Ples jako Brno prozářila Gabriela Partyšová vzácnými šperky od JK Jitka Kudláčková

Ples jako Brno prozářila Gabriela Partyšová vzácnými šperky od JK Jitka Kudláčková


Jedna z nejprestižnějších akcí roku, Ples jako Brno, se uskutečnila 28. ledna 2023 v již tradičních prostorách Fait Gallery v Brně. Chybět na ni nemohla ani Gabriela Partyšová, která ke dvěma úchvatným róbám vystřídala luxusní šperky z dílny českého rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková. Sady v hodnotě téměř 10 milionů korun osázené vzácnými kameny se pyšní neotřelým designem, jež rozhodně nešlo přehlédnout.

Investiční sady, které Gabriela Partyšová vynesla, vynikají hned v několika směrech. Unikátní zlatý set v kubistickém stylu zdobí osm investičních smaragdů té nejvyšší kvality z oblasti Muzo v Kolumbii. Tyto téměř 9ct smaragdy tmavě zelené barvy se řadí k nejcennějším na světě a ve šperku je doplňuje 200 bílých a 297 žlutých diamantů. „Chtěli jsme vytvořit opravdu výjimečnou sadu, což se podařilo. Mísí se v ní kubismus, český fenomén obdivovaný lidmi z celého světa, s unikátními smaragdy, které nám dodávají přímo kolumbijští těžaři
a brusiči. Celkové provedení je pak uctěním jedinečnosti a preciznosti české moderní zlatničiny. Bude-li to možné, rádi bychom sadu přihlásili i do některé ze světových soutěží v oblasti designu šperku,“
uvedl Dušan Mlynarčík, spolumajitel JK Jitka Kudláčková. Celková hodnota šperků šplhá takřka k 7,5 milionům korun, avšak v čase ještě poroste. Náhrdelník v této sadě oplývá jednou technickou zvláštností. Jeho střed lze jednoduše vyjmout, čímž nositelka získá šperk, který využije při vícero denních příležitostech.

Hosty plesu oslnila také hypnotizující modř paraib, které se pro svou čistotu a barvu řadí k nejvzácnějším turmalínům světa. Sada inspirovaná secesí představuje skutečnou oslavu zlatnického řemesla a zářila na akci jako sluneční paprsky odrážející se v azurovém moři. Při bližším pohledu působí až andělsky a speciální efekt zlatých parabol, jehož designér a zlatník David George Hrubec využil, dává kamenu ještě více vyniknout.
Tři paraiby nejvyšší kvality bez vnitřních inkluzí o váze 4,71 ct a 203 bílých diamantů vysoké kvality a čistoty
o celkové váze 1,7 ct znamenají sice investici téměř 2,5 milionu korun, avšak hodnota těchto skvostů neustále narůstá.

Obě vzácné sady s elegancí prezentovala Gabriela Partyšová, která neskrývala své nadšení z toho, že se na chvíli mohla proměnit tak trochu v princeznu: „Moc ráda jsem si po dvou letech pauzy, z důvodu nám všem jasného, opět zatančila v mém rodném městě na Plese jako Brno. Byla jsem na něm jak v roli hosta, tak také moderátorky pořadu Život ve hvězdách, jímž provázím na TV Nova. Velmi mě těší, že jsem při této příležitosti měla možnost vynést unikátní šperky z dílny JK Jitka Kudláčková a k nim šaty od návrhářky Zuzany Lešák Černé. Pozorným jistě neušly ani mé druhé šaty, tentokrát ze svatebního salonu Emilie, rovněž doplněné šperky JK.
Ale aby nedošlo k mýlce, nešlo o šaty svatební.“Anděl nesoucí naději a pomoc

Součástí Plesu jako Brno bývá již tradičně aukce, jejímž účelem je pomoc těm, kteří ji potřebují nejvíce. Rodinné zlatnictví JK Jitka Kudláčková do ní věnovalo zlatý přívěsek s diamanty ve tvaru anděla, symbolu ochrany, lásky a naděje. Tento originální 35mm kousek, jehož autorem je držitel světové ceny v oblasti designu šperků a člen JK týmu David G. Hrubec, má díky použití kombinace bílého a růžového zlata s 39 bílými a Champagne diamanty vysoké kvality hodnotu téměř 140 tisíc korun. V tomto provedení si šperk mohl odnést pouze dražitel, jenž nabídl nejvyšší částku. Ta putuje na dobročinné účely, anděl tedy pomohl tentokrát nejen symbolicky. V letošním roce bude celková částka vybraná prostřednictvím aukce a rozdělena mezi tři organizace – Nadaci BJP Foundation založenou MMA zápasníkem Jiřím Procházkou, která pomáhá vážně nemocným dětem, Nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové, jejímž účelem je pomoc seniorům a Nadační fond Hvězdy pro život pomáhající nemocným dětem, seniorům a rodinám.

 


JK Jitka Kudláčková
Šperk je vztah. To je heslo, pod nímž se skrývá filozofie značky JK Jitka Kudláčková. Před více než 30 lety ji založila zlatnice a designérka Jitka Kudláčková spolu se svým manželem Dušanem Mlynarčíkem. Firmu tvoří stabilní tým profesionálů, mezi které patří například mezinárodně oceněný zlatník David George Hrubec nebo zlatník Josef Kozák, který je podepsán pod novou originální kolekcí Kubistik. Zákazníci JK mají možnost při návštěvě showroomu v prostorách budovy Filadelfie na Praze 4 nahlédnout i do přilehlé šperkařské dílny. Více na www.jk.cz.