Jak zhubnout natrvalo a bez jojo efektu

Jak zhubnout natrvalo a bez jojo efektu


Pokud řešíte hubnutí opakovaně, pak možná stále hledáte cestu, jak získat vysněnou postavu a udržet si ji. Dopředu je dobré zmínit, že neexistuje žádná zázračná dieta, která by odvedla všechnu práci za vás. Je to proces. A tenhle proces musí začít ve vaší hlavě. Upravte svoje myšlení a začnou se dít věci.

Změnit své myšlení není jednoduché, ale vše jde jednodušeji, když na to nejste sami. Vyhledejte si certifikovaného výživového poradce, který vám bude mentorem, rádcem a oporou. Stačí se jen rozhodnout a dáte Spolu kila dolů! 

Myšlenky, které nám velice často stojí v cestě za trvalou změnou, a na které díky výživovému poradci zapomenete :

1. „Musím zhubnout do plavek, do svatebních šatů, do kalhot…“

Nehubněte kvůli nějaké příležitosti nebo vaše motivace skončí právě v termínu události. Hubněte, protože se chcete cítit dobře ve svém vlastním těle. Když je vám se sebou hezky bez ohledu na událost, pak může být i všední den výjimečný, a to po celý rok.

2. „Vkládám svoje naděje do diety, která mě spasí“

Ani sklenice celerovo-brokolicové šťávy, ani život bez lepku, ani zákaz všech cukrů nezaručí štíhlou linii a spokojenost ve vlastním těle. Nepouštějte se do extrémů, které jsou neudržitelné a dlouhodobě vám neprospívají. Jde o celkovou změnu životního stylu.

3. „Od pondělí budu chodit do fitka každý den“

Když přepálíte start, brzy vám dojde dech. Můžete se dostat do bludného kruhu, kdy se podvědomě trestáte za porušení vlastních pravidel a na vaši psychickou a tedy i fyzickou stránku to bude mít ještě horší dopad. Zařaďte do svého fitness plánu kromě cvičení ve fitku i aktivity běžného dne – procházka z práce, hra na honěnou s dítětem, jízda na kole / na bruslích nebo třeba sekání dřeva u babičky na chatě.

Tip: Nevěříte, že aktivity dne, jakými je například běžná procházka, mohou výrazně zlepšit vaše fyzické zdraví? Pak si přečtěte jak vám obyčejná chůze pomůže dosáhnout vysněné postavy.

4. Snědl/a jsem koblihu a teď se cítím hrozně“

To, že občas klopýtnete, je normální a lidské. Drobné stravovací hříchy dokonce do zdravého životního stylu patří. Důležitá je rovnováha. Tu koblihu si dejte a netrestejte se za to, že jste podlehli. Naopak si ji v klidu vychutnejte, k večeři si pak dejte salát ve studené nebo v teplé verzi a v klidu se vraťte k původnímu plánu.
5. „Musím vstát v pět ráno, abych všechno to cvičení stihl/a“

Ne vždycky je ranní běh prospěšnější než spánek. Nedostatek spánku totiž podporuje chuť k jídlu (potřebujete více energie), snižuje imunitu (když budete častěji nemocní, hůře se vám po rekonvalescenci bude vracet k původnímu plánu) a zhoršuje náladu (budete více podráždění, nevrlí a skeptičtí). Když jste unavení, nesnažte se to lámat přes koleno, a běžte se jednoduše vyspat. Spánek je stejně tak důležitá součást hubnutí jako je vyvážený jídelníček a pohyb.

Můžete se obrátit na výživové poradce komplexního programu The 1:1 Diet (dříve znám jako Cambridge dieta). Poradci vám sestaví osobní jídelníček na míru. Všichni poradci mají řádnou certifikaci, a při pravidelných konzultacích budou nejen vaší motivací, ale rovněž se naučíte správně a udržitelně stravovat, a proto u vás nenastane jojo efekt.  

 

 

(zdroj: spolukiladolu.cz; zdroj obrázků: spolukiladolu.cz)