Hrajte o dokonalý plecháček od Mlékárny Valašské Meziříčí

Hrajte o dokonalý plecháček od Mlékárny Valašské Meziříčí

Víte, že Acidofilní mléko z Valašska plnotučné 950 g se stalo Mlékárenským výrobkem roku 2023 v kategorii Zakysané mléčné nápoje?


Odborníci Ministerstva zemědělství, Českomoravského svazu mlékárenského, Českého komitétu Mezinárodní mlékařské federace, Sekce pro mléko při Potravinářské komoře České republiky a Ústavu mléka, tuků 
a kosmetiky VŠCHT Praha zvolili Acidofilní mléko z Valašska plnotučné 3,6 procent 950 gramů Mlékárenským výrobkem roku 2023. Stalo se tak v kategorii Zakysané mléčné nápoje. Stejný výrobek získal také druhé ocenění, a to 2. cenu médií. V soutěži zabodoval i další z výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí v kategorii Jogurty a skyry – Smetanový jogurt z Valašska oříšek. Stal se finalistou soutěže.  Jubilejního 20. ročníku soutěže o „Mlékárenský výrobek roku“ se v letošním roce zúčastnilo 20 výrobců z České republiky. Ti do souboje přihlásili celkem 52 výrobků. Výrobky byly hodnoceny celkem v deseti soutěžních kategoriích.

„Acidofilní mléko z Valašska plnotučné patří k nejprodávanějším výrobkům Mlékárny Valašské Meziříčí. Je to beze sporu tím, že výrobek zákazníkům chutná. Za celou dobu jeho výroby jsme neupravovali recepturu, a tak si v něm lze vychutnat plnou chuť smetany a osvěžení díky zákysu. Acidofilní mléka, tedy kysané mléčné výrobky jsou prakticky vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahují probiotické kultury  - Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus,“ uvádí Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Ocenění odborné poroty je pro nás motivační. A zcela určitě dodává důvěryhodnosti našemu snažení o zachování tradiční chuti a vysoké kvality výrobku. Je důležité, že odborníci sledují dění na trhu a svým způsobem podávají pomocnou ruku běžnému spotřebiteli, který se musí spolehnout pouze na svoje chutě. Pokud se pak chuť spojí se zdravím a dobrou kvalitou, je to jednoznačná volba,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Acidofilní mléko plnotučné

Kysaný mléčný výrobek obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie s obsahuje 3,6 % tuku. Výrobek je k dostání ve dvou typech obalů, v kartonu 500 g a plastové lahvi 950 g. Můžete si ho zakoupit v síti prodejen Billa, Albert, Globus, Tesco, Makro a nezávislé síti.

Smetanový jogurt z Valašska oříšek

Smetanový jogurt oříškový s příchutí na dně kelímku obsahuje 8 % tuku. Vyráběn je z kvalitního českého mléka. Smetanové jogurty z Valašska jsou vyráběny tradiční metodou a je tak zajištěno jejich přírodní složení. Kromě nepostradatelného vápníku jsou bohaté i na jogurtové bakterie, které přirozenou cestou regulují střevní mikroflóru. Můžete si ho zakoupit v Albert, Kaufland, Globus, Tesco a nezávislé síti.


Odpovězte na soutěžní otázku:

 

Hrajte o dokonalý plecháček od Mlékárna Valašské Meziříčí.
Odpovězte na soutěžní otázku:

 

 

Více informací o mlékárně naleznete na www.mlekarna-valmez.cz.