Vyzpovídali jsme Libora Šulu, ambasadora značky Fitmin

Vyzpovídali jsme Libora Šulu, ambasadora značky Fitmin

Největší radostí je pro mě vidět, jak se noví majitelé svým milovaným kočkám naprosto oddají, říká Libor Šula


Do nového roku všichni vstupujeme s nejrůznějšími předsevzetími nebo alespoň vizemi a plány. Velmi často také bilancujeme a hodnotíme uplynulý rok. Jak rok 2022 hodnotí úspěšný chovatel mainských mývalích koček a ambasador značky Fitmin Libor Šula, a co si přeje pro své svěřence v novém roce?

 

Jaké přání máte do nového roku?

Bude to možná znít pateticky, ale mám pocit, že nejvíc bych chtěl mír a klid pro všechny lidi. A vlastně i zvířata. Přál jsem si to i v hlubokém komunismu a v devadesátkách se potom smál. Letos mě smích přešel a o to víc jsem si uvědomil, jak důležité jsou našich životech právě tyto dva atributy. Přál bych si svobodu bez pocitu strachu, abychom si pomáhali a aby slovo pokora nebylo jen pouhým pojmem. Chtěl bych, abychom se vrátili k podstatě lidství, nebyli lhostejní k nespravedlnosti a lžím. A také, abych měl zdravé a krásné kočky a veterináři mohl volat jen k narozeninám. Ale to jen tak na odlehčení.

 

Kam vás loňský rok v chovatelství posunul?

Byl pro mě opravdu zlomovým, protože jsem se dostal do stavu, kdy jsem se svou prací jako chovatele a svými výsledky skutečně spokojený. Moje zvířata jsou zdravá a odpovídají mému standardu, který se přiblížil dokonalosti. Povedlo se nám letos vyhrát všechny výstavy, a tak nastal čas nechat se ovlivnit novým trendem
a vymyslet si něco nového.

 

Jaké jsou tyto nové trendy mezi chovateli právě velkých koček?

Největším trendem jsou nové barevné variety mainských mývalích koček. V základu se jedná o stříbrná zvířata s velkým podílem stříbra, což z kočky dělá opravdu exkluzivního a elegantního tvora. Bohužel se při šlechtění těchto barev zapomnělo na to nejdůležitější, a to je typ a velikost. Pro mě jsou to jedny z nejzásadnějších kritérií u tohoto plemene koček. Přesně to pro mě byla výzva, kterou jsem dva roky hledal. Začlenil jsem do svého programu novou importovanou kočičku a moje práce může začít.

 

Máte nějaký příběh nebo historku z letošního roku, na kterou budete rád a dlouho vzpomínat?

Největším úspěchem pro mě bylo, že většinu svých koťat jsem letos prodal jako mazlíčky fantastickým rodinám. Ať už byli z Brna nebo Helsinek, vždy to byli úžasní lidé. Například jedna z nových rodin byla hodně zatížená na výživu. Rodiče i děti byli velcí sportovní nadšenci a pro zvířata chtěli jen to absolutně nejlepší. Žijí na Islandu, a tak nebyla zpočátku možnost pokračovat ve Fitmin granulích, na které se stoprocentně spoléhám já. Rodina se ale nevzdala, hledala, testovala, vymýšlela. Kocourek odletěl a měsíc na to mi dorazila fotka z jejich garáže, která se proměnila v islandský sklad Fitmin granulí. Jen pro představu, jen doprava stála dvojnásobek ceny samotných granulí. A to je pro mě štěstí. Miluji, když lidé opravdu přemýšlí a uvědomují si, že ta nejlepší investice je do toho, čím ty své milované tvory krmíme.