Mějte zdravé a spokojené štěňátko

Mějte zdravé a spokojené štěňátko


Soutěž s Pedigree ® JUNIOR o 3x produkty v hodnotě 500 Kč pro zdravé a spokojené štěňátko

Majitelé domácích mazlíčků jsou většinou dobře připraveni na příchod nového člena rodiny, ovšem často podceňovanou věcí zůstává prvotní výživa štěňat. Přitom první měsíce pejska na tomto světě jsou z hlediska jeho vývoje zcela zásadní. Dodnes se mnoho majitelů spoléhá na vlastní úsudek a na informace, co někde slyšeli. Poslouchat by však měli hlavně svého veterináře a neškodit pejskům, i když to možná myslí dobře. Na co si tedy při péči o malé štěňátko dát pozor?

Po přivezení štěňátka domů by měl majitel nějakou dobu pokračovat v krmivu, kterým bylo krmeno u chovatele. „Zhruba po 2 týdnech je možné přecházet na jiné, a to postupně tak, že do stávající receptury přidáme asi 10 % nového krmiva a ubereme 10 % toho původního. Tímto způsobem můžeme zhruba za 10 dní krmivo zcela vyměnit,“ vysvětluje veterinář Leoš Železný.


p. Leoš Železný

Nepravdou je, že pes v prvním roce života potřebuje ve své stravě hodně masa, a tak páníčci překrmují svalovinou. Ta naopak obsahuje málo vápníku a hodně fosforu. Organismus malého pejska je pak zaplaven fosforem a musí vyplavovat vápník z kostí, aby udržel homeostázu vnitřního prostředí, což má za následek měknutí kostí. Veterinář Leoš Železný radí, že nejlepší je držet se osvědčené a kvalitní značky krmiva
a zbytečně neexperimentovat.

Správné krmivo a dávkování je alfou a omegou zdravého štěňátka

Pro nejmenší štěňátka je vhodné krmivo s označením JUNIOR. Tato receptura má speciální složení pro rostoucí organismus, který potřebuje jiné poměry minerálních látek a jiný obsah energie a dalších složek. Konkrétní značku si volí každý chovatel sám, ale je dobré se držet značky, v jejímž pozadí stojí velké výzkumné veterinární centrum, jako například značka Pedigree®, jejichž řada JUNIOR je speciálně navržena tak, aby zajistila pejskům všechny potřebné živiny pro správný vývoj. Majitelé pejsků také musí dbát na správné dávkování, které najdou na obalu výrobků. Zabrání tím například obezitě nebo jiným zdravotním problémům, které mohou při nedodržení dávkování nastat. Doporučenou denní dávku na celý den je vhodné zpočátku rozdělit na 5 porcí, a ty postupně snižovat. Zhruba ve 4 měsících potřebují pejsci krmení 4x denně, následně se redukuje na 3 dávky za den až do věku 6 měsíců a poté stačí podávat krmivo jen dvakrát denně.Zahrajte si o balení produktů v hodnotě 500 Kč.
Odpovězte na otázku: