Kosmetický TIP: Nadčasové líčení pro každého

Kosmetický TIP: Nadčasové líčení pro každého


To, že naše mámy a babičky v Československu neříkaly make-upu jinak než Dermacol, je známý fakt. Ale stejně tak platí, že i po více než 55 letech mají produkty této značky svoje stálé místo v kosmetických taštičkách mnohých žen. Ovšem s tím rozdílem, že dnes jsou jich miliony a žijí ve více než sedmdesáti zemích světa. Chcete vědět, které výrobky patří k absolutním bestsellerům a jsou na nejlepší cestě zařadit se mezi kosmetické ikony jako legendární Make-up Cover?

Make-up a spol.

Perfektní pleť byla odjakživa posláním značky, která v roce 1966 „stvořila“ jeden z prvních filmových make-upů. Vysoce krycí make-up Cover se prodává dodnes – ročně se ho vyrobí více než tři miliony kusů celkem
v devatenácti odstínech, jež vyhovují všem odstínům pleti. Má extrémně vysokou krycí schopnost, takže je ideální hlavně pro speciální příležitosti. Mimochodem, právě jeho textura a složení později vedly i k vývoji speciálního korektoru Xtreme Cover, který je též vysoce krycí. Profesionální vizážisté oba produkty používají i na konturování tváře. „Stačí použít velmi malé množství, které nejlépe zapracujete do pokožky pomocí navlhčené houbičky,“ radí Tomáš Vida, jenž je dvorním vizážistou Dermacol už více než desetiletí. Postupně do nabídky Dermacol přibyly i další typy make-upů, které se liší složením i texturou. Druhým nejprodávanějším je dlouhotrvající make-up 24H Control. Je tekutý, působí velmi přirozeně a na pleti vydrží až 24 hodin. Obsahuje koenzym Q10, takže ani po celém dnu nebudete mít pocit vysušení.

Vysoce krycí make-up Cover, Dermacol – 369 Kč/30 g
Dlouhotrvající make-up 24H Control, Dermacol – 349 Kč/30 ml
Vysoce krycí korektor Xtreme Cover, Dermacol – 299 Kč

Báze pod make-up

Líčení pleti dnes musí splňovat dva hlavní požadavky – působit přirozeně a vydržet. To kromě jiného vyžaduje
i správnou přípravu pleti už před nanesením make-upu. Tuto úlohu splňuje podkladová báze nebo chcete-li primer. Dermacol jich má dnes v nabídce deset, ale mezi nejprodávanější patří Satin make-up base. „Její textura dokonale přilne k pleti, vyhladí ji, a tím zároveň prodlouží trvanlivost líčení. Její výhodou je, že neucpává póry a krásně vyhladí i jemné vrásky a linky,“ říká vizážista.

Podkladová báze Satin, Dermacol – 389 Kč/30 ml

Pudr

Časy, kdy pudr působil jako „omítka“, jsou nenávratně pryč. Dnes této kategorii kraluje jemnost a transparentnost. Jinými slovy, pudr má prodloužit výdrž make-upu bez toho, aby si toho vůbec někdo všiml. Mezi nejznámější i nejoblíbenější pudry patří transparentní fixační pudr, který doporučuje i Asociace vizážistů a stylistů České republiky. Dnes je už dostupný ve čtyřech odstínech. „Nejčastěji používám odstín light. Je velmi univerzální a sedí každému tónu pleti, protože se barevně přizpůsobí. Používám ho i na baking očního okolí. Pudr je velmi jemný, proto stačí jen malé množství,“ radí vizážista Tomáš Vida.

Transparentní fixační pudr, Dermacol – 299 Kč/13,5 g

Tvářenka

Svěží pleť nikdy nevyjde z módy a osvědčeným trikem, jak jí dosáhnout, je použít tvářenku. V portfoliu Dermacol jich najdete více, ale k nejprodávanějším patří tvářenka s reliéfem Prahy, kterou značka uvedla na trh při příležitosti 55. výročí svého vzniku. Upoutá vzhledem i funkčností. „Obsahuje barvu na tváře i konturovací barvu, kterou používám pod lícní kosti. Při denním líčení můžete barvy smíchat a aplikovat na celou plochu lícní kosti až k uchu. Tváři tak dodáte přirozený vzhled a bude vypadat svěže,“ popisuje produkt Tomáš Vida.

Bronzující tvářenka s reliéfem Prahy, Dermacol – 299 kč

Obočí

Obočí je v poslední době doslova středobodem zájmu vizážistů i běžných žen. Také proto různé techniky na jeho úpravu znamenají stále rozrůstající se nabídku produktů. Odlišují se texturou, aplikátory a především výsledným efektem. K nejoblíbenějším v nabídce Dermacol patří fixka na obočí Microblade tattoo inspirovaná speciální technikou tetování obočí. Vyhovuje téměř každému typu obočí. „Má aplikátor podobný hřebínku, který při aplikaci dokonale imituje chloupky. Výsledný efekt je velmi přirozený a dlouhotrvající,“ vysvětluje Tomáš Vida.

Fixka na obočí 16H Microblade tattoo, Dermacol – 199 Kč

Oční linka

Oční linka je dnes trendy, a to bez ohledu na to, zda se líčíte do práce, nebo na večeři. Kromě klasické černé jsou „in“ i jiné barvy a především různé grafické tvary, které vyžadují kvalitní produkt pro líčení i pevnou ruku.
V nabídce Dermacol najdete osm druhů očních linek. Od dřevěných a automatických tužek přes barevné a krémové linky až po fixky. „Pro vytvoření oční linky je nejdůležitější tenký aplikátor, který vytvoří precizní detaily. Já používám fixku Precise v černé, hnědé a šedé barvě. Jednoduše jí vykreslíte linku podél řas, ale i v záhybu oka či ve vnitřním koutku,“ radí vizážista.

Oční linka Precise – black, brown, grey, Dermacol – 129 Kč/1 ml

Řasenka

Řasenky od Dermacol patří mezi nejprodávanější. Mezi téměř dvěma desítkami druhů najdete objemové, prodlužující, se silikonovým nebo přírodním kartáčkem, voděodolné či s růstovým sérem. Dlouholetým bestsellerem je řasenka Imperial. „Má přírodní kartáček s hustě posazenými štětinami. Na oku vytváří maximální objem a prodloužení. Její složení je obohaceno o výtažky z bambusu a vitamín E, takže řasy vyživuje. Já mám na ní nejraději intenzitu černé barvy a odolnost,“ pochvaluje řasenku vizážista.

Řasenka Imperial, Dermacol – 299 Kč/13 ml

Rtěnka

Kdysi bylo úlohou rtěnky dodat rtům barvu, dnes se od ní očekává mnohem více. Zkrášlit, zvýraznit, hydratovat
i ošetřit – to vše ideálně na celý den. I proto je dnes z jedenácti dostupných typů rtěnek a lesků od Dermacol nejprodávanější právě dvoufázová rtěnka 16H Lip colour. Nezklame vás svojí pigmentací ani výdrží. Součástí balení je i vyživující balzám, který rtům dodá lesk a výživu. Tomáš Vida ho používá už roky. „Na výběr je široká škála odstínů a pravidelně přibývají nové. Mým favoritem je přirozený růžový odstín číslo 35. Na výběr jsou
ale i červené, sytě růžové či nude odstíny.“

Dlouhotrvající dvoufázová barva na rty 16H Lip colour, Dermacol – 199 Kč/3 ml + 4,1 ml