Konec léta – co ještě stihnout a nevynechat?

Konec léta – co ještě stihnout a nevynechat?


Léto finišuje ke svému závěru, a než jsme si stihli dosyta užít dovolenkových dní, prázdniny jsou skoro pryč
a čeká nás Babí léto. Ale neklesejte na mysli, přinášíme vám několik tipů, jak si zbývající teplé dny a vlahé večery vychutnat a na co nezapomenout. Nechte se inspirovat tipy na výlety za vínem i na koupání, nebo recepty na drinky či vína zahánějící chmury.

 

MOŘE ZÁBAVY POD JEDNOU STŘECHOU

Ať je venku teplo nebo prší, v Aquapalace Praha je vždy o zábavu postaráno! Hledáte-li tropické teploty po celý rok, celodenní vodní radovánky, legraci i adrenalin pro celou rodinu – pak je pro vás ideální jeden z největších aquaparků ve střední Evropě, který najdete v pražských Čestlicích. Na ploše 9150 m2 vás čeká velké množství vodních atrakcí, od tobogánů, dlouhých skluzavek až po mořské vlnobití či virtuální realitu na tobogánu MAGIC TUBE. Navíc do konce října je v provozu Divoká řeka a nejdelší tobogán v České republice. Pokud byste si chtěli naopak užít zasloužený odpočinek a relax, vyberte si některou z ozdravných či zkrášlujících procedur, masáží nebo rituálů ve Spa & Wellness. Přímo dokonalý odpočinek nabízí pak také největší Saunový svět v ČR, kde můžete volit z 18 různých saun a prohříváren. Vyměňte deštník za plavky a užijte si tu pravou tropickou pohodu. www.aquapalace.cz.

Výlet za vínem a zážitková degustace

Rádi se kocháte krásnou krajinou při západu slunce, ideálně se sklenkou vína v ruce? Pak si nesmíte nechat ujít návštěvu největší vinařské obce u nás – Velkých Bílovic. Čeká vás nádherná příroda, dechberoucí památky, nekonečné vinice, pohostinní lidé a také skvělé víno, jehož tradici zde zavedli před čtyřmi stovkami let habáni. V jeho výrobě pokračují také ve stejnojmenném vinařství Habánské sklepy, kdy navíc letos přišli s novinkou ZÁŽITKOVOU DEGUSTACÍ, která přináší dokonalé kombinace šesti tapas z místních pochutin a šesti vzorků vybraných vín včetně pokladů zdejšího archivu. Návštěvníkům je k dispozici loni nové karavanové stání. Pokud zavítáte do Velkých Bílovic během posledního prázdninového víkendu, nenechte si 2.9. ujít SLÍPKA TOUR Velké Bílovice: putování po vinných sklepech. Více na www.habanskesklepy.cz.

 

Užijte si poslední tropické večery na křídlech Motýla  

Dopřejte si na konci pracovního dne, doma na terase nebo s přáteli či rodinou lahodný a osvěžující aperitiv namíchaný z vína Motýl. Aperitiv je drink, který se podává před jídlem, někdy společně s drobným předkrmem
a navnadí chuťové pohárky i žaludek, čekání na první chod díky němu pak i rychleji uteče. Vyzkoušejte Cherry Lips – vinnou sklenici naplňte ledem a rozkrojenými třešněmi, dolijte v poměru 1:1 vychlazeným vínem Motýl ROSÉ a třešňovým džusem, promíchejte a ozdobte snítkou máty. Víno Motýl je k dostání v maloobchodní síti, doporučená cena 99 Kč.

 

Uspořádejte grilovačku jako grand finále letní sezóny

Ať už pomýšlíte na zahradní party nebo idylický večírek u ohniště, při stále ještě teplém počasí vede v konzumaci vín většinou bílé víno, ideální je pak volba toho z jižní Moravy, které má svěží chuť s typickou pikantní kyselinkou. Pokud si s přáteli či rodinou rádi dopřejete skleničku správně vychlazeného bílého, doporučujeme Víno Mikulov Sommelier Club, Rulandské šedé, 2020 VOC Mikulovsko. Jde o víno se zlatou až slámově žlutou barvou a jemnou příjemnou vůní sadového ovoce s kořenitými podtóny exotických plodů. Elegantní, plná a uhlazená chuť ovocného charakteru s delší dochutí se velmi hodí ke grilovaným a výraznějším úpravám ryb nebo k mořským plodům.

Doporučená teplota podávání: 7–10 °C. Doporučená cena: 199 Kč, zakoupíte v maloobchodních řetězcích nebo na www.osobnivinoteka.cz.