Body image: Jak zlepšit vztah k vlastnímu tělu

Body image: Jak zlepšit vztah k vlastnímu tělu


Body image a self love. Dva pojmy, které poslední roky ovládají svět a společenskou diskusi. Témata vztahu
k vlastnímu tělu a láska k sama sobě se mohou zdát jako dvě úplně odlišné kapitoly. Tak tomu však není. Někdy je totiž potřeba nacházet krásu i ve věcech, které mohou být zdánlivě nepřitažlivé jako například strie.

Není pochyb, že se vztah člověka k jeho tělu v průběhu lidské evoluce různě měnil. Dříve bylo tělo pro člověka vše, co měl. Bylo to právě ono, co mu zajišťovalo potravu a chránilo ho před nevlídnými podmínkami. Časem ale začalo sloužit i dalším potřebám, jako je například sebeprezentace. S tím však přichází na scénu také problematika tzv. body image, tedy toho, jak své tělo vnímáme. Vlastnímu vzhledu někdy věnujeme až nezdravou pozornost a zapomínáme, co je opravdu podstatné a co ne. Někteří trpí akné nebo ekzémy, jiní nejsou spokojeni se svou postavou nebo třeba bojují právě se striemi.

Strie jako symbol cesty života

Myšlenka body image, vztahu k tělu, byla dlouhou dobu ukryta ve tmě. To se však mění a témata jako jsou strie si nacházejí svou cestu na světlo. Strie jsou specifickým typem jizev, které se objevují na povrchu pokožky a ta následně vypadá jako by byla popraskaná. Mohou se objevit prakticky kdekoliv po těle, nejčastěji se vyskytují na břiše, zádech, hýždích, bocích, stehnech, prsou nebo pažích. Není se však čeho bát. Jedná se o naprosto přirozenou známku symbolické cesty života.

Někteří se domnívají, že strie jsou něco, za co by se měli stydět. Mylně. Mezi hlavní příčiny jejich vzniku totiž patří důležité životní momenty, ve kterých dochází k rychlému natahování kůže, jako je těhotenství, dospívání, ale také naprosto přirozené změny organismu v podobě růstu svalové hmoty, přibírání nebo hormonálních změn.

Poděkujte svému tělu

V tuto chvíli přichází na řadu myšlenka self love, neboli láska k sobě sama. Hlavním principem tohoto přístupu je, že nikdo není perfektní a měli bychom být našemu tělu vděční za to, co pro nás každý den dělá. Poděkujte tedy svému tělu za to, že zvládlo devět měsíců podporovat nejen vás, ale i vašeho potomka. Nebo ve striích pozorujte progres, který jste učinili ve svém životním stylu. Ať už je příčina vašich strií jakákoliv, není se za co stydět.

Péče je také cesta

Mít se ráda, včetně veškerých nedokonalostí, může možná znít dosti nereálně. Nemožné to sice není, ale také není nic špatného na tom, pokusit se něco změnit a dosáhnout tak požadovaného vzhledu. Pravděpodobnost vzniku strií lze snížit dostatečnou hydratací pokožky a rozšířením své tělové péče o sprchový olej a tělové mléko. Dále udržujte svou váhu pod kontrolou a to v obou směrech. Náhlý a drastický nárůst i ztráta hmotnosti mohou být důvodem vzniku strií. Eliminovat pravděpodobnost vzniku můžete také pomocí kolagenu
a kolagenových doplňků stravy. Pokud už však strie zdobí vaše tělo, můžete redukovat jejich viditelnost pomocí kosmetických produktů. Skvělou volbou může být novinka od Oriflame – tělový krém proti striím The Body Edition, obsahující výtažek z pupečníku asijského. Ten napomáhá k regeneraci pokožky, tvorbě kolagenu a elastinu a viditelně redukuje vzhled strií.

Je tedy naprosto v pořádku hrdě nosit své nedokonalosti a přijmout je za své. Stejně tak se ale nemusíte bát stát na druhé straně a rozhodnout se s nespokojeností něco dělat. Ať už zvolíte jakýkoliv přístup, nezapomínejte oceňovat své dělo a zacházet s ním s láskou a vděčností.

Tip: Novinka od Oriflame

Zlepšete vzhled strií a redukujte jejich viditelnost s novinkou od Oriflame – tělovým krémem řady The Body Edition, který podporuje pružnost a tonus pokožky, zpevňuje ji a hydratuje zejména sušší oblasti. Viditelně redukuje vzhled stávajících strií a pomáhá předcházet jejich nástupu. Dle výsledků klinických studií zlepšuje pružnost pokožky a podporuje její pevnost a tonus. Obsahuje rostlinu cica (pupečník asijský), který podporuje obnovu pokožky a pomáhá podpořit její hydrataci, zejména hydrataci sušších oblastí.

Katalogová cena produktu do 10. 10. je 349 Kč.

Cena mimo akci je 500 Kč.

Lze zakoupit přímo na www.oriflame.cz.