Vyhrajte barefoot boty navržené fyzioterapeuty

Vyhrajte barefoot boty navržené fyzioterapeuty


Lidské tělo je po všech stránkách zcela dokonalé. Aby bylo výkonné, musí dobře pracovat i vnitřní orgány
a dechová kapacita musí být dostatečná. To je podmíněno centrací celého těla a „nesoucí” aktivitou nohou. Chůze naboso je tak efektivní proto, že noha i celé tělo má možnost zaujmout svou přirozenou pozici. Úplně bez bot však chodit nemusíte. Jen nazujte takové, v nichž budete chodit stejně zdravě jako bosky.

 

Zdravá chůze podporuje správné fungování organismu

Když si zujete boty, nebo obujte takové, ve kterých mají vaše nohy dostatek prostoru, začnou se dít věci! Najednou se celé tělo „poskládá“ tak, jak ho příroda zamýšlela. Narovnáte se a trup se přestane hroutit do sebe. Vnitřní orgány zaujmou svou přirozenou pozici, ve které můžou správně fungovat.

Zharmonizuje se svalové napětí, tělo se správně prokrvuje a odplavuje toxiny a odpadní látky. Lymfatický systém funguje přirozeně a plíce získají prostor, takže dýcháte volně a zhluboka. Dostatek kyslíku podporuje správné fungování metabolismu. Přirozeným pohybem stimulujete vnitřní orgány, mimo jiné i trávicí trakt. Zlepšuje se vylučování odpadních látek a podpoří se mikrobiom ve střevech, který až z 90 % ovlivňuje imunitu.

Podle tradičních východních nauk se na nohou nachází několik reflexních zón a bodů, které jsou branou ke zdraví. Při bosé chůzi tyto zóny neustále stimulujete – jednoduše si dopřáváte akupresurní masáž nohou
s každým krokem. Podle východní medicíny stimulujete funkce vnitřních orgánů a aktivujete energetické dráhy (tzv. nádí nebo meridiány).

Boty musí poskytovat prostor

Zcela na boso chodit nemusíte, stačí si vybrat boty, ve kterých nohy fungují tak, jak mají. Problém klasických bot je především úzká špička, která deaktivuje prsty, a silná neohebná podrážka. Proto bota funguje jako kdybyste měli chodidlo neustále v sádře. Hledejte boty, se kterými:

  • máte dokonale volný prostor na prsty – poznáte ho podle široké kulaté špičky.
  • můžete nohu volně ohýbat – k tomu je zásadní flexibilní podrážka.
  • nemáte žádný podpatek – ten mění nastavení pohybového aparátu.

Noha musí být v botě centrovaná. To znamená, že na sebe jednotlivé její části přirozeně navazují. Díky tomu zbytečně nezatěžujete klouby, dochází ke správnému přenosu síly a vyvažuje se svalové napětí kolem kloubů.

 

Nazujte barefoot boty navržené fyzioterapeuty

Ahinsa shoes jsou českou značkou barefoot a komfortní obuvi, kterou založil fyzioterapeut Lukáš Klimpera. Ten dlouho hledal etické boty, ve kterých by lidé chodili stejně zdravě jako bosky. Nenašel, a tak se rozhodl je vyrobit sám. Dnes jeho boty nosí zákazníci po celém světě. Vznikají ručně z nezničitelných veganských materiálů a mají důležitý úkol: osvobodit vaše nohy. A to se jim daří – jak potvrdila i studie na Masarykově univerzitě.

 

Choďte zdravě alespoň občas

Naše tělo někdy trápí všelijaké neduhy, s nimiž se různými způsoby snažíme vyrovnat. Co však udělat proto, abychom jim předcházeli? Odpověď by už nemohla být jednodušší – choďte zdravě a osvoboďte svá chodidla. „Všem bych doporučil nosit zdravé boty nebo co nejvíce chodit bosky. Pokud vaše zaměstnání vyžaduje konkrétní obuv, alespoň ve volném čase obujte barefoot boty, nebo choďte boso. Zlepšení se totiž dostavuje i u těch, kteří boty střídají,“ doporučuje Lukáš Klimpera.

Pokud se už dnes chcete naučit správně chodit bosky, stáhněte si zdarma e-booky Krok za krokem ke zdravé chůzi nebo Spokojené nohy: Nejčastější potíže nohou a jak je řešit.

Hrajte s námi o dárkové poukázky v hodnotě 3 500 Kč na nákup obuvi na e-shopu Ahinsa shoes nebo v kamenné prodejně v Londýnské 81 v Praze na Vinohradech.


Aktuální kolekce barefoot obuvi Ahinsa shoes se nese ve znamení klasických modelů vylepšených o nové nápady. Nepromokavé veganské materiály, neklouzavé podrážky, šněrování, klasické i suché zipy a hlavně boty, které navrhli fyzioterapeuti. Zahřejte se inovativními materiály i dobrým pocitem z etického nákupu a zvolte si pro chladnější období roku zdravou obuv. Celou kolekci Ahinsa shoes najdete v nové prodejně obuvi v Londýnské 81 v Praze na Vinohradech a na e-shopu www.ahinsashoes.cz.

 

Odpovězte na soutěžní otázku a voucher může být i váš!

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 Výherci: H. Smejkalová, P. Kopecký