Kurkama dlouhá - hřejivé zlato

Kurkama dlouhá - hřejivé zlato


Už pouhá barva tohoto indického koření, které se v poslední době víc a víc rozmáhá po celém světě, hřeje jako sluneční paprsky a jen těžko byste hledali zdravotní neduh, na kterou by kurkuma nezabrala.

Pochází z jižní a jihovýchodní Asie, pravděpodobně Indie a Vietnam, kde je také známá jako "indický šafrán" nebo "zlatý zázvor". Pro své léčebné účely se používá již přes 4.000 let.

Má silné protizánětlivé a detoxikační účinky a zpomaluje stárnutí. Pomáhá při nachlazení, rýmě a bolestech hlavy. V tradiční lidové medicíně se také používá jako první pomoc na různé odřeniny, řezné rány, pohmožděniny nebo modřiny, výrazně totiž podporuje hojení.

Kurkuma může zlepšovat trávení a regulaci menstruace. Pro krásnou pleť doporučujeme používat kurkumu pouze vnitřně. Přidejte si pokrmy obohacené kurkumou do jídelníčku a čas od času si připravte zlaté latté a sledujte jak vaše pleť začne zářit.


Vyzkoušejte zázračný drink - Zlaté kurkumové latté:

Zlaté mléko je tradiční ájurvédský nápoj vyrobený z kurkumového kořene (nebo mleté kurkumy), mléka (můžete použít jak kravské tak i rostlinné), černého pepře a oleje.

2 1/2 šálku neslazeného mandlového mléka
1 1/2 čajové lžičky mleté kurkumy
1/2 lžičky mletého zázvoru 
Lžíce kokosového oleje (nebo ghí), 
špetka černého pepře
Javorový sirup nebo med podle chuti

Vše smíchejte v malém hrnci, přivěďte k varu a nechtee odstát.

 

 

 

 

zdroj: Kurkuma dlouhá | Liftea