možnost nosit oblečení, které nám usnadňuje být aktivní v jakémkoli období cyklu. Zároveň se tím otevírá příležitost k větší proměně společenské debaty o vnímání menstruace ve sportu."

Revoluční kolekce kombinuje jedinečnou patentovanou technologii Activewear Technology společnosti Modibodi s prvotřídními odbornými znalostmi společnosti PUMA. Kolekce, která se vyznačuje designem představujícím inovace v té nejlepší podobě, se skládá ze dvou stylů aktivního oblečení: legín a cyklistických šortek, přičemž oba modely jsou k dispozici ve dvou barvách: lilkové a černé.

Jedná se o druhý počin v rámci spolupráce PUMA x Modibodi powerhouse, poté co v květnu letošního roku uvedli na trh svou první řadu spodního prádla určeného pro období menstruace a odolného vůči úniku moči.

"Vzhledem k tomu, že 50 procent dívek pociťuje při sportu nebo jiné fyzické námaze nepříjemné pocity
z jednorázových menstruačních výrobků, jako jsou vložky a tampony, považovali jsme za důležité navrhnout řadu nepropustného aktivního oblečení, které by umožnilo sportovat při menstruaci pohodlněji a s většími možnostmi než kdykoli předtím,"
říká Erin Longinová, globální ředitelka obchodní divize Running and Training společnosti PUMA.

Kolekce sportovního oblečení PUMA x Modibodi je k dostání ve vybraných prodejnách a online na stránkách modibodi.com a puma.com.