Hormonální přechod: Když tělo promluví novým jazykem

Hormonální přechod: Když tělo promluví novým jazykem

Soutěž o 3 balení doplňku stravy FEMINUS


 Nenápadné začátky

Rané začátky menopauzy můžete snadno přehlédnout, protože jsou často nenápadné a postupné. Obvykle se to stává v momentech, kdy si procházíte například nějakou náročnější životní etapou a spojujete si s tím i všechno okolo. U žen se začátky projevují nejčastěji v podobě přerušovaného menstruačního cyklu, výkyvů nálad, zvýšené únavy nebo návalů horka. 

Menopauza ve třech fázích

Proces menopauzy není otázkou pár týdnů či měsíců, naopak je to dlouhodobá záležitost, která obvykle trvá několik let. Během této doby dochází v těle ženy k výrazným hormonálním změnám a je důležité k sobě přistupovat mnohem šetrněji. Níže uvádíme základní tři fáze menopauzy:

  1. Perimenopauza neboli přechod do menopauzy": Perimenopauza může začít 8 až 10 let před menopauzou, kdy vaječníky postupně produkují méně estrogenu. Obvykle začíná po čtyřicítce a trvá až do menopauzy, tedy do okamžiku, kdy vaše vaječníky přestanou uvolňovat vajíčka. V posledním jednom až dvou letech perimenopauzy se pokles estrogenu zrychluje. V této fázi může mnoho žen pociťovat příznaky menopauzy, i když máte stále zachovalý menstruační cyklus a můžete otěhotnět.
  2. Menopauza: Za počátek menopauzy je považovaná chvíle, kdy se vám po více než 12ti měsících nedostavila menstruace. V této fázi vaječníky přestanou uvolňovat vajíčka a rapidně se snižuje produkce estrogenu. „Bylo zjištěno, že průměrný věk menopauzy v Evropě je 54 let, v Severní Americe 51,4 let, v Latinské Americe 48,6 let a v Asii 51,1 let,“ říká David Buchta, propagátor zdravého životního stylu z PRIMULUS GROUP, feminus.cz.
  3. Postmenopauza: Nese označení pro období po ukončení menstruace po celý rok, někdy dokonce až po zbytek života. V této fázi se mohou příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka, zlepšit. Někteří lidé však pociťují příznaky menopauzy ještě deset let nebo déle po přechodu do menopauzy. V důsledku nižší hladiny estrogenu jsou ženy v postmenopauzální fázi vystaveny zvýšenému riziku několika zdravotních potíží, jako je osteoporóza a srdeční onemocnění.

Pečujte o sebe

To nejlepší, co můžete sobě v tomto přechodném období dopřát, je šetrná péče o tělo a mysl. Obohaťte svůj jídelníček o potraviny bohaté na zdravé tuky, jako jsou mononenasycené a nasycené mastné kyseliny. „Vyhněte se většině sacharidů. Fast-foody, sladkosti, pečivo a sladké nápoje. Vše musí z Vašeho jídelníčku pryč. Nejlepším zdrojem sacharidů jsou brambory a batáty (sladké brambory),“ doporučuje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu z PRIMULUS GROUP, www.feminus.cz. Nepodceňujte ani kvalitní spánkový režim, protože právě během spánku se vaše tělo nejlépe regeneruje. Obvykle se doporučuje naspat za noc 7-8 hodin. A na závěr, abyste se udrželi fit a v kondici, snažte se denně alespoň o 1-2 hodiny aktivního pohybu.

 

Doplněk stravy FEMINUS

Doplněk stravy pro ženy. Díky přírodnímu složení se zaměřuje na posílení imunitního systému a udržení dobrého sexuálního zdraví. Přispívá také ke správnému posílení imunitního systému, močové soustavy, reprodukčního systému a k hormonální rovnováze. Snižuje míru únavy a vyčerpání. Jedná se o přírodní produkt obsahující ověřené látky pro optimalizaci ženského hormonu estrogen.

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Více se dozvíte na www.feminus.cz.

 

S námi si můžete zahrát a šťastlivec obdrží balení feminus na zkoušku.
Odpovězte na otázku:

 

 

 

 

 

Výherci: H. Pištáková, O. Puskarčíková, J. Handůrková