Měsíc veganství může být inspirací ke změně jídelníčku a zlepšení zdraví

Měsíc veganství může být inspirací ke změně jídelníčku a zlepšení zdraví


Přechod z živočišné stravy na rostlinnou má své nepopiratelné výhody a může zabránit mnoha zdravotním problémům. Listopad, světový měsíc veganství, je tak ideální příležitostí a inspirací pro všechny, kteří zvažují změnu jídelníčku a zlepšení celkové tělesné pohody.

Každoročně je listopad po celém světě oslavován jako měsíc veganství. I když se čistě rostlinná strava stává čím dál oblíbenější, stále existuje velká část lidí, kteří upřednostňují zvýšenou konzumaci masa. Dokazuje to
i nový výzkum, podle kterého se téměř 50 % světové populace v současné době stravuje nezdravě. Společnost Herbalife Nutrition, která vyrábí mnoho produktů rostlinného původu již více než 40 let, poukazuje na výhody rostlinných bílkovin jak pro zdraví, tak pro životní prostředí.

„I když ne všechny výrobky Herbalife Nutrition jsou veganské, víme, že omezení živočišných produktů a zařazení rostlinných bílkovin do jídelníčku může mít příznivý vliv na zdraví. Proto lze v našem portfoliu najít mnoho výrobků vhodných pro vegany, které obsahují dostatečné množství bílkovin i vlákniny. Věřím, že měsíc veganství přiměje mnoho lidí prozkoumat rostlinné alternativy a zjistit, že i jídelníček bez masa může být díky nim pestřejší,“ říká Barbora Langer, Senior Country manažerka společnosti Herbalife Nuntrition pro český a slovenský trh.

Popularita veganství roste po celém světě a ani Česká republika není výjimkou. Podle průzkumu agentury Ipsos1 se k veganské stravě hlásí 1 % Čechů. Celá desetina se pak snaží maso ve svém jídelníčku nahradit alespoň částečně.  Vyřazení živočišných bílkovin a orientace na ty rostlinné může výrazně pomoci snížit hladinu cholesterolu a zvýšit množství přijímaných vitamínů, minerálů a vlákniny a tím přispět k lepšímu zdravotnímu stavu. Přechodem na rostlinnou stravu lze často zabránit riziku srdečních onemocnění, rakoviny nebo mrtvice.

K rozhodnutí přijmout veganský stravovací plán dochází z mnoha důvodů. Někteří lidé se pro veganskou stravu rozhodnou z ekologických nebo etických důvodů, jiní mají konkrétní zdravotní nebo hubnoucí cíle. „Pokud sami uvažujete o tom, že byste se touto cestou vydali, je důležité, abyste si vybrali správné potraviny a uspokojili své výživové potřeby, protože vyřadíte zdroje několika klíčových živin, jako jsou bílkoviny, zinek a vápník,“ říká Susan Bowerman, která je výživovou expertkou společnosti Herbalife Nutrition. Veganská strava obvykle poskytuje více vlákniny, hořčíku, kyseliny listové, vitaminů C a E, železa a fytochemikálií, než strava všežravá. Důvodem je, že vegani konzumují podstatně větší množství ovoce, luštěnin a zeleniny a také do svého jídelníčku často zařazují tofu a další sójové výrobky, které jsou vynikajícím zdrojem plnohodnotných bílkovin. „Abyste však mohli využívat zdravotních výhod veganské stravy, je důležité zaměřit se na vytvoření vyváženého jídelníčku
s množstvím potravin bohatých na živiny,“
dodává Susan Bowerman.

 

Výroba masa představuje téměř 60 % všech skleníkových plynů. Měsíc veganství je proto skvělou příležitostí k zamyšlení nad tím, kolik masa jíme a jak by přechod na rostlinnou stravu mohl pomoci snížit emise uhlíku
a zmírnit tak náš dopad na planetu.

 

 

 

O Herbalife Nutrition

Herbalife Nutrition je globální společnost, která mění životy lidí díky skvělým výživovým produktům a podnikatelským příležitostem určeným pro Nezávislé Členy Herbalife Nutrition již od roku 1980. Společnost nabízí vysoce kvalitní, vědecky podložené produkty, jež se prodávají ve více než 90 zemích světa prostřednictvím Nezávislých Členů Herbalife Nutriton, kteří poskytují individuální služby, koučování a podpůrnou komunitu, která jejich zákazníky inspiruje k osvojení si zdravějšího a aktivnějšího životního stylu. Prostřednictvím celosvětové kampaně zaměřené na vymýcení hladu, se společnost Herbalife Nutrition rovněž zavázala rozšířit výživu a vzdělávání do komunit po celém světě. Další informace najdete na stránce IAmHerbalifeNutrition.com.