Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních


Po dvou prodloužených víkendech díky květnovým státním svátkům nás teď čeká další výjimečný víkend, během něhož proběhne tradiční zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních. Během víkendových oslav se můžete těšit na slavnostní průvod, svěcení pramenů, koncert Západočeského symfonického orchestru, mši a bohatý doprovodný program, jehož součástí je např. i setkání s několika významnými historickými návštěvníky města.

 

Od prvního zahájení sezóny je to letos přesně 205 let a jak bývá zvykem, nejvíce akcí se bude konat na mariánskolázeňské kolonádě a v jejím blízkém okolí – a že si toho na vás Mariánky letos nachystaly skutečně mnoho!  V termínu od 12. do 14. května se můžete těšit na pestrý program, který si díky jeho rozmanitosti užije skutečně každý.

Ačkoliv bude co zažít v Mariánkách už během dne, oficiální část programu bude odstartována v pátek 12. května v 19:30 koncertem Západočeského symfonického orchestru ve společenském domě Casino, který je součástí hotelového komplexu Ensana. V sobotu 13. května program pokračuje od 10 hod. Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterou bude navazovat slavnostní žehnání pramenů na lázeňské kolonádě, proslovy představitelů města a církve, ale i významných hostů.

Historii tohoto kouzelného města pak přiblíží průvod v historických kostýmech, přítomnost historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby, řemeslný jarmark, farmářské trhy a mnoho dalšího. Doprovodný kulturní program je opravdu bohatý. Vystoupí zde hned několik kapel, které vás vezmou napříč hudebními žánry, a těšit se můžete i na sobotní vystoupení zpěvačky Marty Jandové.

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina, ale program také zpestří každoroční „Švihácká cyklojízda“, kdy se u místního kulturního spolku sejde skupina místních i návštěvníků a projede se po městě na kole či koloběžce.

Jelikož jsou Mariánské Lázně proslulé pro své přírodní léčebné zdroje, kterými jsou minerální prameny, přírodní CO2 či slatina a rašelina, doporučujeme zábavu spojit i s lázeňským či wellness pobytem. Mezi  nejoblíbenější mariánskolázeňské hotely  patří celoročně hotely skupiny Ensana, a to zejména pro svou pověstnou zdravotní
a léčebnou expertizu protkanou se špičkovými službami a milým přístupem.

Chcete-li si dopřát opravdový luxus, navštivte pětihvězdičkový hotel Nové Lázně, ve kterém vás uchvátí historií protkané Římské lázně nebo Královská kabina, která byla speciálně zařízena pro anglického krále Eduarda VII,
a nyní je ve své původní kráse k dispozici také lázeňským hostům. v roce 1896 se stal hlavním lázeňským
a léčebným střediskem v Mariánských Lázních. Mezi jeho hosty patřili takoví velikáni světového formátu, jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Richard Wagner či Ema Destinnová. V samotném hotelu se nachází 97 stylově vybavených pokojů, které si zachovaly krásu historického novorenesančního stylu, ale zároveň nabízí veškeré pohodlí a vybavení současné doby.

Cestuje rádi s dětmi? Vyražte do hotelu Hvězda, ve kterém se nachází největší bazén ve městě a také dětská herna. Mariánské Lázně toho ale mohou dětem nabídnout ještě více. Kromě procházek můžete vyrazit na výlety na kole, navštívit některé z městských hřišť nebo naučně-poznávací park Bohemium, do kterého se dostanete pěšky nebo lanovkou a kde si s dětmi můžete prohlédnout dokonalé miniatury českých památek.

Lázeňský komplex Ensana nabízí svým hostům opravdový požitek spojený s péčí o tělesné i duševní zdraví, ke které využívá zdejšího přírodního bohatství. Během návštěvy na vás budou čekat všemožné procedury, relax, zábava, hry, výlety i sportovní aktivity v okolí. Pobyt si tudíž užije opravdu každý.

V rámci slavnostního zahájení sezóny si Ensana připravila i prohlídky stáčírny minerálních vod či prohlídku všech jejích hotelů. Neváhejte a přijeďte dobít baterky na víkend do Mariánských Lázní!