Na výlet s Táborským festivalem vína!

Na výlet s Táborským festivalem vína!

Nová Vinná stezka nabídne klenoty přírody Průhonického parku a skvělá vína nejen z Moravy


Táborský festival vína se rozhodl ke svým 15. narozeninám poprvé v historii vycestovat za hranice Jihočeského kraje.  Na sobotu 2. září přichystal unikátní Vinnou stezku v malebném zámeckém parku v Průhonicích u Prahy. Na šestikilometrové procházce budou moci návštěvníci ochutnat přes 100 vzorků vína od 12 předních moravských, českých i zahraničních vinařství. Předprodej vstupenek už je spuštěn  na webu www.festivalvina.cz nebo www.vinnestezky.cz.

„Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem! Naprosto nás uchvátil Průhonický park, který je skutečně botanickým uměleckým dílem. Proto jsme se rozhodli, že festival vycestuje z jižních Čech a přiveze skvělé vinaře právě k Praze," vysvětluje ředitel festivalu vína Jiří Blafka. Průhonický park je zapsán na seznamu UNESCO a je Národní kulturní památkou, jeho součástí je také botanická zahrada, zámek a románský kostelík Narození Panny Marie.

 „Táborský festival vína přivítáme letos v Průhonickém parku poprvé. Věříme, že Vinná stezka bude pro naše návštěvníky příjemnou novinkou a dá vzniknout nové tradici. Snažíme se návštěvníkům představit park v každém ročním období a ochutnávka špičkových vín s kulisou parku pozdního léta s kvetoucími hortenziemi bude pro mnohé jedinečný zážitek,“ říká Jiří Šmída, vedoucí Správy Průhonického parku, Botanického ústavu AV ČR.  

Návštěvníci  Vinné stezky v průhonickém zámeckém parku ochutnají přes sto vzorků vín předních tuzemských vinařů.  „Výběr bude od suchých po sladká vína, chybět nebudou ani růžová, sekty či frizzante. Určitě bude
i Pálava,
Vlašské ryzlinky a další oblíbené tuzemské odrůdy a nepřijdete ani o skvělá rakouská vína," upřesňuje Jiří Blafka.

Vína přivezou například Vinselekt Michlovský, vinařství roku Zámecké vinařství Bzenec, loňský bronzový Vinař roku Vinařství Spielberg, jedinečné Vlašské ryzlinky a Veltlíny doveze spolek vinařů Dunajovské kopce, který má mezi sebou nejednoho vinařského šampiona.

Startovní místa, kde dostanete skleničku, originální taštičku na ni a mapu s katalogem vín, budou dvě -
u hlavního vstupu u zámku a vstupu U Hájovny. Začátek akce je v 11 hodin. Po cestě bude k dispozici pestrá paleta občerstvení na piknikové louce, pramenitá voda Šumavský pramen bude zdarma dostupná po cestě.

„Stezka je  snadno schůdná, nenáročná. Parkování bude možné u hlavního vstupu, ale vzhledem k charakteru akce doporučujeme využít pestré nabídky ubytování nedaleko parku, městské hromadné dopravy a těm, co pojedou z jihu Čech nabízíme svozové autobusy. Ty vezmou milovníky vína tam i zpět. Místa v nich je možné rezervovat už při koupi vstupenky v předprodeji," podotýká Jiří Blafka.

 

 

Podrobnosti o Vinné stezce, včetně předprodeje vstupenek, jejichž cena je nyní 890 korun, ale bude se
s blížícím se termínem zvyšovat, najdete v programu na www.vinnestezky.cz nebo www.festivalvina.cz.

V ceně vstupenky je nekonečná ochutnávka vín, pamětní sklenička, taštička na ni, katalog vín s mapou a voda Šumavský pramen.