Dr. Dudek: Propolisové tajemství pro krásnou a zdravou pleť i v zimě

Dr. Dudek: Propolisové tajemství pro krásnou a zdravou pleť i v zimě


Obzvlášť v zimě je péče o tělo a pleť důležitá, zůstat zdraví a hydratovaní po celou dobu se zdá jako nemožný úkol. Tajnou zbraní pro krásnou a zdravou pleť i v těch nejchladnějších měsících může být přírodní propolisová kosmetika. Včelí propolis využívaly už starověké kultury pro jeho protizánětlivé až antibiotické účinky.

Zima přináší mnoho krásných chvil, ale také spoustu výzev, zejména pro naši zdravotní kondici a pokožku. Studený vzduch, mráz, nízká vlhkost, vítr a topná sezóna se na našem těle a obličeji značně podepíší, zatímco chřipka číhá za každým rohem na zvýšenou citlivost našeho imunitního systému. Jak se postarat o to, aby naše pokožka zůstala hydratovaná, zářivá a zdravá? S tím pomůže přírodní síla propolisové kosmetiky, která může být záchranou v boji proti zimním útokům na naši pleť. Jeho zdravotní přínosy znaly už dávné kultury, ať už jde
o podporu imunitního systému, hojení ran nebo o protizánětlivý efekt.

 

Propolis ve starověku

Propolis byl významným objevem již ve slavných dobách starověkého Řecka a Říma, kde sloužil k péči o pleť, ale také k uklidnění bolesti, hojení ran a léčení různých onemocnění. V čínské medicíně se s ním mimo jiné setkáváme jako s léčivem posilujícím imunitní systém. Tuto moudrost si naštěstí civilizace předaly z generace na generaci až do dnešního světa.

 

Zázrak přírody: Propolis v krátkosti

Propolis, také nazývaný včelí lepidlo, je látka, kterou včely vyrábějí z pryskyřice stromů, vosku a svých vlastních enzymů. Je známý pro své antimikrobiální, protizánětlivé a léčivé vlastnosti. Propolis je stále studován
a využíván v moderní léčbě a doplňcích stravy. Dnes ho najdeme v různých podobách, nejčastěji ve formě tinktur, mastí a tablet.

Neředěná Propolisová tinktura Dr. Dudek ulevuje při štípnutí hmyzem, zklidňuje podrážděnou pleť a napomáhá
k rychlejší regeneraci drobných poranění. Je možné ji použít na ošetření oblasti rtů a koutků. Ke zmírnění příznaků nachlazení, nebo k regeneraci dásní či při aftech se tinktura kloktá 2-3x denně podle potřeby. Při použití na sliznici je vždy nutné ředit ji pitnou vodou v poměru cca 1:5. Neobsahuje žádné chemické přísady.
K dostání na www.drdudek.cz od 115 Kč.

Vzhledem k obsahu 70% lihu není vhodné používat tinkturu na sliznice v koncentrované formě, ale vždy ji nařeďte.

 

Hydratace v zimě

Propolis obsahuje velký podíl vosku, pylu a dalších včelích produktů. Včelí vosk zjemňuje a změkčuje pleť, není uměle vybělený a neobsahuje tedy žádné stopy chemických látek. Propolisová kosmetika pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a zabraňuje nadměrnému vysoušení. Zároveň jevhodná pro všechny typy pleti. Antioxidanty (vitamín E) zase chrání pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály, což může dokonce přispět k prevenci předčasného stárnutí pokožky.

V zimním období Propolisová mast Dr. Dudek účinně chrání pleť před mrazem, hydratuje a změkčuje kůži. Pečuje o rozpraskanou kůži a regeneruje podrážděnou pokožku. Hojí popáleniny a jizvy. Jako voňavý balzám na rty je oblíbená u dospělých, ale i dětí (od 3 let) pro svou příjemnou konzistenci a „včelí“ vůni. Neobsahuje žádné chemické přísady. K dostání na www.drdudek.cz od 95 Kč.

K ochraně před mrazem se kůže (rty, tváře, nos, ruce) ošetří vždy před i po vystavení nepříznivému počasí. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku 2-3x denně, nebo dle aktuální potřeby, a jemně se vtírá pár minut do kůže

Zima nemusí znamenat problematickou pleť ani vysoké riziko nachlazení. Propolisová kosmetika může být vaším tajným spojencem pro krásu a imunitu během této zimy. Zkuste ji a uvidíte, jaký rozdíl může udělat pro vaši pleť a zdraví, a jak dědictví z dávných dob může být stále aktuální.

 

 

My jsme si pro vás připravili soutěž a vyhrát můžete balíček s propolisovou mastí, tinkturou a mumio mastí. 
Odpovězte na otázku:

 

 

Rodinná rukodělná firma Dr. Dudek
Česká rodinná firma Dr. Dudek vyrábí bylinnou kosmetiku na čistě přírodní bázi. Využívá při tom tradiční receptury a rukodělné technologie spolu s moderními vědeckými poznatky. Produkty jsou vyráběny z převážně tuzemských přírodních látek a bez použití chemických přísad. Základem všech mastí je kvalitní tavené vepřové sádlo, které je přebytkem z živočišné výroby a bylo by jinak bez užitku zlikvidováno. Bylinný extrakt v kombinaci se sádlem funguje nejlépe a účinné látky se díky podobnosti s lidským tukem výborně vstřebávají do kůže. Česká firma Dr. Dudek funguje od roku 1991, kdy PhDr. František Dudek, CSc. navázal na rodinnou tradici a zahájil produkci tradiční bylinné kosmetiky. Předtím působil na Akademii věd, kde se zabýval výzkumem dějin chemických technologií a potravinářských výrob. V čele firmy nyní působí také dcera zakladatele Františka Tlustá, která vystudovala Farmaceutickou fakultu UK a má dlouhou lékárenskou praxi. Více informací na www.drdudek.cz.

 

 

 

 

 

Výherci: Y. Jonášková, L. Maryšková, D. Soukalová