Tatry by měl v životě navštívit každý, ale mohou vás vyjít dráž než dovolená u moře

Tatry by měl v životě navštívit každý, ale mohou vás vyjít dráž než dovolená u moře


Mnoho lidí cestuje po celém světě, ale nikdy nebyli na Slovensku. Naši bratři se mohou pyšnit přírodním bohatstvím, které jim můžeme tiše závidět. Čechy mají také mnoho krás, ale divokost a zachovalost slovenské přírody je dechberoucí. Když chcete vyrazit na Slovensko, tak můžete navštívit mnoho úchvatných míst,
ale v první řadě byste měli objevit to, kvůli čemu je tato země tak lákavá – Tatry. Díky Tatrám zjistíte, že nemusíte cestovat do alpských zemí, protože zde máte úchvatné hory jako na dlani.

Pro koho je dovolená v Tatrách vhodná?

Vysoké Tatry i Nízné Tatry můžete navštívit kdykoliv v roce. V zimě je ocení převážně aktivní lyžaři a běžkaři.
V letních měsících jsou vhodné pro každého. Pokud jste plní stresu, můžete se kochat nezapomenutelnými panoramaty a dýchat svěží horský vzduch. Nejvíce si pobyt zde užijí milovníci dlouhých túr a adrenalinu. Zde je opravdu kam chodit, vyrazit můžete po různých stezkách, které vám umožní objevovat místní krajinu. Pokud máte pro strach uděláno a nebojíte se výšek, měli byste vyzkoušet ferraty. Ferraty vám umožní zažít dobrodružství okořeněné adrenalinem, ale samozřejmě to není pro každého, je zapotřebí dobrá kondice
a fyzická zdatnost. Pokud vás baví dobývat vrcholy, můžete za doprovodu průvodce vyrazit na nejvyšší horu Tater, na Gerlachovský štít. Pokud jste pohodlnější, navštivte druhou nejvyšší horu – Lomnický štít. Může vás na ni vyvézt lanovka, takže ušetříte své nohy.

Není to jen o horách

Jakmile se vydáte do Tater, okamžitě na vás dýchne místní folklór. Uvidíte zde tradiční architekturu, oděvy, poznáte, jak trpký byl v minulosti život bačů, poslechnete si místní hudbu, ucítíte vůni zdejších pokrmů a náhle budete vědět, že se sem cesta vyplatila. Tradiční slovenská jídla jsou velmi vydatná a skvěle vás posílí po náročném dni. Samozřejmě byste měli ochutnat halušky a další dobroty, které vám nabídne tradiční menu. Slovensko je skvělé v tom, že objevujete krásu cizí země a přitom se všude domluvíte česky. Ze Slovenska si můžete odnést také krásné suvenýry, třeba valašku nebo fujaru. Rozhodně byste si měli nakoupit místní ovčí sýry, jejichž chuť si hned zamilujete.