V parku, na zámku nebo na střeše: Netradiční tipy na piknik a grilovačku

V parku, na zámku nebo na střeše: Netradiční tipy na piknik a grilovačku


 Piknik v oblacích

Báječný piknik pod širým nebem si můžete užít i v samém srdci velkoměsta. Střecha Zemědělského muzea na pražské Letné totiž každé léto ožívá a mění se v živou zahradu s nezapomenutelným výhledem na Prahu. V muzejním obchůdku vám zapůjčí veškeré potřebné piknikové vybavení a zároveň tam pořídíte i regionální nápoje a potraviny.

Lednicko-valtický areál

Hodovat jako členové šlechtického rodu Lichtenštějnů můžete v Lednicko-valtickém areálu poblíž hranic s Rakouskem. Ne nadarmo patří k nejnavštěvovanějším místům u nás. Chrámy, zámečky, obelisky, kaple
a kolonády tvoří dechberoucí komplex, který nám závidí po celém světě.

Areál je vskutku rozlehlý, a piknikovou deku můžete roztáhnout prakticky kdekoli. Klid a soukromí na letní mlsání tak máte téměř zaručené. My dáváme přednost bonbonům Haribo Favourites Mix, se kterými si i ten nejnáročnější strávník vybere – sáček v sobě totiž kombinuje hned pět oblíbených druhů bonbonů od Haribo.


Svitavská oáza

Na jižním okraji Svitav pak najdeme hojně jednu vyhledávanou oázu klidu. A není se co divit. Malebný Park Patriotů nabízí kromě skvělých podmínek pro procházky i speciální piknikiště jako stvořené pro rodinné opékání špekáčků.

Jeho součástí je i naučná stezka nebo stoupání na nejvyšší vrchol města, kopec Patriotů, jehož 543 metrů nadmořské výšky snadno zdolají všechny věkové kategorie. Přímo navazující Vodárenský les se pak může pyšnit vyvýšenou pozorovatelnou nebo Kneippovým chodníkem pro relaxující masáž chodidel.

Sladká tečka na závěr

Kromě obligátních buřtů můžete nad ohněm připravit i delikátní dezert pro malé i velké. Stačit vám k tomu bude balení nadýchaných Haribo Chammallows, roztopený oheň nebo gril a trocha zručnosti. Jak na to?

Haribo Chamallows jeden po druhém napícháme na klacík nebo opekací tyčku a pozvolna necháme na ohni zkaramelizovat. Z ohně včas sundáme, dříve než bonbóny natolik změknou, aby z klacíku sklouzly. Vychutnat si je můžeme jen tak nebo jimi naplníme dvojici ovesných sušenek. Vznikne nám tak netradiční slaďoučký sendvič, který můžeme ještě vylepšit kostičkou lehce nahřáté čokolády.

Zemědělské muzeum v Praze – Piknik s nezapomenutelným výhledem na Prahu si můžete užít i v samém srdci velkoměsta. Střecha Zemědělského muzea na pražské Letné se totiž každé léto mění v živou zahradu. V muzejním obchůdku vám navíc veškeré piknikové vybavení zapůjčí.

Park patriotů ve Svitavách – Na jižním okraji Svitav najdete jednu hojně vyhledávanou oázu klidu. Malebný Park Patriotů nabízí kromě skvělých podmínek pro procházky i speciální piknikiště jako stvořené pro rodinné opékání špekáčků. Nedaleký kopec Patriotů navíc snadno zdolají všechny věkové kategorie.

Lednicko-valtický areál – Hodovat jako členové šlechtického rodu Lichtenštějnů můžete v Lednicko-valtickém areálu poblíž hranic s Rakouskem. Ne nadarmo patří k nejnavštěvovanějším místům u nás. Chrámy, zámečky, obelisky, kaple a kolonády tvoří dechberoucí komplex, který nám závidí po celém světě.