Obáváte se pylové sezóny?

Obáváte se pylové sezóny?

Zatočte s alergeny pomocí miliard nanočástic


Čistý vzduch bohužel není samozřejmou součástí našeho života. Obzvlášť na jaře stovky tisíc z nás trápí alergická rýma způsobená agresivními pyly stromů a keřů. Důležitým pomocníkem v boji s alergeny mohou být moderní technologie. Například nanoe X, která je součástí prémiových klimatizací Panasonic, dokáže pomocí miliard hydroxylových radikálů odstranit ze vzduchu ve vaší domácnosti nežádoucí částice. Dlouhou řadu z nich – včetně pylů, virů, bakterií nebo plísní – z více než 99 %!

Každý člověk za den vdechne přibližně 18 kilogramů vzduchu. V ideálním případě by měl být tento vzduch čistý a bez škodlivých látek. Technologie nanoe X využívá při jeho čištění takzvané hydroxylové radikály (OH radikály). Jedná se o nestabilní molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky, jako je například vodík, kterých se zachytí. Díky tomu potlačují množení škodlivin, jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy. Dokážou je rozkládat,
a tím neutralizovat jejich nepříjemné účinky.

„Tento přirozený proces významně zlepšuje vnitřní prostředí. Nebezpečné látky jsou při rychlém, opakovaném pročištění odstraněny nejen ze vzduchu, ale zároveň z vybavení místností – například ze závěsů, koberců, nábytku nebo rolet. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach, a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během dvou hodin odstraní z 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic.

 

Nanoe technologie slouží už dvacet let

Technologie nanoe X skvěle slouží pro čištění vzduchu v menších i větších bytových jednotkách a v rodinných domech. První generaci zařízení nanoe vyvinula společnost Panasonic již v roce 2003. K čištění vzduchu generovala 480 miliard hydroxylových radikálů za sekundu. Ta nejnovější (s označením Mark 3) umí generovat až 96 bilionů OH radikálů za sekundu! Technologie nanoe X je integrovanou součástí všech rezidenčních klimatizací řady Etherea, nástěnných jednotek řady VZ a parapetních jednotek řady Z.

Stejná technologie našla využití i v některých domácích spotřebičích, v automobilech, vlacích nebo ve výtazích. Jedná se o řešení, které nevyžaduje filtry ani údržbu a může fungovat nezávisle na vytápění nebo chlazení.

V případě zájmu o doplňující informace navštivte blog společnosti Panasonic ZDE.