Společnost Ensana přidává do svého portfolia další destinaci

Společnost Ensana přidává do svého portfolia další destinaci


Ensana, vedoucí evropský provozovatel lázeňských hotelů, přidává do svého portfolia destinací další nový lázeňský hotel. Aquahouse Hotel & Spa, který se nachází v historicky prvním letovisku u Černého Moře, bulharském letovisku Sts. Constantine & Helena. Bulharsko se tak přidává k dalším prémiovým lázeňským destinacím, jakými jsou Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Řecko (otevření hotelu 2025/2026) a Velké Británie, které patří do skupiny Ensana.  

”Jsme velice rádi, že můžeme působnost naší značky rozšířit o Bulharsko, které se pyšní bohatou lázeňskou tradicí sahající až do starověkého Řecka,” říká Frank Halmos, CEO společnosti Ensana. Společnost převezme management populárního hotelu Aquahouse k 1. říjnu letošního roku a obohatí ho o své rozsáhlé zkušenosti
z provozování lázeňských hotelů a expertízu v oblasti lázeňských programů kombinujících unikátní přírodní zdroje a lékařskou expertízu.

“Jsme nadšeni, že můžeme oznámit naše spojení se značkou Ensana. Umožní nám nabízet unikátní služby, jejichž cílem je zlepšování zdravotního stavu našich klientů, prevence chorob, unikátní léčebné programy a prémiové služby. Spojení je součástí naší strategie, která má za cíl udělat z našeho resortu místo, kam budou hosté za našimi službami přijíždět po celý rok. V jejich středu stojí unikátní přírodní zdroje a expertíza Ensany, které společně vytváří unikátní koncept dostupný pouze zde,” říká Lyubomir Stamboliyski, obchodní a marketingový ředitel, Sts. Constantine & Helena resort.


Hotel Aquahouse byl otevřen v roce 2012 a svým hostům nabízí ubytování ve více než 400 stylově a moderně zařízených pokojích a apartmánech s výhledem na Černé moře. Hotel nabízí široký výběr lázeňských, wellness
a beauty procedur, které využívají hlavně zdejší minerální vodu. Ta je pro své léčebné účinky využívána už po staletí. 

Aquahouse nabízí také možnost využít několik vnitřních a venkovních bazénů a termální zónu se saunami
a párou. Místní minerální voda má teplotu 46 stupňů Celsia a využívá se hlavně pro prevenci a úspěšnou léčbu kardiovaskulárních onemocnění, problémy s endokrinním a nervovým systémem nebo s pohybovým aparátem. Léčivé účinky minerální vody také pomáhají s celkovou prevencí a celkovou péčí o zdraví.