Nejčastější mýty o kapslové kávě

Nejčastější mýty o kapslové kávě


Obliba kávových kapslí v poslední době strmě roste a těch, kteří na ně nedají dopustit, rok od roku přibývá. Dnešní rychlá doba jim, zejména díky jednoduché přípravě, která mnohdy spočívá ve zmáčknutí jediného tlačítka, bezesporu hraje do karet. Opomenout ale nemůžeme ani jejich lahodnou chuť a neodolatelné aroma. Velice žádané jsou v kancelářích, čím dál častěji ale pronikají i do kuchyní českých domácností. O této oblíbené formě kávy však stále ve společností kolují mýty a polopravdy. Podívejme se na ty nejčastější.

1. MÝTUS: kapsle není snadné sehnat

Myslíte si, že kvůli kávovým kapslím musíte do speciálního butiku? Omyl. Kávové kapsle dnes bez problému najdete i v běžných supermarketech. Stačí se poohlédnout po „kávové uličce“ ve vašem oblíbeném obchodě
a možná budete překvapeni, na kolik různých druhů narazíte. Nemusíte zůstávat jen u espressa, v regálech najdete i oblíbené ristretto, lungo nebo také americano či cappuccino, záleží pouze na typu vašeho kávovaru. Pakliže nejste zrovna příznivcem čekání v dlouhých frontách a mačkání se v uličkách, nezoufejte, kapsle jednoduše objednáte i online. Ať už zvolíte nákup kapslí přes internet od své oblíbené značky nebo využijete třeba e-shop s potravinami, stačí několik kliknutí a do pár hodin si svou oblíbenou kávu můžete vychutnat v pohodlí domova.

2. MÝTUS: do Nespresso kávovaru patří pouze originální kapsle

Pořídili jste si kávovar jedné značky a myslíte, že kapslemi jiné značky svůj milovaný přístroj zničíte? To je jeden z nejčastějších mýtů. Na trhu nyní najdete celou řadu kapslí rozličných značek, které jsou určené pro kávovary nesoucí jméno jiného výrobce. Příkladem za všechny jsou kávovary Nespresso, do kterých si kromě stejnojmenných kapslí můžete pořídit celou řadu dalších značek (například L´OR, Jacobs nebo Illy) a bez obav tak prozkoumávat všechny výjimečné kouty kávového světa. Informace o tom, pro jaký druh kapslového kávovaru jsou kapsle určené, najdete jednoduše na obalu.3. MÝTUS: kapsle neobsahují skutečnou kávu

Zajímá vás, co se skrývá v celohliníkové kapsli? Nenajdete v ní žádný sirup nebo instantní kávu, jak se často říká. Na svou lahodnou chvíli v ní čeká čerstvě umletá zrnková káva. Díky hermeticky uzavřenému hliníkovému obalu ke kávě nepronikne žádný vzduch ani světlo, káva tak neztrácí své typické aroma, při přípravě je zcela čerstvá a na povrchu vaší kávy vytváří krásnou cremu. Kapsle, které dokážou uchránit vytříbené charakteristiky prémiové kávy, ocení i ti, kterým by jinak balení zrnkové kávy zůstalo příliš dlouho otevřené.

Další nespornou výhodou kapslí je, že vám na rozdíl od zrnkové varianty umožní ochutnat třeba i jednodruhovou kávu z exotických oblastí, bio kávu a další méně obvyklé varianty, jejichž cena je často jen o pár korun vyšší než u kapslí běžných. Když se totiž výběrová káva prodává v podobě zrn, cena půlkilového balení může dosahovat závratných částek. Značky jako L´OR nabízejí i limitované edice neobvyklých kávových variací.

Nabídka je v současné době zkrátka opravdu pestrá, a i to je jeden z mnoha důvodů, proč by milovníci kávy měli dát kapslím šanci.

 

NAŠE TIPY:
Pro milovníky exotiky

Chcete-li vaše nejbližší potěšit exotičtější verzí kávy, sáhněte po novince – kávových kapslích L´OR Espresso Costarica Aquiares, které okouzlí chuťové buňky medovým aroma 100% arabiky. Celohliníkové kapsle, vhodné pro Nespresso kávovary, ukrývají sladkou, ale intenzivní kávu, s komplexními ovocnými tóny. V každém doušku se projevuje pravé umění pražení, které odkrývá netušené chutě této skvostné kávy. Příjemně hořká káva se tak v ústech rozplývá jako lahodný kousek čerstvě připraveného dezertu, v dochuti s lehkým náznakem chilli. Káva je ideální jako espresso.

K dostání v prodejních řetězcích nebo na www.kavalor.cz za doporučenou maloobchodní cenu 99,90 Kč.

Čokoládová euforie

Objevte novinku L´OR Espresso flavours Chocolat – kávové kapsle pro Nespresso, které v sobě ukrývají přírodní čokoládové aroma. Intenzivní tóny hořké čokolády promění každý doušek ve výjimečný zážitek. Lahodná kombinace bohaté chuti čerstvě pražené kávy s nádechem sladké čokolády se snadno stane vaším novým rituálem, když máte chuť se trochu rozmazlovat.

S každým douškem a s tím, jak espresso prochází ústy, roste jeho kakaová chuť a v dochuti se objevuje exploze vynikající čokolády. Vyzkoušejte výraznou, avšak lehkou chuťovou směs, která evokuje polední chvíle v pařížské brasserii.

Tato káva byla pěstována zemědělci certifikovanými Rainforest Aliance.

Doporučená prodejní cena je 114,90 Kč (10 kapslí). K dostání v obchodech nebo na www.kavalor.cz

 

Karamelové pohlazení

Vyzkoušejte novou ochucenou kávu L´OR Espresso flavours Caramel. Vynikající espresso s příchutí karamelu je ukryté v kávové kapsli pro Nespresso kávovary. Aromatické, ale jemné karamelové tóny dodávají zážitku z espressa s bohatou chutí nový rozměr. Tento poklad z dílny kávových mistrů L’OR v sobě snoubí dokonale pražená kávová zrna s jemnou chutí karamelu. Díky této kombinaci se v každém šálku rozehraje lahodná harmonie kávových tónů spolu s lehkou sladkostí.

Představte si chuť sušenky plněné karamelem, ponořené do intenzivního espressa, která se rozpouští v tmavé kávě a vnáší do ní jemnou a delikátní chuť. Přesně taková je káva L´OR Espresso flavours Caramel.

Tato káva byla pěstována zemědělci certifikovanými Rainforest Aliance.

Doporučená prodejní cena je 114,90 Kč (10 kapslí). K dostání v obchodech nebo na www.kavalor.cz.