Jídlo, bublinky a přátelé: Spojení, které udělá každé setkání nezapomenutelným

Jídlo, bublinky a přátelé: Spojení, které udělá každé setkání nezapomenutelným


Není snad nic lepšího, než se setkávat s přáteli, sdílet společné chvíle a utvářet si tak milé vzpomínky. Jistě sami potvrdíte, že k navození příjemné atmosféry rozhodně přispívá i dobré jídlo a pití. Oblíbenými záminkami k setkání proto bývají večeře, piknik v parku nebo třeba brunch. Zajít do vyhlášené restaurace nebo populárního bistra je rozhodně skvělým zážitkem, vězte ale, že daleko více budete vzpomínat na to, když se před svými kamarády blýsknete vámi připraveným menu. Na setkání nachystejte i šumivé víno, které ho pozvedne
o stupínek výš a dodá mu větší lesk. Bohemia Sekt nabízí celou řadu variant. Dejte svou vybranou dobře vychladit a pak už si jen užívejte zvučné cinkání skleniček a společnost vašich nejbližších.

 

Perfektní začátek dne

Odstartujte den po boku svých přátel a pozvěte je na brunch. Brunch, jak už jeho název napovídá, je propojením snídaně (breakfast) a oběda (lunch). Máte na něj celé dopoledne, často i déle. Víkendy, kdy je obvykle dostatek času, jsou pro něj tak ideálním načasováním. Kombinujte sladké i slané pokrmy, zařaďte vaše snídaňové trumfy i propracovanější dobroty. Vytaste se zapečenými palačinkami, vejci na váš oblíbený způsob, křupavými toasty, obloženými bagely, lahodnými koláči, domácí marmeládou, voňavým pečivem, sezónním ovocem. Možností je nekonečně mnoho a v tom je právě kouzlo brunche.

Na brunchi nechybí káva, ale vaše hosty rozhodně potěší i svěží bublinky. Dejte den předem do lednice Bohemia Sekt brut, harmonické šumivé víno s jemným perlením. Chystáte-li se po brunchi ještě na výlet autem, přijdou vám vhod nealkoholické bublinky Bohemia Sekt. Pokud máte po ruce čerstvé pomeranče, zařaďte do menu i oblíbenou brunch-klasiku mimosu. Do sklenky s ledem nalijte 1 díl čerstvé pomerančové šťávy a doplňte 1 dílem Bohemia Sektu.

   

Potluck party a piknik: Setkání u stolu i na dece

Za krásného slunného dne se všichni rádi potkáme v parku na dece, popřípadě vyrazíme s piknikovými koši dále do přírody. Posedět s přáteli na pikniku na čerstvém vzduchu za doprovodu skvělého jídla a nápojů je oblíbenou klasikou, kterou si rádi užíváme. Ale nic není ztraceno, ani když počasí nepřeje. Takzvaná „potluck party“ má totiž své místo i doma. Základním pravidlem potluck party je, že se na přípravě občerstvení podílí celá skupina. Organizátor akce přitom koordinuje, jaké dobroty kdo přinese. Na vyšperkování svého pokrmu má každý dostatek času a je tak nakročeno k tomu, aby se sešly opravdové lahůdky. Vedle sdílení skvělých okamžiků vás proto určitě čeká i sdílení receptů.

Nezapomeňte na doprovod ke všem těm dobrotám, na šumivé víno, které chvíle setkání vaší party dokonale doplní. Ať už jste organizátorem, nebo se chystáte na potluck party ke kamarádům, dejte vychladit Bohemia Sekt Chardonnay brut, které každého okouzlí svou chutí, vůní i zlatými odlesky. K úspěchu celé akce máte zase o krůček blíž!

 

 

Večeře pro přátele

Promyslet menu, nakoupit vše potřebné, pustit se do příprav, nachystat tabuli. Večeře pro přátele je mistrovským dílem hostitele, který musí zvládnout spoustu věcí za relativně krátký čas. Když se ale vše podaří, výsledek stojí za to a kamarádi nešetří chválou. Setkání s přáteli u stolu plného dobrot je zážitkem,
o kterém se v partě ještě dlouho hovoří. Aby byl večer dokonalý, myslete vedle plejády pokrmů i na jejich doprovod. Nachystejte lahev Bohemia Sektu demi sec, stálici zářivých večírků. Je skvělou volbou na přípitek, ale nabízí se, aby vás doprovázela i v průběhu celého večírku.