Genesis Eko-výzva: Pošli svoje věci dál a získej odměnu

Genesis Eko-výzva: Pošli svoje věci dál a získej odměnu


Letošní povedené a dlouhé léto skončilo a spolu s ním odešla i sezóna krátkých šatů, sukní a kraťasů. Nastává období svetrů, kabátů a šál – čas si provětrat šatník! Ale co s vytříděným oblečením, když zrovna nemáte čas každý kousek fotit a jeden po druhém prodávat, zároveň jde ale o moc hezké oblečení, které by si zasloužilo druhý život? Chytré řešení nabízí Genesis Eko-výzva. Stačí se zaregistrovat na e-shopu, vytříděné kousky zabalit, náležitě označit a vybrat vyhovující způsob dopravy. Nepoužívané kousky tak dostanou druhý život a vy jednoduše a šetrně získáte v šatníku prostor na kousky nové.

 

Genesis Eko-výzva je jednoduchý způsob, který uživatelům umožní pohodlně naložit s nevyužívanými kousky, jež by si zasloužily druhý život. Jaké předměty se do Eko-výzvy hodí? Vytřídit můžete oblečení, boty, kabelky, bižuterii, bytové doplňky a textil nebo knihy. Všechny kousky by měly být v dobrém stavu, aby ještě mohly dělat radost v novém šatníku.

Systém Eko-výzvy je velice jednoduchý. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách, vytříděné kousky zabalit do krabice a tu označit přiděleným číslem objednávky. Potom už zbývá jen zvolit vyhovující způsob dopravy. Boxů určených na balíčky do Genesis Eko-výzvy najdete po celé České republice dokonce 3 000. Nakonec zbývá už jen vyčkat na zprávu potvrzující doručení balíčku do Genesis a oznamující počet získaných kreditů. Za každý kousek totiž obdržíte na svůj účet kredity, za něž si můžete nakoupit další kousky na Genesis e-shopu, případně lze kredity věnovat Nadaci SOVA.

Výzva funguje již druhým rokem a zapojilo se do ní více než 74 000 zákazníků. „Celkem díky Eko-výzvě našlo svůj druhý domov 300 tun oblečení a jde tak o systém, jímž se snažíme reagovat na aktuální problém nadprodukce textilu v oblasti oděvního průmyslu. Nabízíme cestu možného řešení, Eko-výzvu, která stojí na principu cirkulární ekonomiky – stále hezkým kouskům vdechujeme druhý život,“ popisuje službu Anna Smolíčková, ředitelka Genesis.

Věci, které skrze výzvu do Genesis doputují, se tu roztřídí do různých kategorií. Některé můžete najít v prodejnách Genesis, kterých je po celé České republice 60, jiné jsou určené pro e-shop a některé zase k dalšímu zpracování. Naprostá většina ale nakonec najde svůj ideální druhý domov.

Do projektu Genesis Eko-výzva se zapojila i známá česká herečka a zpěvačka Míša Tomešová. „Myslím, že každý z nás má ve skříni kousky, které jsou sice stylové, ale necítíme se v nich dobře, a tak nám vlastně jen zabírají místo ve skříni, i když by v nich někdo jiný s radostí dělal parádu. Sama jsem takových kousků do výzvy poslala 2 plné krabice a věřím, že jde o ideální způsob šetření planety i peněženky,“ dodává Míša.