Spojení krásy, elegance a originality na MFF Karlovy Vary

Spojení krásy, elegance a originality na MFF Karlovy Vary

Dámy zazářily ve špercích od JK Jitka Kudláčková v celkové hodnotě více než 6 milionů Kč


57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl opět přehlídkou nejen skvělých filmů
a zvučných jmen, ale také ženské krásy podtržené krásnými róbami a jedinečnými šperky. Hned několik dam ozdobily v průběhu festivalu šperky českého rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková.

Již na červeném koberci oslnila diamantovou sadou Jana Doleželová, kterou šperky z rodinného zlatnictví provázely po celou dobu festivalu. Ten nejhodnotnější ji pak zdobil při závěrečném ceremoniálu a doplnila jím zelené šaty od Petry Pilařové. Jedná se o zcela unikátní sadu inspirovanou secesí v hodnotě 2,5 milionu korun, jíž vévodí tři vzácné paraiby. „Moje šperkovnice obsahuje již několik krásných kousků od JK Jitka Kudláčková
a většinu z nich jsem si nechala vytvořit na míru. Šperky tohoto rodinného zlatnictví jsou čím dál úchvatnější, působí téměř jako malá umělecká díla. Zároveň v sobě ukrývají nadčasovost a originalitu, takže je opravdu radost takovéto skvosty nosit,“
prozradila Doleželová.

S elegancí sobě vlastní vynesla Gabriela Partyšová na večírek společnosti UniCredit atypické náušnice pocházející z kolekce s příznačným názvem Diva. Jejich propracovaný tvar dokonale ladil s krajkou na černých šatech, které daly vyniknout bílým a žlutým diamantům. Na jedinečnosti náušnicím dodávají tajemné Tahitské perly.

Dáma se zlatem v hrdle, mezzosopranistka Štěpánka Pučálková, se nebojí ani odvážnějších kousků. Na již zmíněném večírku ji tak zdobila umělecky zpracovaná sada šperků, která si zde odbyla svou premiéru. „Tento šperk byl již asi před deseti lety vyroben na zakázku, ale klient nám jej nabídl k odkupu. Sada je charakteristická velkou barevností. Tvoří ji zlato tří barev a pestrá škála kamenů. Díky tomuto a možnosti některé části odepínat, poskytuje sada velkou variabilitu při nošení. Kromě náhrdelníku, náramku a prstenu ji tvoří také troje různé náušnice,“ uvedl Dušan Mlynarčík, spolumajitel JK Jitka Kudláčková k setu, jehož hodnota neustále narůstá
a v současné době se pohybuje okolo 1 milionu korun. Štěpánka většinou preferuje spíše klasické šperky, ale z této sady byla od počátku nadšená. Když jsem tento set viděla poprvé, zcela mě uchvátil svou originalitou, precizním zpracováním a barevností kamenů. Dlouho však nebyla příležitost jej vynést, až nyní. Těší mě, že jsem měla tu čest být první, kdo měl sadu na sobě. Navíc odezvy okolí byly velmi pozitivní,“ uvedla Pučálková.

Odvážná a krásná, to je název kolekce poutající pozornost svou originalitou. Toho se však nezalekly modelky Jana Doleželová a Karolína Kokešová, která barevností a tvarem odvážné šperky, jejichž základ tvoří růžové zlato a diamanty, propojila s šaty Herminy Pogosyan na večírku společnosti Innogy. Při závěrečném ceremoniálu pak Karolína sáhla po šperku JK Jitka Kudláčková z kolekce Diva. „Velmi ráda spolupracuji s JK, neboť u nich najdu nejen slušivé šperky, ale stojí za nimi i moc milí lidé. Taková spolupráce je hned příjemnější. Pro tak výjimečnou příležitost jsem si vybrala set, který je opravdu hodně originální, neokoukaný a krásně korespondoval se šaty od Zuzany Lešák Černé,“ přiblížila Karolína Kokešová, proč na festival zvolila právě tyto šperky. Rafinovaný kousek vytvořil David Hrubec, držitel světové ceny za design, který pro jeho výrobu využil růžové zlato, diamanty a perleť.

 

Krásný šperk zkrátka k ženě patří, rozzáří ji a podtrhne její krásu a osobnost. Když je navíc skutečným originálem, jako ona sama, není krásnějšího pohledu.

 

 

JK Jitka Kudláčková
Šperk je vztah. To je heslo, pod nímž se skrývá filozofie značky JK Jitka Kudláčková. Před více než 30 lety ji založila zlatnice a designérka Jitka Kudláčková spolu se svým manželem Dušanem Mlynarčíkem. Firmu tvoří stabilní tým profesionálů, mezi které patří například mezinárodně oceněný zlatník David George Hrubec nebo zlatník Josef Kozák, který je podepsán pod novou originální kolekcí Kubistik. Zákazníci JK mají možnost při návštěvě showroomu v prostorách budovy Filadelfie na Praze 4 nahlédnout i do přilehlé šperkařské dílny. Více na www.jk.cz.