Čistá domácnost vám přinese klid v duši

Čistá domácnost vám přinese klid v duši


Jistě to znáte. Jakmile doma není neustále uklizeno, nedokážete si pořádně odpočinout. Tak to má mnoho žen, ale mít doma stále čisto a uklizeno je s manželem, dětmi a domácími mazlíčky velmi náročné. To si jistě myslíte. Ve skutečnosti je to mnohem jednodušší. Musíte si jen vytvořit rutinu a malé návyky, kterých se budete držet každý den a každý týden. Jak začít?

Trvalý úklid má základ v malých návycích

Každá žena má někdy pocit, že nemá doma nikdy uklizeno. Nejde to ale změnit ze dne na den, i když by se vám to líbilo. Nejlepší je začlenit malé změny postupně. Po nějaké době pro vás bude velmi jednoduché udržovat čistotu celého domova, aniž byste si to uvědomovaly. Začněte čtyřmi jednoduchými činnostmi, které uděláte každý den:

  • ukliďte vše na své místo,
  • udržujte stále uklizené stoly,
  • odkládejte oblečení pouze na jedno místo,
  • používejte aktivně diář.

Poslední bod vám možná přijde trochu podivný, ale úzce souvisí s rutinou. Jakmile budete mít na každý den naplánovanou nějakou činnost v domácnosti a budete to každý týden opakovat ve stejné dny, za chvilku ho ani potřebovat nebudete. Na začátku je ale dobré používat diář nebo kalendář a psát si tam každý úklid, který máte v plánu.

Kupte si pořádný diář

Začátky jsou vždy těžké a musíte si zvyknout na nový rytmus svých dnů. Do diáře si snadno zapíšete, kdy budete vysávat, vytírat, prát prádlo nebo utírat prach. Nezapomínejte ani na úklid koupelny nebo větší úklid kuchyně. Jakmile si to rozdělíte do jednotlivých dnů, nebudete si připravit zahlcená obrovským množstvím práce. A budete mít mnohem větší šanci, že práci doopravdy uděláte.

Úklid zvládnete s lehkostí, když budete mít jasný plán. Na internetu najdete nespočet plánovačů úklidu, které vám s tím také pomohou. Nestojí příliš peněz a většinou vás krásně nasměrují celým procesem úklidu. Některé věci byste měly dělat každý den, zatímco jiné postačí jednou za týden. Základem úspěšné rutiny je nejen dobrý plán, ale také správní pomocníci.

Pořiďte si domů malé pomocníky pro každodenní úklid

Nikdo nemá rád, když neustále šlape na drobky nebo jiné nečistoty. Kvalitní vysavače a mopy budou základem vaší výbavy. Nezapomínejte ani na čisticí prostředky. Nakoupit můžete i ekologické prostředky, které vám pomohou s úklidem koupelny, kuchyně i dalších místností a nezatíží životní prostředí ani vaše zdraví.

Pro snadný a rychlý úklid domácnosti si můžete pořídit mnoho pomocníků. Většinu z nich najdete na Okay.cz. Doma vám nesmí chybět spolehlivá pračka, sušička, myčka nádobí a další spotřebiče, které vám usnadní každodenní údržbu domácnosti. Nejdůležitější je ovšem jediná věc. Musíte s úklidem začít a vytvořit si takový systém, který vám bude doopravdy fungovat. Každá žena je jiná a funguje pro ni něco jiného. Experimentujte, a nakonec dosáhnete neustále čistého domova.

 

 

 

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com