První kroky k plánování svatby

První kroky k plánování svatby


Pokud se nyní pyšníte krásným zásnubním prstenem na čtvrtém prstu levé ruky, tento článek je přesně pro vás. Možná jste již začala zírat po svatebních šatech, hledat vhodné místo na svatbu a snubní prstýnky. Pokud však vůbec nevíte, kde začít a jak postupovat, čtěte dále.

Vyberte datum svatby, co nejdříve!

Je důležité si uvědomit, že datum svatby ovlivňuje mnoho dalších faktorů, jako například výběr svatebního místa a fotografa. Pokud máte konkrétní představu o tom, kdy a kde by se měla svatba konat, je důležité včas stanovit datum, abyste měli dostatek času na plánování a organizaci. Pokud se rozhodnete pro oblíbená svatební místa a fotografy, můžou mít kalendář plný i několik let dopředu, proto je dobré jednat co nejdříve.

 

Vyberte a zarezervujte místo svatby

Je důležité na začátku určit, kolik hostů plánujete pozvat. Budete zvát pouze rodinu, nebo i přátele, a pokud ano, kolik jich bude? Podle toho zvolte velikost objektu. Je také nutné zvážit vzdálenost a potřebné ubytování.

Větší a oblíbené areály jsou vybookovány i na roky dopředu, takže pokud máte na Instagramu vyhlídnuté místo, neváhejte kontaktovat majitele co nejdříve.


Svatební salon Elody Praha

Vyberte typ obřadu a zamluvte oddávajícího

Možná vás výběr tohoto kroku trochu překvapil, ale je to tak! Sehnat oddávajícího na svatbu nemusí být tak lehké, jak se zdá. Některé matriky mají k dispozici pouze dva termíny na víkend, tak si dovedete představit, že volno mít taky moc nebudou.

Pokud ale chcete více osobní obřad s církevním oddávajícím, tak to také neotálejte a rezervujte co nejdříve.
Ti oblíbení mají na rok zaplněné víkendy a na vás by se pak nemuselo dostat.


 Snubní prsteny Elody


Tyto tři základní kroky by vám měly pomoci začít plánování svatby bez stresu. Pak už jenom vybrat krásné snubní prsteny, svatební šaty, catering, květiny, hudbu a maličkosti.


Přejeme úspěšné plánování vaší svatby v klidu bez nervů,

Za Elody,

Markéta Verner