Advent provoněný pomeranči tak, jak ho neznáte

Advent provoněný pomeranči tak, jak ho neznáte

Zkrášlete si předvánoční čas s proslulým francouzským likérem Grand Marnier


Vůně pomerančů, zářící ozdoby a první vločky – to značí jediné, Vánoce jsou pomalu a jistě tady. Zpestřete si tento čas nejen zapálenými svíčkami na adventním věnci, ale i výtečnými koktejly z prémiového likéru Grand Marnier, který díky esenci z divokých karibských pomerančů, vanilky a kandované kůry ještě více umocní atmosféru přicházejících Vánoc. 

Píše se rok 1827 a Jean Baptiste Lapostolle zakládá destilerii v Neauphle-le-Château, malém městě nedaleko Paříže. Tedy na místě, které se později stane základnou pro výrobu legendárního francouzského likéru.
O několik desetiletí později, na základě domluveného sňatku, se Julia, vnučka zakladatele, provdá za inovátora Louise-Alexandre Marniera. A započne tak příběh, který dal vzniknout prvotřídnímu likéru, jenž dodnes dobíjí barmanský i gurmánský svět.

Věhlasný likér

Značka Grand Marnier vznikla především díky věrnému přátelství mezi dvěma odvážnými inovátory
a ambiciózními muži, Louisem-Alexandrem Marnierem Lapostollem a Césarem Ritzem, slavným zakladatelem nejslavnějšího pařížského hotelu Ritz. Když se Louis-Alexandre rozhodl pro propojení francouzského koňaku se vzácnou odrůdou hořkého pomeranče z Karibiku, byl to právě jeho věrný přítel César Ritz, který posléze přišel s názvem „Grand Marnier“. Tvrdil totiž, že si jedinečný likér zaslouží i velké jméno. Oblíbenost likéru již v tehdejší době pak potvrzuje i to, že byl během pařížského kulturně bohatého období „La Belle Époque“ nabízen v prestižních podnicích, ke kterým patřil například hotel Savoy a Ritz.

Kouzlo Grand Marnier

Tajná receptura likéru Grand Marnier Cordon Rouge se zakládá na pravém francouzském koňaku a esenci z divokých karibských pomerančů. Společně s dalšími přísadami se ukládají do sudů z francouzského dubu k pomalému zrání. Jedinečnost francouzského likéru potvrzuje nejen u likérů unikátní koňaková báze, ale i to, že se používá pouze jeden druh pomerančů, a to divoká odrůda Citrus Bigaradia. Ty se ručně sklízí na plantážích Marnier-Lapostolle v Karibiku.

Adventní neděle s GRAND(e) koktejly

Zpestřete si předvánoční čas legendárním likérem Grand Marnier s výraznou citrusovou vůní a propadněte jeho jedinečnému kouzlu. Pozvěte přátele na skvělý drink s kapkou francouzského šarmu. Uvidíte, že si jindy hektické adventní období díky pomeranči provoněným koktejlům zamilujete o něco víc.

 

Zkuste s námi netradiční drinky. Více najdete v sekci RECEPTY - NÁPOJE!

GRAND TONIC

  • 50 ml Grand Marnier Cordon Rouge
  • 150 ml tonik Fever-Tree (ideálně v poměru 1:3)
  • led
  • plátek pomeranče


Sklenici naplňte kostkami ledu a přidejte Grand Marnier. Doplňte tonikem Fever-Tree, promíchejte a ozdobte plátkem pomeranče.