Jaro 2023: Vstupte do světa 3D květin a cukrové vaty!

Jaro 2023: Vstupte do světa 3D květin a cukrové vaty!


Světová módní mola nám každou sezónu přinášejí nekonečné množství inspirace, ve které se obyčejný smrtelník snadno ztratí. Vybírat totiž můžete jak z nových trendů, tak z těch, které se neustále vracejí. Pamatujete si na tu slavnou větu z filmu Ďábel nosí Pradu „Oh, kytky na jaro – naprosto dechberoucí novinka,“? Pokud nechcete šlápnout vedle stačí, když se budete držet následujícími radami od zkušené stylistky.

 

Průhledné topy nemusí být vulgární a bokovky hlásí návrat

Průhledné halenky, topy a materiály jsou v kurzu již nějakou tu sezónu, ale toto jaro je uvidíme opravdu všude. Klíčem k úspěchu je kombinace jemného materiálu s materiálem, který je v podstatě protikladem jemného šifonu.

„Pokud se bojíte, aby váš outfit nepůsobil příliš vulgárně, vsaďte na kombinaci různých materiálů. Zkombinujte například šifonovou blůzku s hrubým pleteným svetrem nebo s džínovinou,“ říká personální módní stylistka Julia Silajdžić.

Nízko posazené džíny, které známe ze začátku tohoto tisíciletí a z klipů Britney Spears a Christiny Aguilery, jsou i přes veškeré výhrady znovu na scéně. „Tento trend rozhodně za zmínku stojí, ale zvedněme ruku my všichni, kdo si tento trend již poctivě odnosil,“ říká Julia.

 

Třpytky, třásně a budoár – přeneste se do Hollywoodu 50. let

Třpytivé topy, šaty a sukně máme spojené spíše s vánočními svátky a obdobím večírků. Se třpytkami se setkáme tento rok i na jaře akorát v jiných tónech. Upusťte od černé, zelené a červené a vsaďte na jemné pastelové tóny. Inspiraci hledejte například u značek jako jsou Tom Ford, Valentino a Chloe.

Třásně jsme viděli již minulé léto a jsou stále v kurzu a toto jaro je uvidíme opravdu všude. Ať už na rukávech, dolním lemu svetru, na saku, křiváku i džínách. Prostě a jednoduše třásně budou opravdu všude.

Do dámského šatníku se oficiálně vrátil budoárový styl s hedvábným spodním prádlem, krásnou krajkou
a hravými šaty s nadýchanými rukávy. Tento trend je sexy, zároveň okouzlující a nápadně připomíná styl typický pro Hollywood 50. let. „Budoárový vzhled je v současné době velmi trendy. Ani v tomto případě nemusíte jít, jak se říká „all in“, stačí si pohrát s pár detaily, které na tento styl odkazují. Jako jsou například krajkové košile, hedvábné šaty a korzetové detaily,“ popisuje Julia.

 

První máj lásky čas

Většina značek se toto jaro zaměřila na lásku a ukázaly srdce všech tvarů a velikostí. Ať už se obléknete do srdíček od hlavy až k patě, věřte, že neuděláte chybu. Toto jaro se nese v duchu lásky, zamilovanosti a květin.

Květiny k jaru neodmyslitelně patří, ale tento rok se s nimi setkáme trochu v jiné podobě. „Tomuto jaru budou vládnout 3D květy, uvidíme je jako aplikace na šatech, blůzách, kalhotách, ale promítnou se i do šperků
a manikúry. Pryč jsou doby, kdy byl květinový vzor vnímán jako něco, co v nás evokovalo vzpomínky na naše babičky, 3D květy jsou šik a extravagantní. Nebojte se popustit uzdu vaší fantazii,“ říká Julia.

 

Fuchsiovou vyměňte za cukrovou vatu a kobaltově modrou

Tento rok se na přehlídkových molech v rámci představení jarních kolekcí objevily dvě velmi netypické barvy,
a to černá a kobaltově modrá. „Černá sice asi není první volnou pro jarní outfit ale v podání návrhářů se mi jejich přístup k „jarní“ černé líbí. Všechno působí velice jemně. Molům dominují háčkované topy, krajka a odhalená kůže. Černá barva v tomto podání rozhodně nepůsobí nudně,“ vysvětluje Julia.

Pokud máte strach z kobaltově modré zkuste jí do outfitů zakomponovat pomocí doplňků, jako jsou šátky
a kabelky a kombinujte jí s ostatními barvami v pastelových odstínech.