5 must-have kosmetických produktů s aktivními látkami tohoto roku

5 must-have kosmetických produktů s aktivními látkami tohoto roku


Znáte dobře pět nejlepších aktivních látek letošního roku, které se, správně použité v kosmetických přípravcích, spolehlivě postarají o perfektní stav vaší pleti? Patří sem: AHA kyseliny, peptidy, pryskyřice masticha, jablečné kmenové buňky a retinal.


1. 
AHA kyseliny

„Speciální lamelární vodní gel (LWG) pomáhá AHA kyselinám, zapouzdřeným v gelových lamelách, uvolňovat se do pokožky postupně po dobu 10 hodin. Do kůže se tak kyseliny rozptylují progresivní a kontrolovatelnou cestou, takže nedochází k podráždění či zánětům pokožky. Zároveň je zachována vysoká účinnost. Kyseliny (glykolová, mléčná a citronová) podporují intenzivní proces exfoliace (ke kompletní obnově stratum corneum dochází již po 10–14 dnech), regenerují pleť a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu,“ představuje první z pětice účinných kosmetických látek Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté.

Vyzkoušejte: Essenté Therapy krém

Unikátní projasňující a stimulující noční krém obsahuje technologickou novinku – speciální lamelární vodní gel (LWG intenzivně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje. Je vhodný pro všechny typy pleti.


Essenté Therapy krém (50 ml) koupíte na moje.essente.cz za 940 Kč.

 
2. Peptidy

„Významnou roli sehrávají v posledních letech v kosmetickém průmyslu peptidy. Například SNAP-8™ peptide je látka s unikátními vlastnostmi, která snižuje hloubku obličejových vrásek způsobených kontrakcemi mimických svalů. Funguje trochu jako botox, takže čekejte intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek,“ říká Denisa Jasinská z Essenté.

Vyzkoušejte: Essenté Expres krém proti vráskám

Krém obsahuje peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky. Účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Ta po jeho aplikaci vypadá viditelně hladší a zářivější. Krém obsahuje účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to
v maximálním doporučeném množství 10 %. Lze použít jako intenzivní oční krém, ale i na oblast čela a horního rtu.


Essenté Expres krém proti vráskám (50 ml) koupíte na moje.essente.cz za 1 360 Kč.

 
3. Pryskyřice masticha

„Mastichový olej hloubkově čistí pleť a chrání ji před stárnutím. Dokáže redukovat tvorbu kožního mazu, snižuje mastnotu pleti a eliminuje nadměrný lesk, zároveň posiluje tvorbu kolagenu. Pravidelné používání kosmetických přípravků s mastichou pomáhá v boji proti stárnutí pleti a k zachování pružné pokožky. Dnes už s jistotou víme, že mastichový olej pokožku hloubkově hydratuje a celkově zlepšuje její vzhled,“ upozorňuje Denisa Jasinská.

Vyzkoušejte: Essenté Čisticí detoxikační masku

Přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí napuštěná čisticím detoxikačním sérem snižuje tvorbu kožního mazu, zmenšuje velikost pórů, a intenzivně tak pomáhá v boji proti akné.

Koktejl účinných látek s vysokou absorpční schopností, jako je kyselina oleanolová, aromatická pryskyřice masticha a vitamíny E a B6, odstraňují z pokožky nečistoty a detoxikují ji. Zároveň snižují tvorbu kožního mazu a zmenšují velikost pórů. Essenté Čisticí detoxikační masku (1 ks) koupíte na moje.essente.cz za 170 Kč.

 
4. Jablečné kmenové buňky

„Jablečné kmenové buňky, získávané ze vzácné švýcarské odrůdy jablek, jsou bohaté na epigenetické faktory
a metabolity, které se dostávají do hlubších vrstev pleti, chrání vlastní kmenové buňky kůže, efektivně oddalují jejich stárnutí, a přinášejí tak revoluční anti-ageing efekt pro skutečné omlazení,“ vysvětluje Denisa Jasinská.

Vyzkoušejte: Essenté Omlazující masku

Napuštěná maska z netkané textilie je revoluční anti-ageingový produkt s extraktem z jablečných kmenových buněk, získávaným ze vzácné švýcarské odrůdy jablek. V kombinaci s kyselinou hyaluronovou, jež intenzivně váže vodu, se rychle zlepšuje pružnost pleti, která se stává pevnou a hladkou hned po prvním použití. Maska vyhlazuje vrásky, zpomaluje stárnutí kožních buněk, intenzivně hydratuje a regeneruje pleť. Obnovuje strukturu pleti a viditelně ji omlazuje.


Essenté Omlazující masku koupíte na moje.essente.cz za 170 Kč.

 
5. Retinal

„Retinal obnovuje kožní buňky a stimuluje tvorbu kolagenu. Minimalizuje tak známky stárnutí, vyhlazuje jemné vrásky. Je 11x účinnější než retinol, má antibakteriální účinky a působí na pleť bez vedlejších efektů podráždění. Společné používání retinalu a vitamínu C snižuje pigmentaci a vede k celkově hladší a jasnější pleti,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

Vyzkoušejte: Essenté Vitamínový revitalizační booster

Vysoce koncentrovaný inovativní booster kombinuje stabilní formu vitamínu C, vitamín B3 a derivát vitamínu A nové generace – nedráždivý a vyhlazující retinal. Vitamín C má silné antioxidační účinky a viditelně rozjasňuje matnou a unavenou pokožku. Retinal obnovuje kožní buňky a stimuluje tvorbu kolagenu. Minimalizuje tak známky stárnutí, vyhlazuje jemné vrásky. Účinky obou látek zesiluje přítomnost vitamínu B3, který proniká hluboko do pokožky a zajišťuje tak její zpevnění a celkové omlazení.


Essenté Vitamínový revitalizační booster (50 ml) koupíte na moje.essente.cz za 1 150 Kč.

 

Tip Denisy Jasinské: Pro intenzivnější pocit osvěžení a relaxace lze pleťové masky (Čisticí detoxikační masku
i Omlazující masku) před vyjmutím z obalu ochladit v lednici, nebo naopak ohřát na 2–3 minuty ve vodní lázni (50–60 °C).

 

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie
a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Mnoho praktických rad, jak se o svou pleť starat
a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

 

Zdroj: inspirace.essente.cz