Jak zazářit, i když nejste profesionální barman?

Jak zazářit, i když nejste profesionální barman?

Pilíře domácího baru:


Na dobrý drink nemusíte jen do vyhlášeného baru, stylové koktejly si snadno můžete připravit v pohodlí domova. Vězte, že vybavit si domácí bar nemusí být žádná věda a příprava drinků, které budou ze skleniček mizet takřka samy, může být úplná hračka. Jak už to bývá, kvalita je základ, a proto se vyplatí soustředit se na ni. Zárukou chuťově perfektně vybalancovaných koktejlů jsou rumy Plantation a mixery Fever-Tree.

Pro rumy Plantation je charakteristická jejich rozmanitost, lze tak bez nadsázky říct, že každý si v široké nabídce najde svou srdcovou záležitost do míchaného drinku, ale i k samotnému popíjení. Plantation rodina čítá rumy suché i sladší, navíc z mnoha koutů světa. Objevování krás jednotlivých oblastí prostřednictvím lahodného rumu má tak dveře dokořán.

Vedle prémiového destilátu se při výbavě svého domácího baru zaměřte na výběr kvalitních mixerů. Jejich úlohu není radno podcenit, a to zvlášť tehdy, tvoří-li podstatnou část drinku. Kvalita je stěžejní pro výslednou chuť koktejlu a výběr toho nesprávného může pokazit zážitek ze skvělého drinku. Zárukou jsou mixery Fever-Tree, na jejichž výrobu jsou použité jen ty nejkvalitnější suroviny. Základní varianty Indian Tonic, Ginger Beer a Mediterranean jsou navíc nově k dostání v půllitrovém balení. Tedy v ideální velikosti pro váš domácí bar!

 

CO NESMÍ VE VAŠEM DOMÁCÍM BARU CHYBĚT

Plantation 3 Stars + Fever Tree Indian Tonic

Ikonický bílý rum Platonic 3 Stars rumoví fanoušci rádi ochutnají i samotný, tato „tříhvězda“ je ale proslulá jako základní stavební kámen každého baru. Jak už jeho jméno napovídá, spojuje v sobě 3 rumové legendy. Rum z Barbadosu dodává tomuto blendu plnou a vyváženou chuť, Trinidad přidává eleganci a Jamajka chuť podtrhuje výraznou strukturou. To, že bílé rumy dodávají koktejlům pouze sílu alkoholu, je pohled, který už dávno neplatí. Kvalitní bílý rum dokáže nabídnout mnohem více a jeho charakteristiky dodají míchaným nápojům jedinečné kouzlo. Platonic 3 Stars je toho důkazem. Cena 450 Kč

Mít k sobě perfektního parťáka si přeje každý a perfektně sehranou dvojku můžeme najít i ve světě míchaných drinků. K rumu Plantation 3 Stars se skvěle hodí prémiový mixer Fever-Tree Indian Tonic. Vyznačuje se dokonalým spojením jemných chutí, zejména ručně lisovaného oleje z mexických hořkých pomerančů, chininu nejvyšší kvality z Konga a pramenité vody. Novinka v půllitrovém balení je dostupná na www.warehouse1.cz za 60 Kč.

PLATONIC
4 cl Plantation 3 Stars
Fever-Tree Indian Tonic
Led, limetka

Do vysoké sklenice s ledem nalijte rum Plantation 3 Stars a dolijte tonikem Fever-Tree. Dozdobte klínkem limetky.

 

 


Plantation Original Dark
+ Fever-Tree Ginger Beer

Charakter, intenzita a styl. Takový bývá první dojem z rumu Plantation Original Dark, který v domácím baru nemůže chybět. Je blendem dvou rumů ze dvou rumových velmocí – Barbadosu a Jamajky. Jejich odlišnost vytváří ve výsledném Plantation Original Dark perfektní souznění, které se stává dokonalým základem pro stylové koktejly. Cena 470 Kč.

Tuto tmavou rumovou lahůdku skvěle doplní Fever-Tree Ginger Beer, jehož chuť tvoří tři odlišné druhy zázvoru, z Pobřeží Slonoviny, Indie a Nigérie. Receptura se zakládá na používání samotných kořenů těchto druhů zázvorů, které se 24 hodin vaří ve vodě s cílem dosáhnout vyšší intenzity chuťového zážitku. Na patře není sladký a má hluboký, dlouhotrvající charakter. Dokonale se snoubí s Plantation Original Dark v koktejlu Plantation Stormy. Nové půllitrové balení je dostupné na www.warehouse1.cz za 60 Kč

PLANTATION STORMY
4 cl Plantation Original Dark
12 cl Fever-Tree Ginger Beer
Led, limetka

Do vysoké sklenice s ledem nalijte Fever-Tree Ginger Beer a dolijte rumem Plantation Original Dark. Dozdobte limetkou.

 

 

 

Plantation Grande Réserve: Pro velké momenty

Ozdobou domácího baru bude rozhodně Plantation Grande Réserve! Ve vašich drinkách se bude vyjímat přímo skvěle, ale je také jedinečným adeptem na popíjení rumu samotného. Exotický Grande Réserve je blendem různých rumů z Barbadosu, které zrály nejdříve v Karibiku a poté ještě rok ve starých francouzských sudech ve Francii. Voní po grilovaném kokosu, vanilce a tropickém ovoci. Má vyváženou a komplexní chuť, ve které ucítíte tropické kandované ovoce se smyslnými vanilkovými tóny, jejichž bohatost je perfektně doplněna tóny čerstvého ovoce.

 www.warehouse1.cz, 570 Kč

 

Plantation XO 20th Anniversary: Největší dárek

Napněte plachty a vydejte se za exkluzivním rumovým zážitkem! Vlajkovou lodí portfolia rumů Plantation je Plantation XO 20th Anniversary. Jeho název odkazuje na příběh jeho vzniku. Byl vytvořený k 20. výročí Alexandra Gabriela, klíčové osoby rumu Plantation a významného odborníka světa rumu, v pozici master blendera. Byl překvapením a dárkem od jeho zaměstnanců, kolegů. Je blendem velmi starých rumů charakteristických pro Barbados. Jeho obliba neupadá, sklízí úspěchy i po více než 10 letech, které uplynuly od jeho představení. Užijte si ho samotný, za horkých dnů i na ledu.

 www.warehouse1.cz, 930 Kč

 

Obliba rumů Plantation celosvětově stoupá, což potvrzuje i jejich umístění v žebříčcích reportu magazínu Drinks International (2023 Drinks International Annual Brand Report). V rumové kategorii stojí rumy Plantation „na bedně“ v obou sledovaných ohledech: jsou druhými nejvíce prodávanými rumy a třetí nejoblíbenější značkou rumu. Světoví barmani se ve svých hodnoceních shodli, že rumům Plantation patří i místo v žebříčku TOP 10 Volby barmanů. O argument víc, proč jimi doplnit i váš domácí bar. Více informací na Facebooku a Instagramu značky Plantation Rum.

Úspěchy slaví i značka Fever-Tree! Umístila se jako nejprodávanější i nejvíc trendy značka v kategorii toniků, a to již devátý rok v řadě.