Nebojte se sportovních předsevzetí: Zkuste veslování

Nebojte se sportovních předsevzetí: Zkuste veslování


Předsevzali jste si začít v novém roce konečně s pravidelným pohybem? Výborně! Rozhodnutí a správná motivace jsou zásadní, ale podobně důležité je vybrat si cvičení, které vás bude bavit a bude vám vyhovovat. Pokud jste to pravé cvičení ještě nenašli, zkuste veslování na trenažéru, které je vhodné prakticky pro každého bez ohledu na úroveň kondice nebo cíle. Indoor rowing, jak se toto cvičení také nazývá, může mít mnoho podob. Zejména začátečníkům ale doporučujeme skupinové lekce s instruktorem.

Veslování pro všechny

Při veslování se zapojuje až 86 % svalstva, je šetrné ke kloubům, protože probíhá vsedě a přináší motivující výsledky. Veslovat navíc může kdokoliv. Je jedno, jestli jste maminka na mateřské, úplný sportovní začátečník nebo někdo, kdo si potřebuje dát pořádně do těla, protože intenzitu si volí každý sám. Indoor rowing je ale také skvělý sport pro ty, kteří potřebují šetřit svůj pohybový aparát. Tím, že probíhá vsedě, bez dopadů a rozsah pohybu lze přizpůsobit případným omezením, se často používá i pro rehabilitaci. Krom toho se jedná o vysoce energeticky náročné cvičení, které může pomoci s redukcí nadváhy.

 

Sami nebo s instruktorem?

Veslování na trenažéru je komplexní, bezpečné, účinné, variabilní a přesně měřitelné cvičení. Můžete si trenažér pořídit domů, kde budete veslovat o samotě nebo si můžete zajít do fit centra.  Veslovat se dá ale i ve skupině s instruktorem, což má své výhody: „Většina klientů na lekcích oceňuje kromě fyzického přínosu cvičení také přátelskou atmosféru, vzájemné motivování a hecování,“ uvádí Petr Vitásek, bývalý reprezentant ČR ve veslování a současný instruktor skupinových lekcí na veslařských trenažérech ve společnosti Concept Fitness, která se na Indoor Rowing specializuje. 

 

Rada pro nováčky

Pro všechny veslaře, ale samozřejmě zvlášť pro ty začínající, je důležité věnovat velkou pozornost technice veslování. „Veslařské tempo není pro většinu nováčků právě intuitivní pohyb a jeho správné zvládnutí je důležité pro využití všech benefitů cvičení, pro jeho efektivitu i pro dobrý pocit. Pokud to je možné, je nejlepší využít na začátku zkušeného instruktora, který do principu veslování nováčky zasvětí, ať už individuálně či na skupinové ukázkové lekci,“ dodává Vitásek.

Pokud byste chtěli Indoor Rowing vyzkoušet a dozvědět se o něm více, neváhejte a vyrazte na ukázkovou lekci pro nováčky na některé ze tří míst, kde Concept Fitness lekce provozuje: Sportcentrum Palmovka v Libni, Sportcentrum Evropská ve Vokovicích či Loděnice Bohemians v Podolí. Na ní se dozvíte vše potřebné, vyzkoušíte si, jak vám veslování vyhovuje a důkladně nacvičíte tempo.

 

Máme pro vás super soutěž o voucher na veslování!
Odpovězte na otázku:

 

 

 

 Výherci: A. Louda, J. Bohm