Společných momentů v rodinách ubývá, jak je správně organizovat?

Společných momentů v rodinách ubývá, jak je správně organizovat?


Žijeme v hektické a náročné době, kdy se mnoho lidí zajímá především o sebe. Život nám utíká mezi prsty a my najednou s úžasem zjistíme, že děti vyrostly a my zestárli. Mezi vzácné okamžiky by nemělo patřit trávení času s blízkými, naopak – mělo by to být standardem. Stanovte si chvíle, které budete jako rodina sdílet společně.

Scházejte se u společných večeří

Společné večeře by měly být základem každé spokojené rodiny. Sdílení dojmů z celého dne udržuje celistvost rodiny. U společných večeří s uvolněnou atmosférou snadněji zjistíte, zda mají vaše ratolesti nějaká trápení a zda je stále vaše partnerství v pořádku. Požádejte děti, aby prostíraly pravidelně stůl. Zapalte vonnou svíčku. Nezapomeňte, že ke společné večeři nepatří mobilní telefony, ani zapnutá televize.

Jezte spolu, co nejčastěji to půjde.

Hrajte deskové hry

Možná byste nevěřili, kolik zábavy může přinést jen například obyčejné „Člověče, nezlob se“, když ho hrajete s celou rodinou. Udělejte z hraní deskových a karetních her tradici, vybírejte jako rodina nové hry či rozšíření ke stávajícím.

Někdy vám může připadat, že děti v pubertálním věku nejeví o hry zájem, ale stačí jen vybrat tu správnou hru.

Vyrazte na procházku nebo výlet

Jít někam společně jako rodina zlepší komunikaci mezi členy rodiny. Umožňuje konverzaci přirozeně vznikat, protože se všichni soustředí na stejnou věc, bez rozptylování z domova. Využijte módního trendu malování kamínků, namalujte společně kamínky a rozneste je po okolí. Vyrazte do místního muzea, na bowling nebo jen do lesa na procházku.

Koukejte společně na seriál

Koukání na televizi není úplně ideální zábava, ovšem společné sledování komediálního seriálu může rodinu stmelit. Díky streamovacím platformám je možné si jednotlivé díky přehrávat kdykoliv. Zeptejte se svých dětí, co právě letí.