Sex po porodu. Jak si ho užít?

Sex po porodu. Jak si ho užít?


Nejen pro drtivou většinu žen, ale i pro nespočet mužů je sex po porodu tak trochu španělskou vesnicí. Těhotné ženy dopředu počítají s tím, že se jej chtě nechtě budou muset na nějaký čas vzdát a během těhotenství a pověstného šestinedělí jsou plné čekávání. I přesto, že o této nucené odstávce vědí, velice často se stává, že ve chvíli, kdy dojde na věc, jsou ženy v rozpacích. Proč? Nejedna maminka by vám potvrdila, že jí sex po porodu přišel tak trochu jako…no poprvé! Jen si to představte: po porodu musíte sexuálně abstinovat minimálně 6 týdnů a pak najednou přijde den D…

 

NEKONEČNÁ DOBA ČEKÁNÍ
6 týdnů je 6 týdnů. Přesněji řečeno jeden a půl měsíce, 42 dní nebo také 60 480 minut. Ačkoli se vám to jako čerstvé mamince může zdát při všem shonu jako krátký čas, věřte, že si s vámi hormony pěkně pohrají a i těch 6 týdnů, o kterých jste si ještě před porodem myslela, že utečou jak voda, se potáhne nesnesitelně dlouho. Vy budete toužit po sexu a o vašich drahých polovičkách ani nemluvě…

KAM ZMIZELO SEBEVĚDOMÍ?
Těhotenství na vašem těle zanechá spoustu změn, které se postarají o to, že si v onen den D a v onu dlouho čekávanou chvíli budete připadat v jiném těle – jinými slovy nesebevědomě. Pravdou sice je, že to je jen další z mnoha sexů, jež jste měla před těhotenství a jež budete mít i po něm, ale přesto je na sexu po porodu něco jiného. Nebojte se, přejde to.

 

POZOR NA BOLEST
Porodem si vaše jeskyňka lásky užila své, proto se nemůžete divit, pokud během sexuálního aktu začne pobolívat. I přesto, že vás to může v první chvíli zaskočit, věřte, že se nejedná o bolest, kterou byste nemuseli přežít.

POČÁTEČNÍ NEPOHODLÍ PRO VÁS NEBUDE PŘEKÁŽKOU
Sex po porodu je možná o něčem jiném, než na co jste byli zvyklé. I přesto, že se v prvních chvílích budete cítit jiná a nesvá, i přesto, že vás to možná bude bolet nebo dokonce i přesto, že se sama sobě nebudete líbit a budete mít strach, že jste kouzlo sexu již zapomněla – věřte, že vám to nezabrání v tom, abyste se po sobě s partnerem opět vrhli. A to pravděpodobně co nejdříve!

 

Jak jste si užila vy své poprvé, po porodu? Podělte se s námi o zkušenosti.