Ne každý zná rozdíl mezi denním a nočním krémem. Proč byste je neměli prohodit?

Ne každý zná rozdíl mezi denním a nočním krémem. Proč byste je neměli prohodit?


Přemýšlíte občas nad tím, zda potřebujete denní i noční krém? Budete-li používat oba druhy, bude vaše pleť zdravá a mladistvého vzhledu. Kromě toho pleti poskytne každý z krémů jinou péči, společně však fungují sehraně.  Denní krém poskytuje hydrataci, svěžest, výživu a vitalitu. Noční zase podpoří regeneraci. Ideální je, pokud si koupíte oba krémy od stejné značky, skvěle se budou doplňovat.

Denní krém

Jeho velmi důležitým úkolem je především hydratace pokožky. Tu navíc chrání proti znečištění a rozjasňuje ji. Má lehkou strukturu a dobře se  vstřebává. Je to dobrá volba pod make-up nebo pudr.

Nacházejí se v něm vitamíny, antioxidanty a další látky, které poskytují pokožce výživu. Samozřejmou součást pak představuje UV filtr. Některé denní krémy dokonce poskytují speciální účinky bojující s předčasnými známkami stárnutí. Denní krémy obsahují látky, které mají za úkol chránit pleť proti nepříznivému počasí. Je tedy dobré měnit denní krémy podle ročního období. Některé jsou určené pro léto, jiné zase pro chladnou zimu. Letní období si žádá krémy lehčí konzistence. Chladná zima zase vyžaduje denní krémy hutnějšího charakteru.

Noční krém

Má za úkol regeneraci pokožky. Pomáhá obnovovat rovnováhu a stará se o to, aby byla ráno odpočatá a svěží. Má hutnější strukturu, vyšší obsah vyživujících látek a nemá UV filtr. Naleznete v něm kyselinu hyaluronovou, která podpoří hydrataci, koenzym Q10 pomáhá bojovat proti stárnutí pleti a podpoří produkci kolagenu. Také obsahuje vitamín A. Vzhledem k tomu, že má hutnější konzistenci, je lepší aplikovat slabší vrstvu.

Na co se zaměřit při výběru krému?

Prioritu hraje typ pleti a věk. Máte-li pleť mastnější, volte takové krémy, které mají lehčí nebo gelovou strukturu. Pro smíšenou pleť jsou vhodné takové, které hydratují a vyživují a suchá pokožka ocení kosmetiku bez chemických složek, ideálně přírodního charakteru.