Vyzrajte na noční nájezdy na ledničku

Vyzrajte na noční nájezdy na ledničku

Znáte to – do pozdního večera sedíte nad prací a v žaludku vám to najednou zakručí hlady, tak si ještě chcete něco málo uzobnout, než půjdete spát. Otevřete lednici a všechny ty lákavé pochoutky vás začnou vábit svými barvami a vůněmi a tak skončíte u pořádné půln


Znáte to – do pozdního večera sedíte nad prací a v žaludku vám to najednou zakručí hlady, tak si ještě chcete něco málo uzobnout, než půjdete spát. Otevřete lednici a všechny ty lákavé pochoutky vás začnou vábit svými barvami a vůněmi a tak skončíte u pořádné půlnoční hostiny. rs_Jak vyzrat na nocni najezdy na lednicku 2 Tyhle noční nájezdy na lednici ale rozhodně neprospívají vaší štíhlé linii ani vašemu zdraví. Jak se jim tady vyhýbat a jak se tohoto častého zlozvyku zbavit?

rs_Jak vyzrat na nocni najezdy na lednicku 1Předcházejte večernímu hladu

Nejlepším řešením je se celé této situaci vyhnout, a to především správným rozložením a pravidelným příjmem stravy. Budete-li jíst po menších porcích 6-7krát denně ve stanovený čas, váš organismus si na tento režim zvykne a bude lépe zpracovávat stravu. Jíte-li méně než pětkrát za den a občas některá jídla vynecháte, vaše tělo funguje „v šetřícím režimu“ a zpomaluje metabolismus, tzn. dělá si zásoby.

Vyvážená strava

Chcete-li svoje tělo skutečně dobře a zdravě nasytit, musí váš jídelníček obsahovat hlavně dostatek vlákniny, která působí velmi pozitivně na naše střeva i na celkovou imunitu. Dále je třeba pohlídat přísun bílkovin, bez těch se neobejdeme, pokud chceme hubnout (rozpouštět tukové buňky). Chybět nesmí ani mléčné výrobky.

rs_Jak vyzrat na nocni najezdy na lednicku 4Silná vůle stříbro, jistota je zlato

Důležité je se na celou akci „zastavení nočních svačinek“ pořádně psychicky připravit. Ale i ta nejsilnější vůle může občas selhat a vy pak můžete propadnout zklamání z toho, že jste svou zásadu porušila. Proto je ideální se pro podobné případy pojistit. Co není doma, to se nesní – takže nakupujte vždy jen to, co potřebujete. Nebudete-li mít v šuplíku čokoládu, budete si holt muset dát mrkev, která je mnohem zdravější a prospěšnější. Požádat o pomoc můžete i své nejbližší: partnera, spolubydlící, kamarádku… Budou-li i oni poctivě držet „noční dietu“, budete to lépe snášet, než kdybyste na všechno byla sama. Zkusit můžete také při záchvatu chutí vypít sklenici vody nebo mléka. Text: Natalie K.